Jak usunąć plamy z buraków?

Dobrze jest znać domowe sposoby na usuwanie plam. Buraki są dość mocno barwiące, dlatego przy usuwaniu plam z buraków najważniejszy jest czas działania.

Zaplamiony obrus, czy ubranie można domowymi sposobami skutecznie wyczyścić. Jeśli chcesz usunąć plamy z buraków działaj szybko.

Jak usunąć plamę z buraków?

Plamę trzeba jak najszybciej wytrzeć mokrą gąbką i namoczyć na noc w zimnej wodzie. Następnie w plamę wcieramy rozcieńczony detergent i płuczemy, świeże plamy powinny zejść. Skuteczne jest też polanie świeżej plamy z buraków wrzątkiem, ale zanim to zrobisz, sprawdzcieź czy nie zaszkodzi to tkaninie.

Usuwanie starych plam z buraków jest trudniejsze i nie zawsze skuteczne. Ale dobrze działa boraks. Przepłucz zaplamioną tkaninę w zimnej wodzie, a następnie posyp ją boraksem i pozostaw na noc. Potem wypłucz. Powinno pomóc. Boraks można kupić w sklepach chemicznych, bywa też czasem w aptekach.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 15/11/2011

Zobacz też

Ostatnia odsłona cyklu „Rosja od środka” – reportaż Darii Khlestkiny „Ostatnia limuzyna". Ostatnia odsłona cyklu „Rosja od środka” – reportaż Darii Khlestkiny „Ostatnia limuzyna". Co wiemy o dzisiejszej Rosji? Co wiemy o Rosjanach, czy też o ludziach, którzy często zamiast określać się mianem Rosjan wolą o sobie mówić „ludzie sowieccy"? Po raz ostatni przyjrzyjmy im się z bliska. FOKUS TV zaprasza na czwartą odsłonę cyklu poświęconego współczesnej Rosji – reportaż „Ostatnia limuzyna" – polska premiera filmu o fabryce samochodów ZiŁ. Za kulisami. Tokijska mafia. Yakuza, czyli przestępczość zorganizowana w Japonii Za kulisami. Tokijska mafia. Yakuza, czyli przestępczość zorganizowana w Japonii O tokijskiej Yakuzie słyszeli wszyscy. Jednak niewiele osób, nawet w samym Tokio, wie, jakimi dokładnie zasadami rządzi się ta organizacja, jak do niej trafić i kto do niej należy. Przestępczość zorganizowana w Japonii ma długą historię. Przez wielu Japończyków yakuza uznawana jest za część japońskiej tradycji i uważana za nieśmiertelną. Brygida Frosztęga-Kmiecik - kim była dziennikarka TVP? Brygida Frosztęga-Kmiecik - kim była dziennikarka TVP? Po wybuchu gazu w Katowicach zawaliła się kamienica. Pod gruzami przez wiele godzin znajdowali się ludzie. Strażacy poszukiwali trzyosobowej rodziny - Dariusza Kmiecika, Brygidy Frosztęgi-Kmiecik oraz ich dwuletniego syna. Wiadomo już, że poszukiwani nie żyją. Kim była Brygida Frosztęga-Kmiecik? Dariusz Kmiecik, reporter Faktów TVN, nie żyje  - kim był? Dariusz Kmiecik, reporter Faktów TVN, nie żyje - kim był? Po wybuchu gazu w kamienicy w Katowicach, przez cały dzień trwały poszukiwania trzech osób: rodziny dziennikarzy. Na 3 piętrze zawalonej kamienicy mieszkał Dariusz Kmiecik, reporter TVN wraz z żoną, dziennikarką TVP i dwuletnim synem. Po godz. 22 wiadomo już był, że małżeństwo z synem nie przeżyli.

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!