Jak usunąć gumę do żucia z dywanu?

Pół biedy, jeżeli guma do żucia przyklei się w jednym miejscu. Gorzej, gdy na przykład przyniesiona na bucie zostanie rozniesiona i zaschnie w kilku miejscach na dywanie. Wygląda to wyjątkowo nieestetycznie. Jak usunąć takie zabrudzenie?

Domowy sposób na skuteczne odplamienie dywanu.

Na szczęście usunięcie gumy do żucia z dywanu nie jest bardzo skomplikowane. Trzeba ją przede wszystkim zamrozić. Jeżeli dywan nie jest duży, a za oknem mamy temperaturę poniżej zera, można go wynieść na dwór ­– guma zamarznie, stanie się wtedy twarda i krucha, łatwa do zeskrobania tępym nożem lub wykruszenia. Jeżeli dywanu nie da się ruszyć, do zanieczyszczonego miejsca przykładamy kostki lodu zawinięte w foliowy woreczek.

Po zeskrobaniu gumy do żucia na dywanie może pozostać plama. Niewielką usuniesz, korzystając z odplamiacza. Polej nim ściereczkę, a następnie nasącz plamę. Chwilę pocieraj, aż brud zejdzie. W przypadku wyjątkowo trudnej plamy warto przygotować roztwór składający się z dwóch szklanek ciepłej wody, łyżki płynu do mycia naczyń i łyżki octu destylowanego. Namocz plamę, a następnie delikatnie pocieraj. Gdy nie jest już widoczna, czystą, wilgotną ściereczką usuń resztki roztworu.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 15/11/2011

Zobacz też

Jaki SPORT uprawiać ZIMĄ, żeby nie stracić kondycji i nie przytyć? Jaki SPORT uprawiać ZIMĄ, żeby nie stracić kondycji i nie przytyć? Za oknem śnieg i mróz, a ty kompletnie straciłeś ochotę na sport? Nie tylko latem należy dbać o sylwetkę. Co robić zimą, by nie zaniedbać kondycji? Jakie sporty mogą uprawiać w zimę panie, a jakie panowie? Mówimy, jak ćwiczyć zimą. Pokazujemy taniec na lodzie, czyli jazda na łyżwach (WIDEO) podstawowe figury i pierwsze kroki na lodowisku. Maciej Stuhr kim jest aktor, grający jedną z głownych ról w filmie Pokłosie, co osiągnął? Maciej Stuhr kim jest aktor, grający jedną z głownych ról w filmie Pokłosie, co osiągnął? Maciej Stuhr - gwiazda komedii Chłopaki nie płaczą, Fuks i Testosteron, zagrał w 2012 roku w najlepszych polskich filmach. Kreacje w Obławie i Pokłosiu należą do zdecydowanie najwybitniejszych w karierze aktora. Rola w tym ostatnim - filmie Pokłosie Władysława Pasikowskiego - wywołała wielkie emocje. Magdalena Cielecka. KIM jest aktorka, co osiągnęła? Magdalena Cielecka. KIM jest aktorka, co osiągnęła? Kim jest Magdalena Cielecka - menadżer w Hotelu 52, dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa Publicznego w Czasie honoru, prawniczka przechodząca terapię w serialu Bez tajemnic? Aktorka znana głównie ze szklanego ekranu, ma na swoim koncie imponujący dorobek filmowy i teatralny, który warto poznać. Sebastian Kulczyk. Kim jest i czym się zajmuje syn Jana Kulczyka? Sebastian Kulczyk. Kim jest i czym się zajmuje syn Jana Kulczyka? Kim jest Sebastian Kulczyk - syn Grażyny Kulczyk i multimilionera Jana Kulczyka, najbogatszego Polaka w rankingu tygodnika Wprost, którego majątek jest szacowany na prawie 10 miliardów złotych? Czym zajmuje się na co dzień?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!