Jak urządzić przydomowy plac zabaw i ile to kosztuje? Ceny i zdjęcia

Każde dziecko marzy o placu zabaw na swoim podwórku. Domek na drzewie, zjeżdżalnia, piaskownica, mini ścianka wspinaczkowa. Prezentujemy propozycje, które ułatwią przygotowanie przydomowego placu zabaw.

Podstawą każdego przydomowego placu zbaw jest drewniany domek. Na rynku dostępnych jest kilkadziesiąt różnych modeli. Taki domek możemy również wybudować sami, ale wymaga to wysokich umiejętności, aby domek był bezpieczny dla dziecka.

Ceny drewnianych domków wynoszą od 1200 zł do 2500 zł. Różnica w cenie zależy od tego, czy dany domek ma już zainstalowaną huśtawkę i zjeżdżalnię, czy jest ich pozbawiony. Domek jest elementem placu zabaw, w który opłaca się zainwestować jak najwięcej pieniędzy, ponieważ droższe domki mają często stabilniejszą konstrukcję, która zapewni bezpieczeństwo dzieciom.

Jeżeli domek nie ma zjeżdżalni możemy wybrać jeden z kilkudziesięciu modeli dostepnych na rynku. Ceny zjeżdżalni wahają się pomiędzy 150 zł, a 1000 zł. Tańsze zjeżdżalnie skonstruowane są tak, że do ich zainstalowania potrzebny jest domek, do którego będziemy mogli ją przyczepić. Droższe mają osobną konstrukcję, często dodane do nich są małe altanki, lub huśtawki.

Przydomowy plac zabaw musi mieć też huśtawkę. Do wyboru mamy huśtawki z jednym, dwoma, trzema siedziskami. Rodzaje siedzisk są przeróżne. Może to być zwykła opona, plastikowe siedzenie, lub siedzenie kubełkowe idealne dla małych dzieci. Huśtawki kosztują od 300 zł do 1500 zł. Tańsze huśtawki często są równie dobre jak te droższe. Ich cena zależy od materiału, z którego zostały wykonane oraz rodzaju siedziska.  

Kolejnym elementem placu zabaw powinna być piaskownica. Jest to jeden z najtańszych elementów placu zabaw. Najtańsze piaskownice można kupić za 100 zł. W przypadku piaskownic trzeba pamiętać o wymianie piasku i sprawdzaniu jego czystości, ponieważ domowe zwierzęta mają w zwyczaju używanie piaskownic jako kuwety.

Zarówno ścianka wspinaczkowa, jak i trampolina  to najdroższe elementy, które możemy zamontować w naszym przydomowym placu zabaw. Cena dużej trampoliny to minimum 500 zł. Najtańsza ścianka wspinaczkowa doczepiana do domku kosztuje ok 600 zł. Samodzielnie stojąca to już wydatek od 750 zł do kilku tysięcy

Tagi: fokus tv,

Redakcja 09/04/2013

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!