Jak usunąć brzydki zapach z butów?

Brzydko pachnie z butów? Nie wiesz co z tym zrobić? Podpowiadamy sprawdzone sposoby na pozbycie się nieprzyjemnego zapachu obuwia.

Problemy z brzydkim zapachem z butów pojawiają się najczęściej w przypadku obuwia sportowego, kozaków czy ciężkich butów jesiennych czy zimowych. Jest kilka dobrych metod na pozbycie się brzydkiego zapachu z butów i jego uniknięcie.

 •     Przy zakupie obuwia zwracamy na jakość, powinny być wykonane z naturalnych materiałów.

 •     Wybieramy buty z dobrą wentylacją.

 •     Dobieramy też odpowiednie wkładki. Są nawet takie, które zapobiegają przykremu zapachowi.

 •     Nowe obuwie możemy spryskać specjalnym środkiem odkażającym.

 •     Unikamy butów ciężkich, grubych, niedostosowanych do pogody.

 •     Nosimy bawełniane skarpetki, które dobrze wchłaniają pot ze stóp. Niewskazane są źle wchłaniające pot skarpetki ze sztucznego materiału. Ich noszenie nasila przykry zapach.

 •     Buty po zdjęciu przechowujemy w ciepłym, suchym miejscu przynajmniej dobę. Nie zakładamy ich w tym czasie.

 •     Dobrą metoda na pozbycie się przykrego zapachu jest włożenie butów do zamrażarki. Owijamy je szczelnie w torebkę foliową i mrozimy ok. 3 godzin.

 •     Pomaga też użycie sody oczyszczonej. Wsypujemy ją do butów przed założeniem, koniecznie nakładamy skarpetki. Po zdjęciu butów wsypujemy sodę i zostawiamy na kilkanaście godzin. Soda wchłonie zapach i dodatkowo oczyści obuwie.

 •     Możemy też zastosować kwas borny. Wsypujemy na noc, następnie usuwamy.

 •     Dobre efekty daje też użycie liściastej herbaty. Do skarpetek wkładamy herbatę, dodajemy kilka kropli olejku zapachowego, goździki,anyż spinamy gumką i wkładamy do butów. Zostawiamy na noc. Herbata doskonale pochłonie przykre zapachy.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/09/2012

Zobacz też

Jak zachęcić dziecko do biegania? Bieganie z dzieckiem Jak zachęcić dziecko do biegania? Bieganie z dzieckiem Bieganie z dzieckiem może być bardzo ciekawą i zdrową formą wspólnego spędzania czasu. Tylko jak zachęcić dziecko do biegania, jeśli jest leniwe i nie chce oderwać się od komputera? Dzieci mają naturalną potrzebę ruchu, ale czasami trzeba umiejętnie je do tego zachęcić. Jak osuszyć auto? Wilgoć w samochodzie [SPRAWDZONE RADY] Jak osuszyć auto? Wilgoć w samochodzie [SPRAWDZONE RADY] Wilgoć w samochodzie może sprawić wiele problemów. Podpowiadamy, jak osuszyć samochód, gdy zbierze się w nim zbyt dużo wody. Ona zawsze znajdzie sobie jakieś przejścia, którymi dostanie się do środka. Naszym zadaniem jest się jak najszybciej się jej pozbyć. Prawdziwa historia rodu Borgiów - sezon 2, odcinek 6. Strącić papieża z tronu! Borgiowie i ich tajemnice w kolejnym odcinku drugiego sezonu serialu Prawdziwa historia rodu Borgiów - sezon 2, odcinek 6. Strącić papieża z tronu! Borgiowie i ich tajemnice w kolejnym odcinku drugiego sezonu serialu Wrogowie Rodriga po raz kolejny atakują. Della Rovere chce sprokurować kompromitujący dokument, który pozbawi Borgię tronu papieskiego. Oto Borgiowie i ich tajemnice w kolejnym odcinku drugiego sezonu serialu „Prawdziwa historia rodu Borgiów". Prawdziwa historia rodu Borgiów - sezon 2, odcinek 5. Przekupstwo, morderstwa, szantaż, czyli jak się pozbyć kardynalskiego kapelusza! Prawdziwa historia rodu Borgiów - sezon 2, odcinek 5. Przekupstwo, morderstwa, szantaż, czyli jak się pozbyć kardynalskiego kapelusza! Po zwycięstwie nad Savonarolą Cezar Borgia triumfalnie wraca do Rzymu. Sukces uważa za punkt zwrotny w swojej karierze. Nie rezygnuje z planów poślubienia Carlotty d'Aragon i włożenia na głowę korony króla Neapolu. Oto Borgiowie i ich tajemnice w kolejnym odcinku serialu poświęconego jednemu z najpotężniejszych rodów dawnej Europy.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!