Jak usunąć gumę do żucia z ubrań?

Każdemu, komu chociaż raz zdarzyło się usiąść na gumie do żucia, wie, jak ciężko usunąć ją z tkaniny. Domowym sposobem na usunięcie gumy z ubrania jest zamrożenie jej. Jednak co należy robić, gdy nie przyniesie to pożądanego efektu?

Włożenie ubrania do zamrażalnika. Czy to aby na pewno działa?

Według domowych sposobów usuwania plam, jeżeli chcemy pozbyć się gumy do żucia z naszego ubrania, powinniśmy włożyć je na jakiś czas do zamrażarki. Kiedy guma stwardnieje, trzeba ją następnie zdrapać nożem. Jednak, jak się po chwili okazuje, sposób ten nie daje stuprocentowego efektu, ponieważ po gumie na naszych ulubionych dżinsach w dalszym ciągu widnieje obrzydliwa plama. Sam pomysł można więc zaliczyć do tak zwanych urban legends.

Jak skutecznie pozbyć się plamy po gumie?

Aby całkowicie pozbyć się plamy po gumie z ubrania, musisz wziąć czystą, białą ściereczkę i zamoczyć ją całą w odplamiaczu. Następnie ściereczkę przykładaj kilkakrotnie do plamy, aby tkanina przesiąkła odplamiaczem. Włóż ubranie do pralki i nastaw najwyższą temperaturę, którą twoja tkanina jest w stanie zaakceptować.

Co, gdy pranie nie wystarcza?

Nawet jeżeli zamrożenie, odplamiacz i pranie zawiodły, to nie znaczy, że musisz wyrzucić swoją ulubioną część garderoby. Ostatecznym sposobem na usunięcie gumy z ubrania jest użycie rozpuszczalników. Gumę do żucia może usunąć z ubrania na przykład benzyna, zmywacz do paznokci czy sam aceton. Weź kolejną białą ściereczkę, namocz ją w którymkolwiek z rozpuszczalników i, podobnie jak w przypadku odplamiacza, przykładaj do plamy. Następnie znowu upierz ubranie.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 15/11/2011

Zobacz też

Kim jest PIOTR SMUNIEWSKI, pierwszy mąż Marty Kaczyńskiej? Kim jest PIOTR SMUNIEWSKI, pierwszy mąż Marty Kaczyńskiej? Piotr Smuniewski to pierwszy mąż Marty Kaczyńskiej, który przez 9 lat był uznawany za ojca starszej córki Kaczyńskiej, 9-letniej dziś Ewy. Okazuje się jednak, że ojcem pierwszej wnuczki zmarłej pary prezydenckiej jest drugi mąż Marty, Marcin Dubieniecki, z którym Kaczyńska ma także córkę Martynę. Czy warto kupić BlackBerry? Wady i zalety telefonu. BLACKBERRY recenzja Czy warto kupić BlackBerry? Wady i zalety telefonu. BLACKBERRY recenzja BlackBerry to największa konkurencja dla popularnych telefonów typu iPhone czy Android. Jednak użytkownicy BlackBerry, produkowanych przez firmę Resaerch In Motion (RIM), nie są w pełni zadowoleni ze swoich urządzeń. Jakie są wady i zalety telefonu BlackBerry? Jak, czym myć grób? Czym wyczyścić nagrobek? [STEARYNA, PARAFINA] Jak, czym myć grób? Czym wyczyścić nagrobek? [STEARYNA, PARAFINA] Przed Wszystkimi Świętymi zazwyczaj robimy porządki na cmentarzu. Groby naszych bliskich często wymagają czyszczenia - choćby z uwagi na porę roku, opadające liście, rozrastający się jesienią mech i porosty. Podpowiadamy, jak kompleksowo wyczyścić grób Jak WYCZYŚCIĆ KOMINEK i szybę w kominku? Sposób na czysty kominek PORADY na temat Jak WYCZYŚCIĆ KOMINEK i szybę w kominku? Sposób na czysty kominek PORADY na temat Kto z nas nie lubi patrzeć na płomienie wesoło migocące w kominku? Dzięki nim, siedząc przy kominku, czujemy się bezpiecznie i ciepło. Warto zadbać o to, by tego widoku nie przysłoniła nam przydymiona szyba. Podpowiadamy, które środki do czyszczenia kominka szybko przywrócą urok kominkowi. Środki i porady, jak czyścić kominki i szyby kominkowe?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!