Jak USTAWIĆ OŚ CZASU na Facebooku?

Praktycznie każdy użytkownik Facebooka ma już włączoną Oś Czasu (zwaną też Timeline). Jak można ją skonfigurować? Wyjaśniamy, jak ustawić oś czasu na Facebooku.

Możliwości konfiguracji Osi Czasu na Facebooku są ograniczone. Użytkownik tylko w niewielkim stopniu ma wpływ na to, jak wyświetlane są informacje. Facebook prezentuje je w kolejności, w jakiej zostały umieszczone i zaznaczając rok, w którym to nastąpiło. Daje to, teoretycznie, całkiem przejrzysty obraz. 

To, że nie mamy wpływu na sposób prezentowania informacji na Facebooku, nie oznacza, że nie możemy zmienić wyglądu naszej Osi Czasu. Każdy użytkownik może ją trochę skonfigurować. Możemy do niej dodać zdjęcie w tle.

Jak dodać zdjęcie w tle Osi Czasu na Facebooku?

Zdjęcie w tle dodajemy, klikając u góry swojej Osi Czasu (dostępnej po kliknięciu w swoje imię i nazwisko bądź nazwę profilową) w odpowiednie pole. Facebook sam pokaże taką opcję. Zdjęcie może być dowolne, pod warunkiem że nie narusza warunków korzystania z Facebooka.

Warto pamiętać, że cały czas mamy wpływ na to, co pokazywane jest innym w naszej Osi Czasu. Jeśli nie chcemy, aby jakaś aktywność była widoczna dla innych, wystarczy wejść na swoją Oś Czasu, odnaleźć ową aktywność i najechać myszką na prawy górny róg okienka informującego o tej aktywności. Pojawi się wówczas opcja edycji lub usunięcia danej aktywności. Pozwala to nam mieć kontrolę nad tym, co widzą nasi znajomi.

Niektóre informacje, np. nasze statusy, możemy też wyróżnić za pomocą odpowiedniej opcji, która dostępna jest w tym samym miejscu co opcja usunięcia/edycji.

W ten sposób możemy mieć cały czas kontrolę nad swoją Osią Czasu na Facebooku i na bieżąco ją konfigurować stosownie do swoich potrzeb.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 19/03/2012

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!