Jak uratować zalanego iPoda lub iPhone'a? Czy RYŻ nam pomoże?

ZALANY SMARTFON. Uprałeś swojego iPhone lub iPoda razem ze spodniami? A może telefon zsunął się do wody podczas kąpieli? Nie zawsze musimy wydawać setki złotych, aby go uratować i przywrócić do życia.

Zalany smartfon, zalany iPad...

Zalany sprzęt elektroniczny to niestety częsty problem ludzi aktywnych. Wysuszenie takiego iPhone'a czy iPoda w specjalistycznym sklepie to wydatek kilkuset złotych. I niestety nie ma pewności, że uda się go odzyskać. Fachowcy dają tej metodzie ok. 80 procent skuteczności. Możliwe, że zalana jest tylko bateria, ale gdy uszkodzeniu uległa płyta główna, to wydatki mogą się już tylko mnożyć.

Zalany smarfon – co robić?

Najważniejsze, aby uszkodzonego smartfona nie podłączać do prądu. Kiedy wszystkie przewody są zamoknięte, kontakt z prądem może doprowadzić do zwarcia i trwałego uszkodzenia urządzenia. Jednym ze sposobów, który zapewnia skuteczność w odzyskaniu życia dla takich urządzeń, jest... ryż.

> > > Co zrobić, gdy komórka wpadnie do wody? Jak ratować telefon? [KLIKNIJ!]

Co zrobić, gdy komórka wpadnie do wody? Jak ratować telefon?

http://www.mowimyjak.pl/technologie-i-auto/foto-i-telefony/co-zrobic-gdy-komorka-wpadnie-do-wody,99_40380.html

Wystarczy zanurzyć zalane urządzenie w suchym ryżu zalany sprzęt i zostawić. Czasem wystarczy parę godzin, czasem tydzień, ale ryż potrafi zdziałać cuda. Kosztujące dwa złote opakowanie wyciąga wodę i udaje się odzyskać w pełni sprawne urządzenie. Lepiej tego nie sprawdzać specjalnie zalewając drogi aparat, ale kiedy trafi na nas, warto skorzystać z tej porady. Autorowi tego tekstu się udało.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 08/07/2013

Zobacz też

Jak dostać się do Opus Dei? Jak dostać się do Opus Dei? Dzieło Opus Dei oferuje formację chrześcijańską każdemu, kto sobie tego życzy. Marcin Ludwicki z Biura Informacyjnego Prałatury Opus Dei zaznacza jednak, że do dzieła nie przychodzi się, by znaleźć dobrą posadę, ale po to, aby umocnić wiarę a także służyć innym wykonując swoje zwyczajne, obowiązki. Czy różaniec można nosić na ręku? Czy różaniec może być modny? Czy różaniec można nosić na ręku? Czy różaniec może być modny? Kobiety, które chcą być modne i kochają się modlić nie tylko w kościele, ale w pracy, samochodzie, przed zakupami mogą nosić różaniec na rękę. Różni się on od tradycyjnego tym, że jest tylko na jedną dziesiątkę różańca, a nie na pięć. Łatwiej modlić się np. w autobusie, kiedy mamy wolną jedną dłoń. Jak być modną katoliczką? Jak powinny się ubierać religijne kobiety? Jak być modną katoliczką? Jak powinny się ubierać religijne kobiety? Modna katoliczka to kobieta, która dba o swój wygląd i ubiera się zgodnie z wartościami, które wyznaje. Ale to też nie znaczy, że obwiesza się dewocjonaliami, jak zakonnica. - Medalik możemy zdjąć, gdy mamy na szyi np. naszyjnik. Ważniejsze, by żyć z wiarą – wyjaśnia nam Lidia Tkaczyńska, specjalistka od etykiety. PORANNY SEKS. Dlaczego spóźniamy się do pracy? Z powodu porannego seksu? PORANNY SEKS. Dlaczego spóźniamy się do pracy? Z powodu porannego seksu? Czy zdarzyło wam się spóźnić z powodu porannego seksu? Awaria w mieszkaniu, problemy z dzieckiem, jakaś nagła przypadłość, brak komunikacji... To częste wymówki, jakimi usiłujemy wytłumaczyć nasze spóźnienie w pracy. Jednak, jak pokazują badania naukowe, takie usprawiedliwienia to już przeszłość. Dziś nie docieramy na czas do pracy z innych powodów. 

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!