Jak usunąć gumę do żucia z ubrań?

Każdemu, komu chociaż raz zdarzyło się usiąść na gumie do żucia, wie, jak ciężko usunąć ją z tkaniny. Domowym sposobem na usunięcie gumy z ubrania jest zamrożenie jej. Jednak co należy robić, gdy nie przyniesie to pożądanego efektu?

Włożenie ubrania do zamrażalnika. Czy to aby na pewno działa?

Według domowych sposobów usuwania plam, jeżeli chcemy pozbyć się gumy do żucia z naszego ubrania, powinniśmy włożyć je na jakiś czas do zamrażarki. Kiedy guma stwardnieje, trzeba ją następnie zdrapać nożem. Jednak, jak się po chwili okazuje, sposób ten nie daje stuprocentowego efektu, ponieważ po gumie na naszych ulubionych dżinsach w dalszym ciągu widnieje obrzydliwa plama. Sam pomysł można więc zaliczyć do tak zwanych urban legends.

Jak skutecznie pozbyć się plamy po gumie?

Aby całkowicie pozbyć się plamy po gumie z ubrania, musisz wziąć czystą, białą ściereczkę i zamoczyć ją całą w odplamiaczu. Następnie ściereczkę przykładaj kilkakrotnie do plamy, aby tkanina przesiąkła odplamiaczem. Włóż ubranie do pralki i nastaw najwyższą temperaturę, którą twoja tkanina jest w stanie zaakceptować.

Co, gdy pranie nie wystarcza?

Nawet jeżeli zamrożenie, odplamiacz i pranie zawiodły, to nie znaczy, że musisz wyrzucić swoją ulubioną część garderoby. Ostatecznym sposobem na usunięcie gumy z ubrania jest użycie rozpuszczalników. Gumę do żucia może usunąć z ubrania na przykład benzyna, zmywacz do paznokci czy sam aceton. Weź kolejną białą ściereczkę, namocz ją w którymkolwiek z rozpuszczalników i, podobnie jak w przypadku odplamiacza, przykładaj do plamy. Następnie znowu upierz ubranie.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 15/11/2011

Zobacz też

Co zabrać ze sobą w rejs? – cz. V, odzież i bielizna Co zabrać ze sobą w rejs? – cz. V, odzież i bielizna Pakowanie się na wyjazd to spory stres nawet dla wytrawnych podróżników. Zapakowanie worka żeglarskiego na rejs jachtem jest jeszcze trudniejsze - ilość miejsca na łodzi jest ograniczona, a worki małe. Podpowiedzi dotyczące optymalnej zawartości torby żeglarza powinno ułatwić to zadanie. Co zabrać ze sobą w rejs? – cz. IV, obuwie Co zabrać ze sobą w rejs? – cz. IV, obuwie Pakowanie się na wyjazd zawsze niesie ze sobą spory stres. Zapakowanie worka żeglarskiego na rejs może stać się koszmarem - ilość miejsca na łodzi zawsze jest ograniczona, worki nie za wielkie, a nigdy nie wiadomo, co się może przydać. Oto propozycja rzeczy, które warto lub trzeba zabrać na rejs. Jaki sztormiak na rejs? Czym kierować się przy wyborze sztormiaka? Jaki sztormiak na rejs? Czym kierować się przy wyborze sztormiaka? Spakować się na rejs sprawnie i szybko - i niczego nie zapomnieć – o tym marzą nawet doświadczeni żeglarze. Zawsze rodzą się pytania, czy wszystko już zostało wzięte, czy czegoś na jachcie nie będzie brakowało. W szybkim, sprawnym i bezstresowym pakowaniu mogą pomóc nasze podpowiedzi. Co zabrać ze sobą w rejs? Jakie rzeczy są najważniejsze? Co zabrać ze sobą w rejs? Jakie rzeczy są najważniejsze? Spakowanie się na rejs nie jest sprawą łatwą. Do ostatniej chwili nie ma pewności, czy wszystko zostało wzięte, czy czegoś na jachcie nie zabraknie. By ułatwić pakowanie worka żeglarskiego przed wyjazdem, warto skorzystać z podpowiedzi – listy niezbędnych rzeczy, które znaleźć się w nim powinny. Co koniecznie zabrać ze sobą na rejs?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!