Jak ustawić stronę startową w przeglądarce internetowej? PRZEWODNIK po przeglądarkach www

Indywidualnie ustawiona strona startowa ułatwia życie każdemu internaucie. Zawsze wygodniej jest kiedy zaraz po otwarciu przeglądarki możemy widzieć aktualności u naszych znajomych na Facebooku, niż wpisywać adres w pasku przeglądarki. Wygodniej jest też od razu sprawdzić co się dzieje na świecie i trafić na ulubioną stronę informacyjną jak Onet.pl, wp.pl czy gazeta.pl. Jak to zrobić?   

Ustawianie strony startowej w przeglądarce

Internet Explorer

Po uruchomieniu przeglądarki wybierzmy symbol zakrętki w prawym górnym rogu strony. Po rozwinięciu się bloczka z opcjami wybierzmy przed ostatni napis – Opcje Internetowe. Pojawi się osobne okienko z zakładkami, jako pierwsza będzie widoczna zakładka – Ogólne – a w niej od góry widoczne pole adresu dotychczasowej strony głównej. Tutaj można ręcznie wpisać adres www interesującej nas strony.

Narzędzia -> Opcje Internetowe -> Ogólne -> Strona Główna i wpisujemy adres w pole adresu

Mozilla Firefox        

Wybieramy w pasku menu – Narzędzia – po rozwinięciu bloczku klikamy w ostatni napis – Opcje. Pojawi nam się osobne okienko z symbolami u góry, spośród nich wybieramy – Ogólne, wówczas zobaczymy ramkę – Uruchamianie -a w niej wybieramy adres strony startowej przez ręczne wpisanie. Możemy również wybrać opcję – Użyj bieżącej strony.

Narzędzia -> Opcje -> Główne -> Strona Startowa 

Google Chrome

Wybieramy symbol klucza płaskiego na prawo od paska wpisywania adresu – symbol Ustawienia, po rozwinięciu wybieramy napis – Opcje. Otworzy się nam nowa zakładka, w której wybieramy stronę startową wpisując ręcznie adres.

Ustawienia -> Opcje -> Strona startowa

Dla ułatwienia sprawdź naszą galerię zdjęć. 

Tagi: fokus tv,

Redakcja 12/01/2012

Zobacz też

Urlop na żądanie - kiedy go nie dostaniemy. Kiedy pracodawca może ODMÓWIĆ URLOPU NA ŻĄDANIE? Urlop na żądanie - kiedy go nie dostaniemy. Kiedy pracodawca może ODMÓWIĆ URLOPU NA ŻĄDANIE? W ubiegłym roku dwie trzecie pracowników w ogóle nie wystąpiło z wnioskiem o urlop na żądanie, a tylko 9 procent wykorzystało wszystkie 4 dni. Czy wiesz, że pracodawca nie ma obowiązku udzielić urlopu na żądanie? Może tak zrobić szczególnie wtedy, gdy chce z niego skorzystać w jednym czasie większość pracowników firmy. Kiedy pracodawca może nie zgodzić się na twój urlop?   Co to jest home staging? Dom i mieszkanie na sprzedaż – jak przygotować? Co to jest home staging? Dom i mieszkanie na sprzedaż – jak przygotować? Home staging to sztuka przygotowywania mieszkania na sprzedaż lub wynajem. Wiedza o tym, co zrobić – szybko, łatwo, małym kosztem – by wnętrze robiło jak najlepsze wrażenie. Poznaj zasady home staging i dowiedz się, skąd wywodzi się ta dziedzina. WYSPA SOKOTRA. Co jest wyjątkowego na wyspie Sokotra? WYSPA SOKOTRA. Co jest wyjątkowego na wyspie Sokotra? Sokotra to należący do Jemenu mały archipelag czterech wysp. Znajduje się na Oceanie Indyjskim, na południe od Półwyspu Arabskiego. Sokotra to także nazwa głównej wyspy tego archipelagu. Dlaczego warto zobaczyć Sokotrę? Co jest wyjątkowego na wyspie Sokotra? Wywabianie i usuwanie plam – jak się do nich zabrać? Jak sobie poradzić z trudnymi zabrudzeniami? Wywabianie i usuwanie plam – jak się do nich zabrać? Jak sobie poradzić z trudnymi zabrudzeniami? Jak usunąć plamy i zacieki? Dywan, kanapa, zasłona czy ubranie – plamy zdarzają się wszędzie. Jednak ich źródło bywa różne – przewrócona szklanka z sokiem, rozlane wino, rozchlapany sos. Zazwyczaj w pozbyciu się plamy wystarczy ciepła woda i proszek lub mydło, ale nie zawsze. Jak sobie z uporczywymi plamami, np. czerwone wino, barszcz czerwony, sok z wiśni, coca – cola, buraczki, czekolada, kawa i kakao, krew, lakier do paznokci, fluid, podkład, olej, tłuszcz.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!