Jak ułatwić sobie życie w kuchni?

Jak zorganizować kuchnię, aby wszystko było pod ręką, ale bez wrażenia bałaganu? Warto posłużyć się zasadami ergonomii podczas projektowania zabudowy kuchennej, a także zdrowym rozsądkiem przy rozmieszcaniu przedmiotów w kuchni.

Wygodna kuchnia - ergonomia i organizacja

Kuchnia to trudne miejsce do utrzymania porządku. Ale jeśli dobrze ją zorganizujesz - nie będziesz chciała jej opuszczać. Zasada jest taka: podziel kuchnię na strefy i tam trzymaj niezbędne w tej cześci akcesoria.

W strefie mycia, czyli pod zlewem przechowuj rzeczy do mycia - preparaty, gąbki, szczotki itp.

W strefie gotowania - garnki, przyprawy; podawania - talerze, kubki, produkty spożywcze.

Druga zasada brzmi - na wierzchu (na blatach)  trzymaj jak najmniej rzeczy! Czego nie używasz, albo korzystasz z tego rzadko - schowaj (nawet na strychu lub w piwnicy).

Pamiętaj też o tym, że ciężkie przedmioty powinny znajdować się w dolnych szafkach, a lżejsze i te, po które sięgasz często - wyżej, w szafkach wiszących lub na półeczkach znajdujących się nad blatami. 

Tagi: fokus tv,

Redakcja 15/09/2012

Zobacz też

Co i ile pić, gdy na dworze upał? Co najlepsze na upały? Co i ile pić, gdy na dworze upał? Co najlepsze na upały? Gorące letnie dni bardzo łatwo się odwodnić. Nasz organizm chłodzi się poprzez parowanie, przez co w upały pozbywamy się większej ilości wody niż zwykle. Niezbędne, więc jest częste nawadnianie organizmu. Co najlepiej pić, gdy na dworze skwar? Ile płynów dziennie powinniśmy wpijać, gdy jest gorąco? Jak chronić się przed słońcem? Jak uniknąć niekorzystnego wpływu słońca? Jak chronić się przed słońcem? Jak uniknąć niekorzystnego wpływu słońca? Minęły czasy, kiedy można było bezkarnie leżeć na słońcu i opalać się na brąz. Latem, kiedy słońce operuje intensywnie, trzeba chronić się przed jego promieniami, zwłaszcza w środku dnia. Jak bezpiecznie korzystać ze słońca? Wakacyjne choroby. Dokuczliwa rzęsistkowica - co to jest, jakie objawy i leczenie? Wakacyjne choroby. Dokuczliwa rzęsistkowica - co to jest, jakie objawy i leczenie? Rzęsistkowica to choroba zazwyczaj przenoszona drogą płciową. Jej objawy w przypadku kobiet bywają tak dokuczliwe, że zmuszają do szybkiej wizyty u ginekologa. Natomiast znaczna część mężczyzn nie ma żadnych symptomów. Nic im nie dolega, w związku z tym się nie leczą i zarażają swoje partnerki. Czy RZEŻĄCZKA jest wciąż groźna? Jak można się nią zarazić, objawy i leczenie Czy RZEŻĄCZKA jest wciąż groźna? Jak można się nią zarazić, objawy i leczenie Niegdyś rzeżączka była postrachem mężczyzn, zwłaszcza tych korzystających z usług pań lekkich obyczajów. Odkąd wynaleziono antybiotyki, zaczęliśmy ją trochę lekceważyć. Uznaliśmy, że skoro potrafią szybko wyleczyć tę chorobę, nie trzeba się nią przejmować. Trzeba, ponieważ rzeżączka kontratakuje!

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!