Jak USTAWIĆ OŚ CZASU na Facebooku?

Praktycznie każdy użytkownik Facebooka ma już włączoną Oś Czasu (zwaną też Timeline). Jak można ją skonfigurować? Wyjaśniamy, jak ustawić oś czasu na Facebooku.

Możliwości konfiguracji Osi Czasu na Facebooku są ograniczone. Użytkownik tylko w niewielkim stopniu ma wpływ na to, jak wyświetlane są informacje. Facebook prezentuje je w kolejności, w jakiej zostały umieszczone i zaznaczając rok, w którym to nastąpiło. Daje to, teoretycznie, całkiem przejrzysty obraz. 

To, że nie mamy wpływu na sposób prezentowania informacji na Facebooku, nie oznacza, że nie możemy zmienić wyglądu naszej Osi Czasu. Każdy użytkownik może ją trochę skonfigurować. Możemy do niej dodać zdjęcie w tle.

Jak dodać zdjęcie w tle Osi Czasu na Facebooku?

Zdjęcie w tle dodajemy, klikając u góry swojej Osi Czasu (dostępnej po kliknięciu w swoje imię i nazwisko bądź nazwę profilową) w odpowiednie pole. Facebook sam pokaże taką opcję. Zdjęcie może być dowolne, pod warunkiem że nie narusza warunków korzystania z Facebooka.

Warto pamiętać, że cały czas mamy wpływ na to, co pokazywane jest innym w naszej Osi Czasu. Jeśli nie chcemy, aby jakaś aktywność była widoczna dla innych, wystarczy wejść na swoją Oś Czasu, odnaleźć ową aktywność i najechać myszką na prawy górny róg okienka informującego o tej aktywności. Pojawi się wówczas opcja edycji lub usunięcia danej aktywności. Pozwala to nam mieć kontrolę nad tym, co widzą nasi znajomi.

Niektóre informacje, np. nasze statusy, możemy też wyróżnić za pomocą odpowiedniej opcji, która dostępna jest w tym samym miejscu co opcja usunięcia/edycji.

W ten sposób możemy mieć cały czas kontrolę nad swoją Osią Czasu na Facebooku i na bieżąco ją konfigurować stosownie do swoich potrzeb.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Zobacz też

PAWEŁ OLSZEWSKI, poseł PO. KIM JEST poseł PO z Bydgoszczy. Zobacz SYLWETKĘ posła PAWEŁ OLSZEWSKI, poseł PO. KIM JEST poseł PO z Bydgoszczy. Zobacz SYLWETKĘ posła Paweł Olszewski, poseł Sejmu VII kadencji. Wybrany z list Platformy Obywatelskiej, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 4 (OKW Bydgoszcz). Jego hobby to tenis (w 2007 roku został wicemistrzem Polski parlamentarzystów w tenisie; reprezentuje też Polskę na mistrzostwach Europy parlamentarzystów w tenisie w Rumunii), narciarstwo, literatura oraz gra na gitarze elektrycznej.  Tarot - Arkana Duże. Poznaj symbole na Karcie Głupca Tarot - Arkana Duże. Poznaj symbole na Karcie Głupca Głupiec przedstawiany jest na kartach zazwyczaj jako młody mężczyzna ubrany w kolorowy strój, pstrokatą tunikę, spod której widać białą koszulę, i w zielony wianek na głowie ozdobiony czerwonym piórkiem. Dowiedz się, co mówi ta karta - w Tarocie i przy badaniu samego siebie. Jak działa allegro.pl? Jak kupować i sprzedawać w serwisie aukcyjnym? Jak działa allegro.pl? Jak kupować i sprzedawać w serwisie aukcyjnym? Allegro.pl to najpopularniejszy serwis aukcyjny w Polsce. Można na nim kupić i sprzedać właściwie wszystko. Nie wiesz jak wystawić bądź nabyć wymarzony przedmiot na Allegro? Na jakich zasadach funkcjonuje Allegro? Mówimy jak działa Allegro.pl. ALEKSANDER GRAD, poseł PO - KIM JEST poseł PO z Łosińca. Zobacz SYLWETKĘ posła ALEKSANDER GRAD, poseł PO - KIM JEST poseł PO z Łosińca. Zobacz SYLWETKĘ posła Aleksander Grad, poseł Sejmu VII kadencji. Wybrany z list Platformy Obywatelskiej, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 15 (OKW Tarnów). Inżynier geodeta, były Minister Skarbu w rządzie Donalda Tuska oraz wysoko postawiony w hierarchii partyjnej działacz PO. W rodzinnym Tarnowie nazywany jest carem Aleksandrem. W swojej partii słynie z uporu i bezwzględnego eliminowania rywali - o czym mógł się przekonać Andrzej Czerwiński i Urszula Gacek. Zobacz sylwetkę posła.

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!