Jak usunąć plamy po czerwonym winie?

Chwila nieuwagi, a może zabawa zbyt szalona - i czerwone wino wylewa się na śnieżnobiały obrus. Nie panikuj - jeśli zadziałasz szybko i zdecydowanie, obrus można uratować.

Świeże plamy po winie

Świeżą plamę po winie czerwonym można usunąć za pomocą... białego wina. Trzeba szybko zalać nim zabrudzoną tkaninę, poczekać, aż płyny się wymieszają, a następnie zebrać je papierowymi ręcznikami. Potem należy wyprać obrus, w razie potrzeby używając wybielacza.

Innym, najbardziej chyba powszechnym i znanym sposobem pozbycia się świeżej plamy po winie jest posypanie jej dużą ilością soli. Wchłonie ona zarówno wilgoć, jak i kolor. Sól należy delikatnie rozprowadzić na plamie i wymieniać na czystą, dopóki będzie chłonęła czerwony płyn. Po tym należy obrus przepłukać zimną wodą, a następnie wyprać tak, jak zawsze.

Stare plamy po winie

Stare, zaschnięte plamy po winie można próbować usunąć za pomocą roztworu ciepłej wody, mydła i odrobiny amoniaku.

Innym sposobem jest posmarowanie plamy kremem do golenia. Po kwadransie należy spłukać krem ciepłą wodą, a następnie uprać obrus.

Niestety, stare plamy po winie są bardzo trudne do usunięcia i żaden ze sposobów nie gwarantuje nam powrotu obrusu do stanu przed zaplamieniem.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 15/11/2011

Zobacz też

Jakie ROSZCZENIA WOBEC OJCA dziecka może mieć niezamężna matka? Jakie ROSZCZENIA WOBEC OJCA dziecka może mieć niezamężna matka? Fakt, że rodzice dziecka nie są małżeństwem, nie zwalnia ich z obowiązku zapewnienia mu utrzymania. Matka może domagać się od ojca dziecka pieniędzy na utrzymanie dziecka i pokrycie części kosztów związanych z ciążą i porodem. Może też złożyć wniosek o alimenty na czas trwania procesu. Wydłużenie wieku emerytalnego do 67 lat. KOGO i KIEDY dotyczy podniesienie wieku? Wydłużenie wieku emerytalnego do 67 lat. KOGO i KIEDY dotyczy podniesienie wieku? Plan rządu zakłada wydłużenie i zrównanie wieku emerytalnego kobiet oraz mężczyzn. Aktualny jeszcze wiek emerytalny w Polsce to 60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn. Premier zapowiedział stopniowe wydłużenie czasu pracy do 67. roku życia bez względu na płeć. Kogo dotyczy reforma emerytalna? Jak wyrobić PASZPORT BIOMETRYCZNY? Jakie ZDJĘCIE jest potrzebne do takiego paszportu? Jak wyrobić PASZPORT BIOMETRYCZNY? Jakie ZDJĘCIE jest potrzebne do takiego paszportu? Od 2009 roku w Polsce wydawane są paszporty biometryczne, które są obowiązkowe we wszystkich krajach UE. Owe dane biometryczne w nowych paszportach to odciski palców i specjalny wizerunek twarzy. Z takim zabezpieczeniem dokumentu podobno nie można sfałszować. SPRAWDŹ, jak powinno być zrobione zdjęcie do paszportu biometrycznego, jak pobierane są linie papilarne, co trzeba mieć ze sobą przy składanie wniosku o wydanie paszportu i ILE to kosztuje. Katastrofy w tunelach - dlaczego do nich dochodzi i dlaczego są takie groźne w skutkach? Jakie środki bezpieczeństwa są stosowane w tunelach? Katastrofy w tunelach - dlaczego do nich dochodzi i dlaczego są takie groźne w skutkach? Jakie środki bezpieczeństwa są stosowane w tunelach? Katastrofy komunikacyjne w tunelach zbierają zazwyczaj większe żniwo niż te, które odbywają się na tradycyjnych drogach. Jakie są tego przyczyny? Jakie środki są stosowane w tunelach, by zwiększyć ich bezpieczeństwo?

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!