Jak usunąć kleszcza psu?

Jak usunąć kleszcza z psa? Przed kleszczami lepiej się zabezpieczać, niż je potem zwalczać. Na rynku jest mnóstwo preparatów, jak krople do wcierania w skórę, sprayu oraz przeciwkleszczowe obroże. Jeśli mimo to nasz pupil przyniesie ze spaceru kleszcza – oto instrukcja, jak się go pozbyć. Jak usunąć psu kleszcza? Jak usunąć kleszcza z sierści kota lub psa?

Kleszcze - kleszcze u psa - usuwanie kleszczy

Kleszcze przenoszą zabójcze dla psów choroby. Kleszcz u psa: co robić, usuwanie kleszcza u psa. Jak usunąć kleszcza z psa? Należy pamiętać, żeby zawsze po powrocie ze spaceru dokładnie obejrzeć naszego czworonoga. Kleszcze mają w swoim aparacie gębowym środek znieczulający, więc gdy się wgryzają w skórę, pies tego nie czuje i co za tym idzie, nie może nam tego w żaden w żaden sposób zasygnalizować. Warto oglądać sierść psa i robić to dokładnie bo lista chorób, które przenoszą kleszcze jest naprawdę długa.

Jak usunąć kleszcza z sierści kota lub psa? 

Jeżeli zauważymy kleszcza na skórze naszego pupila, przede wszystkim - nie smarujemy go niczym! Potraktowanym maścią kleszcz będzie wymiotować pod skórę psa, a to może prowadzić do zakażenia. Kleszcza usuwamy za pomocą pęsety. Chwytamy za tułów i „odkręcamy” w lewą stronę jak śrubę. Robimy to delikatnie, aby w ciele zwierzaka nie pozostała głowa pasożyta po zbyt mocnym przekręceniu. Miejsce po kleszczu dezynfekujemy. Jeżeli za jakiś czas zaobserwujemy rumień na ciele psa, konieczna będzie wizyta u weterynarza.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Zobacz też

Jaki OFE zapewni ci największą emeryturę? Jak dobrze wybrać OFE? Jaki OFE zapewni ci największą emeryturę? Jak dobrze wybrać OFE? Przynależność do OFE, a więc drugiego filaru emerytalnego jest obowiązkowa dla wszystkich urodzonych po 31 grudnia 1968 roku, a jednak co roku, 400 tysięcy osób powierza swoją emeryturę w ręce przypadku. Zobacz, jak najlepiej wybrać fundusz emerytalny! Kim jest Krystian Wieczorek, najpiękniejszy mężczyzna według czytelniczek Vivy? Kim jest Krystian Wieczorek, najpiękniejszy mężczyzna według czytelniczek Vivy? Krystian Wieczorek 11 lutego 2013 roku został uznany najpiękniejszym mężczyzną według czytelników Vivy. Aktor, który najbardziej znany jest z serialu „M jak miłość”, nie miał łatwej drogi do sławy. Sam opowiada, że skończył podstawówkę z zachowaniem najniższym z możliwych. Wiek kota. Ile lat ma kot w przeliczeniu na lata człowieka? Wiek kota. Ile lat ma kot w przeliczeniu na lata człowieka? Kiedyś przeliczano, że 1 rok człowieka to 7 lat zwierzęcia. Tak nie jest. Koty rozwijają się inaczej niż ludzie. Rosną szybko i pod koniec pierwszego roku osiągają dojrzałość płciową. U 7-letnich dzieci to raczej niemożliwe. Jak więc przeliczać wiek kota na wiek człowieka? Zobacz tabelki. ABC zdrowia kotów - Ile lat ma Twój kot w przeliczeniu na lata człowieka? KOT MA ROBAKI. Jak rozpoznać, że twój kot ma robaczycę? KOT MA ROBAKI. Jak rozpoznać, że twój kot ma robaczycę? Większość zwierząt ma robaki. Dotyczy to także kotów - bez względu na to czy wychodzą z domu, czy całe dnie spędzają w domu. Jak rozpoznać, czy kot ma robaki i jakie to mogą być pasożyty? Wystarczy przyglądać się zwierzęciu, by stwierdzić objawy robaczycy u kota.

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!