Jak usunąć plamy z jagód?

Usuwanie plam z jagód jest dość trudne. Większość z nas nawet nie podejmuje ryzyka usunięcia plamy, gdyż nie wiemy jak to zrobić. Otóż okazuje się, że na plamy z jagód najskuteczniej działa ocet. Zobacz jak traktować plamy z jagód, by zniknęły. Jak usunąć plamy z jagód? Jak usunąć plamę po czarnych jagodach?

Zwykły kuchenny ocet najlepiej działa na plamy z jagód!

  • Czy wiesz jak usunąc plamę z czarnych jagód? Niezawodne sposoby na wywabienie plam z czarnych jagód.
  • Wystarczy namoczyć ubrudzone nimi ubranie bawełniane w occie. Moczyć musimy przynajmniej godzinę. Mniejsze plamy wystarczy przecierać wacikiem nasączonym octem lub po prostu moczyć tylko zaplamiony fragment odzieży w misce z octem. Następnie namoczone ubranie wkładamy do pralki i pierzemy jak zazwyczaj (stosując ten sam co zawsze proszek lub płyn), najlepiej w temperaturze 40 stopni.
  • Jeżeli chodzi o usuwanie plam z jagód z materiałów lnianych, to należy moczyć je przez pół godziny w kwaśnym mleku.
  • Z wyrobów wełnianych plamy usuwamy sokiem z cytryny.
  • Z jedwabiu spirytusem i płuczemy w ciepłej wodzie.

Należy pamiętać, że świeżo zaprana plama z jagód daje większe szanse na usunięcie jej w całości.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Zobacz też

Do jakich świadczeń uprawnia nas EKUZ? Na jakie LECZENIE i POMOC MEDYCZNĄ możesz liczyć za granicą? Do jakich świadczeń uprawnia nas EKUZ? Na jakie LECZENIE i POMOC MEDYCZNĄ możesz liczyć za granicą? Jeśli wyjeżdżasz za granicę i masz ubezpieczenie w NFZ, wyrób sobie kartę EKUZ. Dzięki Europejskiej Karcie Ubezpieczenia Zdrowotnego uzyskasz pomoc lekarską w nagłych wypadkach w czasie podróży. Jednak karta nie uprawnia do leczenia planowanego, czyli sytuacji, kiedy leczenie jest celem wyjazdu. Jak wyrobić EKUZ? Jak zdobyć kartę Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego? Jak wyrobić EKUZ? Jak zdobyć kartę Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego? EKUZ to Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, która poświadcza nasze ubezpieczenie zdrowotne i uprawnia do korzystania z bezpłatnej pomocy lekarskiej na terenie krajów Unii Europejskiej. Warto wyrobić ją przed każdą podróżą za granicę. Dowiedz się jak wyrobić EKUZ. Placówki wydające karty EKUZ - gdzie można wyrobić kartę? Placówki wydające karty EKUZ - gdzie można wyrobić kartę? Wypadki chodzą po ludziach, dlatego tę kartę warto mieć przy sobie będąc za granicą. Karta EKUZ, bo o niej mowa, da pewność, że zagraniczny szpital czy przychodnia nie każe nam w razie wypadku płacić komercyjnych stawek za leczenie. Zobacz, gdzie i jak wyrobić kartę EKUZ. Do czego służy EKUZ czyli EUROPEJSKA KARTA UBEZPIECZENIA ZDROWOTNEGO? Do czego służy EKUZ czyli EUROPEJSKA KARTA UBEZPIECZENIA ZDROWOTNEGO? Jeśli wybierasz się do jednego z państw członkowskich Unii Europejskiej, wyrób sobie kartę EKUZ. EKUZ czyli Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego jest dokumentem uprawniającym do korzystania z publicznej opieki medycznej na terenie danego kraju Unii w takim samym zakresie jak jego obywateli.

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!