Jak szybko i łatwo zawiązać krawat? Jak wiązać krawat?

Pięknie związać krawat nie jest łatwo, jest bardzo trudno! Kto nie ma biegłości w dłoniach albo zrezygnowany nie chce się już tego nauczyć, może skorzystać z rad, jak dorobić się pięknie wiązanych krawatów.

Już Fryderyk Chopin pisał z przekąsem, że Polacy znają się na wszystkim tylko nie na wiązaniu krawatów. Miał na myśli wszechobecne mądrzenie się na różne tematy i... pewne braki w garderobach. Cóż, w ten sposób dotknął pięty Achillesowej wielu mężczyzn. Potrafi ów Herkules zbudować dom, naprawić samochód, zarobić na wycieczkę na Wyspy Kanaryjskie, a z krawatem ani rusz. Wiąże, przekłada, wygładza i wychodzi co najwyżej... harcerski węzeł.

Czego się trzeba nauczyć? Proste rady na pokonanie tego krawaciarskiego gordyjskiego węzła:


- Kupować krawat z usługą. Należy poprosić sprzedawcę, by wykonał wiązanie krawata. Nigdy nie odmawiają, a wiążą po mistrzowsku.

- Skorzystać z instrukcji wiązania krawatów. W Internecie popularna jest specjalna strona dla krawatowych majsterkowiczów: www.krawat.pl. Można na tej stronie znaleźć nawet filmową instrukcję wiązania węzła prostego zwanego po angielsku four in hand.

- Korzystać z okazji i poprosić brata, ojca, kolegę, by obstalował krawat raz na całego życie „zwisu męskiego” – jak to nazywał krawaty handel w PRL-u.

Ostatnia rada dla desperatów: Nie nosić krawatów, nosić muszki.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 07/05/2012

Zobacz też

Jaki jest najmniej awaryjny samochód wg raportu TUV 2013? Jaki jest najmniej awaryjny samochód wg raportu TUV 2013? O wyborze nowego samochodu czy samochodu używanego często przesądzają różne rankingi, raporty niezawodności, dziennikarskie testy, czy organizowane plebiscyty. W ostatnim raporcie TUV 2013 wyłoniono najmniej awaryjne auto, którym został został Volkswagen Polo. Co o tym zdecydowało? NIEZAWODNE AUTO. Który samochód najrzadziej się psuje? Który jest najmniej awaryjny? NIEZAWODNE AUTO. Który samochód najrzadziej się psuje? Który jest najmniej awaryjny? Ranking niezawodności samochodów to jeden ze sposobów sprawdzenie czy auto, które chcemy kupić, będzie się psuło, czy nie. Od wielu lat najbardziej kompletne zestawienie awaryjności pojazdów prowadzi niemiecki instytut TUV. Które auta zwyciężyły w rankingu niezawodności TUV 2013? Weekend na stoku - o czym warto pamiętać, jakie są najważniejsze zasady? Weekend na stoku - o czym warto pamiętać, jakie są najważniejsze zasady? Podczas weekendowego wypadu na stok pamiętajmy o kilku ważnych zasadach i odpowiednim zachowaniu się na trasach narciarskich. Wypoczywając aktywnie odpowiednio się wcześniej przygotujmy oraz dbajmy o bezpieczeństwie własne i innych. Jak dobrze przygotować się do sezonu narciarskiego? Jakich zasad warto przestrzegać podczas każdego pobytu na nartach? Jakie są numery rejestracyjne RADIOWOZÓW Z FOTORADARAMI? Jakimi samochodami jeżdżą policjanci? Jakie są numery rejestracyjne RADIOWOZÓW Z FOTORADARAMI? Jakimi samochodami jeżdżą policjanci? Po polskich drogach jeździ coraz więcej nieoznakowanych radiowozów z fotoradarami. Jeżeli jesteś kierowcą i nie chcesz dostać korespondencji z kosztowną fotografią, uważaj na tajne radiowozy wyposażone w fotoradary. Jak je można rozpoznać? Po numerze rejestracyjnym oraz marce i modelu samochodu!

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!