Jak szybko i łatwo zawiązać krawat? Jak wiązać krawat?

Pięknie związać krawat nie jest łatwo, jest bardzo trudno! Kto nie ma biegłości w dłoniach albo zrezygnowany nie chce się już tego nauczyć, może skorzystać z rad, jak dorobić się pięknie wiązanych krawatów.

Już Fryderyk Chopin pisał z przekąsem, że Polacy znają się na wszystkim tylko nie na wiązaniu krawatów. Miał na myśli wszechobecne mądrzenie się na różne tematy i... pewne braki w garderobach. Cóż, w ten sposób dotknął pięty Achillesowej wielu mężczyzn. Potrafi ów Herkules zbudować dom, naprawić samochód, zarobić na wycieczkę na Wyspy Kanaryjskie, a z krawatem ani rusz. Wiąże, przekłada, wygładza i wychodzi co najwyżej... harcerski węzeł.

Czego się trzeba nauczyć? Proste rady na pokonanie tego krawaciarskiego gordyjskiego węzła:


- Kupować krawat z usługą. Należy poprosić sprzedawcę, by wykonał wiązanie krawata. Nigdy nie odmawiają, a wiążą po mistrzowsku.

- Skorzystać z instrukcji wiązania krawatów. W Internecie popularna jest specjalna strona dla krawatowych majsterkowiczów: www.krawat.pl. Można na tej stronie znaleźć nawet filmową instrukcję wiązania węzła prostego zwanego po angielsku four in hand.

- Korzystać z okazji i poprosić brata, ojca, kolegę, by obstalował krawat raz na całego życie „zwisu męskiego” – jak to nazywał krawaty handel w PRL-u.

Ostatnia rada dla desperatów: Nie nosić krawatów, nosić muszki.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!