Jak uratować zalanego iPoda lub iPhone'a? Czy RYŻ nam pomoże?

ZALANY SMARTFON. Uprałeś swojego iPhone lub iPoda razem ze spodniami? A może telefon zsunął się do wody podczas kąpieli? Nie zawsze musimy wydawać setki złotych, aby go uratować i przywrócić do życia.

Zalany smartfon, zalany iPad...

Zalany sprzęt elektroniczny to niestety częsty problem ludzi aktywnych. Wysuszenie takiego iPhone'a czy iPoda w specjalistycznym sklepie to wydatek kilkuset złotych. I niestety nie ma pewności, że uda się go odzyskać. Fachowcy dają tej metodzie ok. 80 procent skuteczności. Możliwe, że zalana jest tylko bateria, ale gdy uszkodzeniu uległa płyta główna, to wydatki mogą się już tylko mnożyć.

Zalany smarfon – co robić?

Najważniejsze, aby uszkodzonego smartfona nie podłączać do prądu. Kiedy wszystkie przewody są zamoknięte, kontakt z prądem może doprowadzić do zwarcia i trwałego uszkodzenia urządzenia. Jednym ze sposobów, który zapewnia skuteczność w odzyskaniu życia dla takich urządzeń, jest... ryż.

> > > Co zrobić, gdy komórka wpadnie do wody? Jak ratować telefon? [KLIKNIJ!]

Co zrobić, gdy komórka wpadnie do wody? Jak ratować telefon?

http://www.mowimyjak.pl/technologie-i-auto/foto-i-telefony/co-zrobic-gdy-komorka-wpadnie-do-wody,99_40380.html

Wystarczy zanurzyć zalane urządzenie w suchym ryżu zalany sprzęt i zostawić. Czasem wystarczy parę godzin, czasem tydzień, ale ryż potrafi zdziałać cuda. Kosztujące dwa złote opakowanie wyciąga wodę i udaje się odzyskać w pełni sprawne urządzenie. Lepiej tego nie sprawdzać specjalnie zalewając drogi aparat, ale kiedy trafi na nas, warto skorzystać z tej porady. Autorowi tego tekstu się udało.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 08/07/2013

Zobacz też

Matura dla niepełnosprawnych, niesłyszących i niewidzących. Jakie zasady? Jakie udogodnienia i dostosowania przewidziano? Matura dla niepełnosprawnych, niesłyszących i niewidzących. Jakie zasady? Jakie udogodnienia i dostosowania przewidziano? Dla maturzystów niepełnosprawnych, niewidzących, niesłyszących, słabo słyszących i cierpiących na choroby przewlekłe CKE przewiduje różne udogodnienia i dostosowania. Na co mogą liczyć maturzyści? Sprawdź listę dostosowań i udogodnień. Paszport dla dziecka - jaka procedura i niezbędne dokumenty? Paszport dla dziecka - jaka procedura i niezbędne dokumenty? Planując wakacyjny wyjazd z dzieckiem za granicę trzeba pamiętać, że potrzebuje ono swój indywidualny paszport. Warto się o niego zatroszczyć wcześniej, bo zostawianie wyrabiania dokumentu na ostatnią chwilę może kosztować nas sporo nerwów. Jak leczyć się bezpłatnie po stracie pracy? Czy bezrobotny może leczyć się za darmo? Kiedy wygasa ubezpieczenie po stracie pracy? Jak leczyć się bezpłatnie po stracie pracy? Czy bezrobotny może leczyć się za darmo? Kiedy wygasa ubezpieczenie po stracie pracy? Tracąc pracę, musimy liczyć się nie tylko z pogorszeniem sytuacji finansowej, ale również wygaśnięciem ubezpieczenia zdrowotnego. Czy bezrobocie oznacza brak dostępu do bezpłatnych świadczeń zdrowotnych? Jak polskie prawo reguluje leczenie po zerwaniu umowy z pracodawcą? Czy na bezrobociu można leczyć się na koszt państwa? Mówimy, jak leczyć się bezpłatnie po stracie pracy. Jak zdać maturę? Co wolno, a czego nie wolno? 12 ZASAD CKE: niezbędnik maturzysty Jak zdać maturę? Co wolno, a czego nie wolno? 12 ZASAD CKE: niezbędnik maturzysty Jak bezstresowo zdać maturę? Co wolno na maturze? Co jest zabronione na egzaminie maturalnym? Centralna Komisja Egzaminacyjna przedstawiła 12 zasad, które stanowią pomocny niezbędnik maturzysty. Sprawdź, jak bez stresu i z potrzebną wiedzą przejść przez maturę.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!