Jak UCZYĆ FIZYKI PRZEZ ZABAWĘ? Krakowski Ogród Doświadczeń

Fizyka, mimo, że opisuje świat i otoczenie w którym żyjemy często jawi się jak czarna magia. Szkoła też często nie pomaga zrozumieć podstawowych zjawisk. Można to zrobić w Ogrodzie Doświadczeń w Krakowie bawiąc się na świeżym powietrzu.

Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema to miejsce wymarzone dla rodziców i dzieci – uczy bawiąc i to na świeżym powietrzu popprzez doświadczenia i zmysły. Często trudno jest wytłumaczyć różne zjawiska fizyczne, z którymi mamy do czynienia codziennie. O wiele łatwiej kiedy wspomóc się można różnorodnymi atrakcyjnymi instrumentami wyglądającymi jak urządzenia do zabawy, które przez zabawę właśnie tłumaczą jak powstaje fala dźwiękowa, jak działa peryskop i zegar słoneczny, jak posługiwać się kompasem, jak wygląda układ słoneczny.


To tylko niektóre z dziesiątek urządzeń ustawionych w Parku Lotników Polskich na krakowskich Czyżynach. Jedna z najbardziej znanych pracowni w Krakowie i w Polsce – Inganden & Ewy Architekci zaaranżowała istniejący od lat 60 park. Wijące się alejki wzbogacone zostały platformami o przeróżnych fakturach – kamiennych, bambusowych, żwirowych, kolorach i wzorach, na nich ustawiono urządzenia doświadczalne. Pięknie zaprojektowane oryginalne drewniane ławki z wmontowanymi lampami służą za oświetlenie po zmroku.
W tak starannie przemyślanym otoczeniu parkowym, można godzinami poznawać tajniki fizyki huśtając się na huśtawce czy grając na dzwonach rurowych. Sensoryczny park edukacyjny to doskonałe miejsce zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!