Jak usunąć kleszcza psu?

Jak usunąć kleszcza z psa? Przed kleszczami lepiej się zabezpieczać, niż je potem zwalczać. Na rynku jest mnóstwo preparatów, jak krople do wcierania w skórę, sprayu oraz przeciwkleszczowe obroże. Jeśli mimo to nasz pupil przyniesie ze spaceru kleszcza – oto instrukcja, jak się go pozbyć. Jak usunąć psu kleszcza? Jak usunąć kleszcza z sierści kota lub psa?

Kleszcze - kleszcze u psa - usuwanie kleszczy

Kleszcze przenoszą zabójcze dla psów choroby. Kleszcz u psa: co robić, usuwanie kleszcza u psa. Jak usunąć kleszcza z psa? Należy pamiętać, żeby zawsze po powrocie ze spaceru dokładnie obejrzeć naszego czworonoga. Kleszcze mają w swoim aparacie gębowym środek znieczulający, więc gdy się wgryzają w skórę, pies tego nie czuje i co za tym idzie, nie może nam tego w żaden w żaden sposób zasygnalizować. Warto oglądać sierść psa i robić to dokładnie bo lista chorób, które przenoszą kleszcze jest naprawdę długa.

Jak usunąć kleszcza z sierści kota lub psa? 

Jeżeli zauważymy kleszcza na skórze naszego pupila, przede wszystkim - nie smarujemy go niczym! Potraktowanym maścią kleszcz będzie wymiotować pod skórę psa, a to może prowadzić do zakażenia. Kleszcza usuwamy za pomocą pęsety. Chwytamy za tułów i „odkręcamy” w lewą stronę jak śrubę. Robimy to delikatnie, aby w ciele zwierzaka nie pozostała głowa pasożyta po zbyt mocnym przekręceniu. Miejsce po kleszczu dezynfekujemy. Jeżeli za jakiś czas zaobserwujemy rumień na ciele psa, konieczna będzie wizyta u weterynarza.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 12/02/2013

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!