Jak usunąć brzydki zapach z butów?

Brzydko pachnie z butów? Nie wiesz co z tym zrobić? Podpowiadamy sprawdzone sposoby na pozbycie się nieprzyjemnego zapachu obuwia.

Problemy z brzydkim zapachem z butów pojawiają się najczęściej w przypadku obuwia sportowego, kozaków czy ciężkich butów jesiennych czy zimowych. Jest kilka dobrych metod na pozbycie się brzydkiego zapachu z butów i jego uniknięcie.

 •     Przy zakupie obuwia zwracamy na jakość, powinny być wykonane z naturalnych materiałów.

 •     Wybieramy buty z dobrą wentylacją.

 •     Dobieramy też odpowiednie wkładki. Są nawet takie, które zapobiegają przykremu zapachowi.

 •     Nowe obuwie możemy spryskać specjalnym środkiem odkażającym.

 •     Unikamy butów ciężkich, grubych, niedostosowanych do pogody.

 •     Nosimy bawełniane skarpetki, które dobrze wchłaniają pot ze stóp. Niewskazane są źle wchłaniające pot skarpetki ze sztucznego materiału. Ich noszenie nasila przykry zapach.

 •     Buty po zdjęciu przechowujemy w ciepłym, suchym miejscu przynajmniej dobę. Nie zakładamy ich w tym czasie.

 •     Dobrą metoda na pozbycie się przykrego zapachu jest włożenie butów do zamrażarki. Owijamy je szczelnie w torebkę foliową i mrozimy ok. 3 godzin.

 •     Pomaga też użycie sody oczyszczonej. Wsypujemy ją do butów przed założeniem, koniecznie nakładamy skarpetki. Po zdjęciu butów wsypujemy sodę i zostawiamy na kilkanaście godzin. Soda wchłonie zapach i dodatkowo oczyści obuwie.

 •     Możemy też zastosować kwas borny. Wsypujemy na noc, następnie usuwamy.

 •     Dobre efekty daje też użycie liściastej herbaty. Do skarpetek wkładamy herbatę, dodajemy kilka kropli olejku zapachowego, goździki,anyż spinamy gumką i wkładamy do butów. Zostawiamy na noc. Herbata doskonale pochłonie przykre zapachy.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/09/2012

Zobacz też

JAKIM SAMOCHODEM JEŹDZI narzeczona Roberta Lewandowskiego - Anna STACHURSKA? JAKIM SAMOCHODEM JEŹDZI narzeczona Roberta Lewandowskiego - Anna STACHURSKA? Jakim autem jeździ w tej chwili Anna Stachurska nie wiadomo, wiadomo natomiast jakie rozwaliła ostatnio w Warszawie. Jak na narzeczoną słynnego piłkarza przystało, Stachurska rozbija się, dosłownie, nie byle czym, bo eleganckim, białym audi Q7. Po jakim czasie można ZGŁOSIĆ ZAGINIĘCIE? Czy policja może przyjąć zgłoszenie zaginięcia przed upływem 24/48 godzin? Po jakim czasie można ZGŁOSIĆ ZAGINIĘCIE? Czy policja może przyjąć zgłoszenie zaginięcia przed upływem 24/48 godzin? Gdy ktoś bliski zaginął, nie wahaj się zgłosić tego na policji jak najszybciej. To bzdura, że musi upłynąć określony czas, aby policja przyjęła zgłoszenie. Policja powinna przyjąć zgłoszenie natychmiast po zaginięciu. Natomiast dalsze postępowanie policji zależy od tego, do jakiej kategorii zaginionych zakwalifikują zgłoszoną osobę.  Za co uwielbiamy Roberta Lewandowskiego? Dlaczego Lewandowski elektryzuje Polaków? Za co uwielbiamy Roberta Lewandowskiego? Dlaczego Lewandowski elektryzuje Polaków? Wprawdzie Euro 2012 dla polskiej kadry już się skończyło, jednak medialny szum wokół niektórych zawodników nie ucichł. Absolutnym numerem jeden, zwłaszcza wśród żeńskiej części narodu, pozostaje Robert Lewandowski. Mówimy, czym kusi „boski" Robert. Ogrzewanie w domu. Jaki jest sposób ogrzewania domu w zimne i deszczowe dni? Czy montaż grzałki wystarczy? Ogrzewanie w domu. Jaki jest sposób ogrzewania domu w zimne i deszczowe dni? Czy montaż grzałki wystarczy? Jakie są sposoby ogrzewania domu? Gdy jesień jest chłodna i pada drugi tydzień z rzędu, w domu zimno i wilgotno, pranie nie chce schnąć... Warto być przygotowanym na taką okoliczność i zawczasu zamontować grzejnik z grzałką. W jaki sposób ogrzewać dom?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!