Jak usunąć brzydki zapach z butów?

Brzydko pachnie z butów? Nie wiesz co z tym zrobić? Podpowiadamy sprawdzone sposoby na pozbycie się nieprzyjemnego zapachu obuwia.

Problemy z brzydkim zapachem z butów pojawiają się najczęściej w przypadku obuwia sportowego, kozaków czy ciężkich butów jesiennych czy zimowych. Jest kilka dobrych metod na pozbycie się brzydkiego zapachu z butów i jego uniknięcie.

 •     Przy zakupie obuwia zwracamy na jakość, powinny być wykonane z naturalnych materiałów.

 •     Wybieramy buty z dobrą wentylacją.

 •     Dobieramy też odpowiednie wkładki. Są nawet takie, które zapobiegają przykremu zapachowi.

 •     Nowe obuwie możemy spryskać specjalnym środkiem odkażającym.

 •     Unikamy butów ciężkich, grubych, niedostosowanych do pogody.

 •     Nosimy bawełniane skarpetki, które dobrze wchłaniają pot ze stóp. Niewskazane są źle wchłaniające pot skarpetki ze sztucznego materiału. Ich noszenie nasila przykry zapach.

 •     Buty po zdjęciu przechowujemy w ciepłym, suchym miejscu przynajmniej dobę. Nie zakładamy ich w tym czasie.

 •     Dobrą metoda na pozbycie się przykrego zapachu jest włożenie butów do zamrażarki. Owijamy je szczelnie w torebkę foliową i mrozimy ok. 3 godzin.

 •     Pomaga też użycie sody oczyszczonej. Wsypujemy ją do butów przed założeniem, koniecznie nakładamy skarpetki. Po zdjęciu butów wsypujemy sodę i zostawiamy na kilkanaście godzin. Soda wchłonie zapach i dodatkowo oczyści obuwie.

 •     Możemy też zastosować kwas borny. Wsypujemy na noc, następnie usuwamy.

 •     Dobre efekty daje też użycie liściastej herbaty. Do skarpetek wkładamy herbatę, dodajemy kilka kropli olejku zapachowego, goździki,anyż spinamy gumką i wkładamy do butów. Zostawiamy na noc. Herbata doskonale pochłonie przykre zapachy.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Zobacz też

Z którego biura podróży teraz korzystać? Jakie biuro podróży nie jest zagrożone bankructwem? Jak sprawdzić biuro podróży? Z którego biura podróży teraz korzystać? Jakie biuro podróży nie jest zagrożone bankructwem? Jak sprawdzić biuro podróży? Kilka biur podróży w 2012 r. zbanrutowało. Wśrod nich znalazło się jedno duże, z kilkunastoletnim doświadczeniem na rynku. Turyści są zdezorientowani. Nie wiedzą wycieczka wykupiona w ramach first minute w biurze podróży, dojdzie do skutku latem. Sprawdźmy, z oferty jakiego biura podróży można bezpiecznie korzystać Kim był św. Marek, autor Ewangelii? Kim był św. Marek, autor Ewangelii? Św. Marek to autor najkrótszej Ewangelii. Był misjonarzem i męczennikiem. Po czym poznasz go w ikonografii? Kiedy obchodzimy jego święto? Czego jest patronem?  Jak umyć auto w duży mróz? Czy można myć samochód w czasie mrozu? Jak umyć auto w duży mróz? Czy można myć samochód w czasie mrozu? Jak myć auto na mrozie? Wielu kierowców nie decyduje się na mycie auta w duży mróz ze względu na ryzyko przymarznięcia uszczelek lub zamków. Co jednak zrobić, gdy samochód wymaga mycia zimą, ze względu na zanieczyszczona solą karoserię, felgi i podwozie? Jak myć samochód w duży mróz - oto, najskuteczniejszy sposób. Czy można myć samochód w czasie mrozu? Czy warto myć samochód w taki mróz? Jaka myjnia jest najlepsza: bezdotykowa, ręczna czy automatyczna? Jaka myjnia jest najlepsza: bezdotykowa, ręczna czy automatyczna? Spory wybór typów myjni samochodowych, zlokalizowanych w wielu punktach, umożliwia łatwe i niedrogie utrzymanie w czystości własnego pojazdu. Brudny zaniedbany samochód nie należy do przyjemnych widoków, a na dodatek nie zachęca do wsiadania i jazdy. Pytanie tylko, na jaką myjnię się zdecydować: bezdotykową, ręczną czy automatyczną?

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!