Jak to jest robione. Program o fascynującym działaniu zwykłych rzeczy!

Program „Jak to jest robione”, czyli „How Do They Do It”, to jedna z najbardziej popularnych na świecie serii z gatunku popscience. Poszczególne odcinki odsłaniają kolejne tajemnice współczesnego świata – od rakiet kosmicznych i elektrowni jądrowych po żarówki i... maszynki do golenia.
Zdjęcie z artykułu: Jak to jest robione. Program o fascynującym działaniu zwykłych rzeczy!
Jak to jest robione. Program o fascynującym działaniu zwykłych rzeczyźródło:TCB MEDIA RIGHTS LIMITED

Każdy odcinek składa się z trzech opowieści, wykorzystujących zdjęcia zrealizowane w wielu miejscach całego świata. Dzięki temu krok po kroku ukazują i objaśniają sekrety działania elektrowni węglowych, konstrukcji wartego 20 milionów dolarów kombinezonu astronauty, uprawy wanilii i projektowania roller-coastera. Ta seria zabiera widzów we wszystkie zakątki naszego globu, by naświetlić niezwykłą najbardziej z pozoru zwykłych obiektów w naszym życiu.

A jak brzmi odpowiedź na tytułowe pytanie: „Jak to jest robione”? Przyniosą ją doskonale przygotowane odcinki, wypełnione niesamowitymi faktami, prezentowanymi przez genialnych twórców programu, którzy uważają, że nie ma nic bardziej fascynującego niż współczesny świat, któremu człowiek nadał fascynujące oblicze technologiczne.

Redakcja 03/01/2017

Zobacz też

Czy marka samochodu ma wpływ na życie seksualne? Czy marka samochodu ma wpływ na życie seksualne? Samochód jest przedłużeniem męskości. Czy istotnie? Okazuje się, że tak, choć nie do końca. Jak wykazały badania australijskich naukowców, jeśli mężczyzna nie ma w sobie tego "czegoś", żadne auto mu nie pomoże. Ale, z drugiej strony, inne badania pokazują coś innego. Może więc prawda leży pośrodku. Jak samochód działa na męskość? ZATRUCIE ALKOHOLEM METYLOWYM. Jakie są objawy zatrucia metanolem? ZATRUCIE ALKOHOLEM METYLOWYM. Jakie są objawy zatrucia metanolem? Metanol, czyli alkohol metylowy jest bardzo silną trucizną. Do śmierci może dojść już w kilka godzin po wypiciu jego większej ilości. Pierwsza pomoc w zatruciu metanolem polega na wywołaniu wymiotów i podaniu ok. 100 ml etanolu (40 proc.). Alkohol etylowy zapobiega dalszemu wchłanianiu się metanolu i spowalnia jego metabolizm.   Samochody elektryczne - czy samochody elektryczne to przyszłość motoryzacji? Samochody elektryczne - czy samochody elektryczne to przyszłość motoryzacji? Samochody elektryczne, wraz z całą przynależną im infrastrukturą, idealnie wpisują się w ideę inteligentnych sieci, tzw. smart grids. Mobilne magazyny energii już jeżdżą po europejskich drogach, przyczyniając się do zmniejszenia emisji szkodliwych gazów do atmosfery. Trujące grzyby: MUCHOMOR SROMOTNIKOWY, PLAMISTY, ZASŁONAK - jak wyglądają, jak rozpoznać, jak działają? Trujące grzyby: MUCHOMOR SROMOTNIKOWY, PLAMISTY, ZASŁONAK - jak wyglądają, jak rozpoznać, jak działają? Wypady do lasu na grzyby to wyjątkowo miłe hobby. Jednak trzeba uważać, by nie skończyło się tragicznie. Zawsze należy pamiętać, by nie zbierać grzybów, których nie znamy i tych z blaszkami. Nie należy też podawać grzybów dzieciom. Muchomor sromotnikowy, muchomor jadowity, zasłonak rudy to najbardziej trujące grzyby, które rosną w polskich lasach.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!