Jak usunąć kamień z czajnika?

Ilość kamienia osadzającego się w czajniku zależy od twardości wody. Trzeba go usuwać, ponieważ zmienia smak przygotowanych napojów, wygląda nieestetycznie i woda w takim czajniku gotuje się dłużej. Sprawdź, jak prosto usunąć kamień z czajnika.

Sprawdzonym i skutecznym, domowym sposobem na usunięcie kamienia z czajnika jest zagotowanie wody w czajniku z octem lub kwaskiem cytrynowym.

Jak usunąć kamień z czajnika: ocet lub kwasek cytrynowy

Po zagotowaniu wody z kwaskiem cytrynowym (ok. 5 łyżek na l wody) lub octem (szklanka octu) czajnik odstawiamy na kilka godzin, a następnie dokładnie płuczemy zimną wodą. Następnie 2-3 razy gotujemy w nim czystą wodę, by pozbyć się nieprzyjemnego zapachu octu. Dopiero po kilkakrotnym zagotowaniu wody, czajnik jest gotowy do użycia. Pamiętaj, że jeśli do usuwania kamienia wybierzesz ocet, woda może wykipieć z czajnika!

Jak usunąć kamień z czajnika: łupiny ziemniaków

Innym domowym sposobem na usuwanie kamienia z czajnika jest zagotowanie w nim łupin ziemniaków. Czyność tę powtarza się kilka razy, za każdym razem wkładając nowe łupiny. Jest to sposób trudniejszy i dłuższy, ale też skuteczny. Oczywiście również przy tej metodzie na koniec trzeba wypłukać czajnik i kilka razy zagotować w nim czystą wodę.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 15/11/2011

Zobacz też

Marcin Figurski, mąż Agaty Kuleszy - kim jest? [KARIERA, RODZINA] Marcin Figurski, mąż Agaty Kuleszy - kim jest? [KARIERA, RODZINA] Marcin Figurski znany jest bardziej jako mąż aktorki, Agaty Kuleszy i ojciec Marianny, niż współtwórca wielu znanych polskich filmów i seriali. Kim jest Marcin Figurski? Kobieta o połowie twarzy. Czy ludziom obsypanym ogromnymi guzami można pomóc? WIDEO Kobieta o połowie twarzy. Czy ludziom obsypanym ogromnymi guzami można pomóc? WIDEO Człowiek słoń – mężczyzna o zdeformowanej twarzy i całej prawej połowie ciała – był w XIX wieku jedną z atrakcji objazdowego cyrku krążącego po Wyspach Brytyjskich. Film „Kobieta o połowie twarzy" opowiada historię Angel McGraw i Daniela Strube'a, którzy najprawdopodobniej cierpią na tę samą chorobę, co on – nerwiakowłókniakowatość. Oscary 2015: IDA. Agata Kulesza - kim jest? [KARIERA, RODZINA] Oscary 2015: IDA. Agata Kulesza - kim jest? [KARIERA, RODZINA] Agata Kulesza-Figurska jest jedną z lepiej rozpoznawalnych polskich aktorek. Przez wielu lubiana i podziwiana. Zagrała w kilkunastu filmach, sztukach teatralnych, udzieliła głosu postaciom z kreskówek, ale największą popularność przyniosła jej rola Dusi Adamskiej w "Pensjonacie pod Różą" oraz w nagradzanym filmie "Ida". Ostatnie 24 godziny – jak umarł River Phoenix? Co stało się przyczyną śmierci aktora? Ostatnie 24 godziny – jak umarł River Phoenix? Co stało się przyczyną śmierci aktora? Zmarł w wieku zaledwie 23 lat, stojąc u progu dobrze zapowiadającej się kariery aktorskiej. Miał już na swoim koncie szereg docenianych ról, a także nominację do Oscara. Jak umarł River Phoenix? Jak przebiegały ostatnie chwile jego życia? Co stało się przyczyną jego śmierci? Zapraszamy do obejrzenia programu z serii „Ostatnie 24 godziny" poświęconego temu przedwcześnie zmarłemu aktorowi.

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!