Jak usunąć gumę do żucia z ubrań?

Każdemu, komu chociaż raz zdarzyło się usiąść na gumie do żucia, wie, jak ciężko usunąć ją z tkaniny. Domowym sposobem na usunięcie gumy z ubrania jest zamrożenie jej. Jednak co należy robić, gdy nie przyniesie to pożądanego efektu?

Włożenie ubrania do zamrażalnika. Czy to aby na pewno działa?

Według domowych sposobów usuwania plam, jeżeli chcemy pozbyć się gumy do żucia z naszego ubrania, powinniśmy włożyć je na jakiś czas do zamrażarki. Kiedy guma stwardnieje, trzeba ją następnie zdrapać nożem. Jednak, jak się po chwili okazuje, sposób ten nie daje stuprocentowego efektu, ponieważ po gumie na naszych ulubionych dżinsach w dalszym ciągu widnieje obrzydliwa plama. Sam pomysł można więc zaliczyć do tak zwanych urban legends.

Jak skutecznie pozbyć się plamy po gumie?

Aby całkowicie pozbyć się plamy po gumie z ubrania, musisz wziąć czystą, białą ściereczkę i zamoczyć ją całą w odplamiaczu. Następnie ściereczkę przykładaj kilkakrotnie do plamy, aby tkanina przesiąkła odplamiaczem. Włóż ubranie do pralki i nastaw najwyższą temperaturę, którą twoja tkanina jest w stanie zaakceptować.

Co, gdy pranie nie wystarcza?

Nawet jeżeli zamrożenie, odplamiacz i pranie zawiodły, to nie znaczy, że musisz wyrzucić swoją ulubioną część garderoby. Ostatecznym sposobem na usunięcie gumy z ubrania jest użycie rozpuszczalników. Gumę do żucia może usunąć z ubrania na przykład benzyna, zmywacz do paznokci czy sam aceton. Weź kolejną białą ściereczkę, namocz ją w którymkolwiek z rozpuszczalników i, podobnie jak w przypadku odplamiacza, przykładaj do plamy. Następnie znowu upierz ubranie.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!