Jak usunąć gumę do żucia z dywanu?

Pół biedy, jeżeli guma do żucia przyklei się w jednym miejscu. Gorzej, gdy na przykład przyniesiona na bucie zostanie rozniesiona i zaschnie w kilku miejscach na dywanie. Wygląda to wyjątkowo nieestetycznie. Jak usunąć takie zabrudzenie?

Domowy sposób na skuteczne odplamienie dywanu.

Na szczęście usunięcie gumy do żucia z dywanu nie jest bardzo skomplikowane. Trzeba ją przede wszystkim zamrozić. Jeżeli dywan nie jest duży, a za oknem mamy temperaturę poniżej zera, można go wynieść na dwór ­– guma zamarznie, stanie się wtedy twarda i krucha, łatwa do zeskrobania tępym nożem lub wykruszenia. Jeżeli dywanu nie da się ruszyć, do zanieczyszczonego miejsca przykładamy kostki lodu zawinięte w foliowy woreczek.

Po zeskrobaniu gumy do żucia na dywanie może pozostać plama. Niewielką usuniesz, korzystając z odplamiacza. Polej nim ściereczkę, a następnie nasącz plamę. Chwilę pocieraj, aż brud zejdzie. W przypadku wyjątkowo trudnej plamy warto przygotować roztwór składający się z dwóch szklanek ciepłej wody, łyżki płynu do mycia naczyń i łyżki octu destylowanego. Namocz plamę, a następnie delikatnie pocieraj. Gdy nie jest już widoczna, czystą, wilgotną ściereczką usuń resztki roztworu.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Zobacz też

Pola Dwurnik – kim jest? [RODZINA, KARIERA, SPRAWA FELIETONÓW] Pola Dwurnik – kim jest? [RODZINA, KARIERA, SPRAWA FELIETONÓW] Pola Dwurnik w ciągu kilku dni znalazła się w centrum uwagi. Za sprawą swoich felietonów opisujących życie w Berlinie stała się obiektem ataku internetowych hejterów. Tomasz Śliwiński, reżyser. Kim jest? [KARIERA, RODZINA] Tomasz Śliwiński, reżyser. Kim jest? [KARIERA, RODZINA] Jego krótkometrażowy film dokumentalny podbił serca widowni na całym świecie, zwycieżając na wielu ważnych festiwalach. W swoim dziele opowiada o niezwykle rzadkiej chorobie genetycznej swojego dziecka - klątwie Ondyny - oraz codziennym zmaganiu się ze schorzeniem bliskiej osoby, jak i własną śmiertelnością. Akcje ratunkowe wszech czasów – tragiczne wydarzenia, skomplikowane akcje ratownicze i odważni ratownicy, którzy ocalili życie wielu ludzi Akcje ratunkowe wszech czasów – tragiczne wydarzenia, skomplikowane akcje ratownicze i odważni ratownicy, którzy ocalili życie wielu ludzi Zanim do pasażerów samolotu, który spadł w Andach, dotarła pomoc, poszkodowani spędzili ponad dwa miesiące w wysokich górach, osamotnieni, bez jedzenia, wody i środków medycznych. O tym, jak sobie radzili i jak udało się w końcu ich odnaleźć opowiada pierwszy odcinek serii „Akcje ratunkowe wszech czasów". Kolejne przedstawiają inne trudne akcje ratunkowe, w trakcie których ratownicy ocalili życie wielu ludzi. Detektyw kulinarny – zdrowa żywność i guru w sprawach zdrowego odżywiania Niki Muller Detektyw kulinarny – zdrowa żywność i guru w sprawach zdrowego odżywiania Niki Muller Niki Muller wie wszystko o tym, co jemy. W dziedzinie żywności i żywienia jest niekwestionowanym guru. W programie Detektyw kulinarny Niki podzieli się ze wszystkimi swoją wiedzą. Przeczyta dla nas etykiety na produktach, przeprowadzi testy smaku, opowie o tym, jak wytwarzane są najczęściej spożywane produkty. Zdrowa żywność już nigdy nie będzie mieć przed wami żadnych tajemnic!

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!