Jak usunąć ETYKIETĘ ZE SŁOIKA? Jak wyczyścić słoik z kleju?

Szklane słoiki często służą nam do przechowywania produktów spożywczych i przetworów. Dzięki temu długo zachowują świeżość. Gdy po zakupie jakiegoś przetworu, opróżnimy zawartość słoika, po dokładnym umyciu będziemy mogli skorzystać z niego ponownie. Trzeba tylko pozbyć się starej etykiety ze słoika. Mówimy, jak to zrobić.

Oto parę sposobów na szybkie i skuteczne pozbycie się etykiety ze słoika:

  • Aby usunąć etykietę ze słoika należy wsadzić go miski lub garnka wypełnionego gorącą wodą z dodatkiem płynu do mycia naczyń. Po chwili, etykieta nie powinna stawiać oporu przy usuwaniu ze słoika.

  • Słoik można wyczyścić zwilżając przyklejoną do niego etykietę gorącym octem. Jest to sposób przydatny w przypadku mocnego kleju. Możemy go stosować do zdjęcia naklejki nie tylko ze słoika ale i do usunięcia naklejki rejestracyjnej z szyby samochodu. Zabiegu przeprowadza się przy użyciu wacika.
     
  •  Użycie acetonu bądź benzyny ekstrakcyjnej również pomoże nam wyczyścić szklane naczynie. W tym przypadku rozwiązujemy problem pozostałości kleju na słoiku. Klej potraktowany tak silnymi środkami chemicznymi powinien bez problemu dać za wygraną. Zabiegu dokonujemy również przy pomocy wacika.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

>> Jak czyścić SKÓRZANE MEBLE? Niezawodne sposoby czyszczenia skóry

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!