Jak usunąć plamy potu z ubrań?

Plamy z potu wyglądają wyjątkowo nieapetycznie, wręcz odstraszająco. Kiedy nasza bluzka, najczęściej biała, ma pod pachami żółte zacieki, najchętniej wyrzucilibyśmy ją do kosza. Ale po co? Plamy z potu możemy przecież usunąć! Sięgnij po sprawdzone domowe sposoby na plamy z potu.

Plamy z potu - zobacz jak łatwo się ich pozbyć

Przepocone ubranie najlepiej natychmiast wyprać, wtedy nie musimy stosować żadnych dodatkowych środków. Jeżeli jednak nie możemy od razu zrobić prania warto pamiętać, że sposób wywabiania takich plam zależy od koloru i rodzaju materiału.

Przepis na likwidację plam

  • Najczęściej tkaniny czyścimy za pomocą wody z solą, w której moczymy zaplamione ubrania.
  • Plamy na kolorowej bawełnie spieramy letnią wodą z dodatkiem octu, potem pierzemy odzież normalnie w proszku.
  • Żółte plamy potu z białej bawełny wywabią 3 litry letniej wody z mydłem i trzema łyżeczkami amoniaku. Po takiej kąpieli ubranie należy normalnie wyprać.
  • Kolorowy jedwab najpierw spieramy wodą z mydłem, a dopiero później 3 łyżeczkami amoniaku rozpuszczonymi w trzech litrach wody. Następnie materiał płuczemy w czystej wodzie, nie pierzemy i zostawiamy do wyschnięcia.
  • Biały jedwab czyścimy z potu za pomocą szmatki zanurzonej w roztworze wody z sodą spożywczą, po czym pozostawiamy do wyschnięcia.
Tagi: fokus tv,

Redakcja 15/11/2011

Zobacz też

Jak założyć konto na Photoblogu? Gdzie zarejestrować fotobloga? Jak założyć konto na Photoblogu? Gdzie zarejestrować fotobloga? Photoblog.pl to blog fotograficzny – strona internetowa, na której możesz za darmo publikować swoje zdjęcia, by pokazywać je innym, komentować ich zdjęcia i wyszukiwać znajomych zarejestrowanych na photoblog.pl. Jak zacząć korzystać z tego serwisu? Jak założyć konto na Photoblogu? Jak rozpoznać, że chłopak jest tobą zainteresowany? Jak sprawdzić, CZY MU NA TOBIE ZALEŻY? Jak rozpoznać, że chłopak jest tobą zainteresowany? Jak sprawdzić, CZY MU NA TOBIE ZALEŻY? Ktoś, kogo spotykałaś codziennie na osiedlu, na uczelnianym korytarzu, w pracy, zaczyna nagle coraz częściej pojawiać się w polu twojego widzenia. To może być przypadek, ale może świadczyć także o tym, że jest tobą zainteresowany. Po czym jeszcze można to poznać? Jak zrobić ŚWIECĄCY SŁOIK? Oryginalny lampion nie tylko na HALLOWEEN Jak zrobić ŚWIECĄCY SŁOIK? Oryginalny lampion nie tylko na HALLOWEEN Świecący słoik to ciekawa dekoracja na Halloween, ale nie tylko. Taki oryginalny, świecący w ciemnościach lampion jest przede wszystkim wielką atrakcją dla dzieci, choć dorosłych zachwyca równie mocno. Świecący słoik może być dekoracją parapetu, balkonu, ogrodu, ale też może się stać elementem wystroju imprezy urodzinowej czy halloweenowej! Jego wykonanie jest proste i tanie. Podpowiadamy, jak samodzielnie zrobić świecący słoik. 30 października - Dzień Spódnicy - dlaczego warto nosić spódniczkę? 30 października - Dzień Spódnicy - dlaczego warto nosić spódniczkę? Nogi – jeden z największych kobiecych atutów. Niestety jest to jeden z tych atutów, które kobiety lekceważą i chowają pod spodniami. Spódnice panie noszą ewentualnie do pracy (jeśli muszą) lub z okazji większego wyjścia. A dlaczego nie możemy chodzić w nich na codzień? Przypominamy o Dniu Spódnicy i mówimy, dlaczego warto nosić spódniczkę

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!