Jak usunąć ETYKIETĘ ZE SŁOIKA? Jak wyczyścić słoik z kleju?

Szklane słoiki często służą nam do przechowywania produktów spożywczych i przetworów. Dzięki temu długo zachowują świeżość. Gdy po zakupie jakiegoś przetworu, opróżnimy zawartość słoika, po dokładnym umyciu będziemy mogli skorzystać z niego ponownie. Trzeba tylko pozbyć się starej etykiety ze słoika. Mówimy, jak to zrobić.

Oto parę sposobów na szybkie i skuteczne pozbycie się etykiety ze słoika:

  • Aby usunąć etykietę ze słoika należy wsadzić go miski lub garnka wypełnionego gorącą wodą z dodatkiem płynu do mycia naczyń. Po chwili, etykieta nie powinna stawiać oporu przy usuwaniu ze słoika.

  • Słoik można wyczyścić zwilżając przyklejoną do niego etykietę gorącym octem. Jest to sposób przydatny w przypadku mocnego kleju. Możemy go stosować do zdjęcia naklejki nie tylko ze słoika ale i do usunięcia naklejki rejestracyjnej z szyby samochodu. Zabiegu przeprowadza się przy użyciu wacika.
     
  •  Użycie acetonu bądź benzyny ekstrakcyjnej również pomoże nam wyczyścić szklane naczynie. W tym przypadku rozwiązujemy problem pozostałości kleju na słoiku. Klej potraktowany tak silnymi środkami chemicznymi powinien bez problemu dać za wygraną. Zabiegu dokonujemy również przy pomocy wacika.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

>> Jak czyścić SKÓRZANE MEBLE? Niezawodne sposoby czyszczenia skóry

Tagi: fokus tv,

Redakcja 30/10/2012

Zobacz też

ZNACZENIE IMION. Jacy są mężczyźni, których imiona zaczynają się na literę C? ZNACZENIE IMION. Jacy są mężczyźni, których imiona zaczynają się na literę C? Czy znaczenie imion ma wpływ na to, kim jesteśmy? Panowie noszący imiona na literę „C” robią ogromne wrażenie na kobietach, ze szczególnym uwzględnieniem starszych pań. Dobrze ułożeni, jak się dawniej mówiło, potrafią zachować się w każdej sytuacji. Wytrwale dążą do celu, ale nie po trupach – uśmiechnięci, otoczeni przez wypróbowanych przyjaciół. Jacy są mężczyźni na C? ZNACZENIE IMION. Jacy są mężczyźni, których imiona zaczynają się na literę B? ZNACZENIE IMION. Jacy są mężczyźni, których imiona zaczynają się na literę B? Czy znaczenie imion ma wpływ na to, kim jesteśmy? Energiczni, czasem skryci, żeby dobrze ich poznać, trzeba się nieźle nagimnastykować – tacy są panowie, których imiona zaczynają się na literę B. Bywają też kapryśni, ale przy wszystkich wadach, mają złote serca, zawsze chętni do pomocy. Co prawda lubią przy tym dyktować swoje warunki. Jacy są mężczyźni, których imiona zaczynają się na literę B? ZNACZENIE IMION Jacy są mężczyźni, których imiona zaczynają się na A? ZNACZENIE IMION Jacy są mężczyźni, których imiona zaczynają się na A? Mężczyźni początku alfabetu - są różni, ale można znaleźć jedną cechę wspólną, łączy ich poczucie własnej wartości. Cokolwiek robią, są przekonani, że robią to dobrze. A jeśli otoczenie uważa inaczej - nie przyjmują krytyki do wiadomości. Mają też dużo uroku osobistego, czarusie! HOROSKOP. ZNAKI ZODIAKU RYBY. Jakie są cechy charakterystyczne Ryb? HOROSKOP. ZNAKI ZODIAKU RYBY. Jakie są cechy charakterystyczne Ryb? Symbolem Ryb są są dwa przeciwstawne, ale połączone ze sobą półokręgi, ludzie spod tego znaku mają w sobie pewną dwoistość: są różni w zależności od tego, czy bardziej uwypuklona jest strona zewnętrzna czy wewnętrzna ich natury. Zobacz, jakie tajemnice skrywają w sobie ludzie urodzeni w znaku Ryb. Jakie są cechy charakterystyczne Ryb?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!