Jak usunąć kamień z czajnika?

Ilość kamienia osadzającego się w czajniku zależy od twardości wody. Trzeba go usuwać, ponieważ zmienia smak przygotowanych napojów, wygląda nieestetycznie i woda w takim czajniku gotuje się dłużej. Sprawdź, jak prosto usunąć kamień z czajnika.

Sprawdzonym i skutecznym, domowym sposobem na usunięcie kamienia z czajnika jest zagotowanie wody w czajniku z octem lub kwaskiem cytrynowym.

Jak usunąć kamień z czajnika: ocet lub kwasek cytrynowy

Po zagotowaniu wody z kwaskiem cytrynowym (ok. 5 łyżek na l wody) lub octem (szklanka octu) czajnik odstawiamy na kilka godzin, a następnie dokładnie płuczemy zimną wodą. Następnie 2-3 razy gotujemy w nim czystą wodę, by pozbyć się nieprzyjemnego zapachu octu. Dopiero po kilkakrotnym zagotowaniu wody, czajnik jest gotowy do użycia. Pamiętaj, że jeśli do usuwania kamienia wybierzesz ocet, woda może wykipieć z czajnika!

Jak usunąć kamień z czajnika: łupiny ziemniaków

Innym domowym sposobem na usuwanie kamienia z czajnika jest zagotowanie w nim łupin ziemniaków. Czyność tę powtarza się kilka razy, za każdym razem wkładając nowe łupiny. Jest to sposób trudniejszy i dłuższy, ale też skuteczny. Oczywiście również przy tej metodzie na koniec trzeba wypłukać czajnik i kilka razy zagotować w nim czystą wodę.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 15/11/2011

Zobacz też

Andrzejkowe lanie wosku. Jak wróżyć? Co oznaczają poszczególne kształty? Andrzejkowe lanie wosku. Jak wróżyć? Co oznaczają poszczególne kształty? Zabawa andrzejkowa bez lania wosku i wróżenia nie może być imprezą andrzejkową. 30 listopada oddamy się zabawom andrzejkowym. Najpopularniejszą wróżbą jest lanie wosku. Wystarczy miska z zimną wodą, klucz z dużą dziurką, kilka świec i oto otrzymujemy woskowe kształty. Czy wiesz, co oznaczają poszczególne kształty odlane z wosku? Podpowiadamy, jak zinterpretować kształty odlane z wosku. Jak lać wosk? Andrzejkowe wróżby. Co oznaczają kształty odlane z wosku? WIDEO Andrzejkowe wróżby. Co oznaczają kształty odlane z wosku? WIDEO Andrzejkowe wróżby to dawny zwyczaj, kultywowany w wigilię dnia św. Andrzeja, czyli 29 listopada! Jak co roku w Andrzejki lejemy wosk przez klucz, mając nadzieję na wróżbę, która w końcu odmieni nasze życie. Zobacz, co tak naprawdę oznaczają poszczególne formy i czego możesz się spodziewać od losu po otrzymaniu określonych woskowych kształtów. Przesądy i wróżby wigilijne - jakie są najbardziej znane? Przesądy i wróżby wigilijne - jakie są najbardziej znane? Z Wigilą związanych jest wiele przesądów i wróżb. Część z nich pochodzi jeszcze z czasów pogańskich, ale po wprowadzenieniu chrześcijaństwa zyskały religijną oprawę. Wiele z nich łaczy się z magicznym czasem zimowego przesilenia, inne mają wzmacniac moc naszych pobożnych życzeń, które sobie składamy przy dzieleniu się opłatkiem (ale pod jemiołą). Jemioła na wigilię – co symbolizuje, gdzie ją powiesić? Jemioła na wigilię – co symbolizuje, gdzie ją powiesić? Jemioła coraz częściej pojawia się w naszych domach w roli świątecznej dekoracji. Nie każdy jednak wie, gdzie zgodnie z obyczajem powinna być powieszona. Podpowiadamy, gdzie zawiesić świąteczną jemiołę.

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!