Jak szybko i łatwo zawiązać krawat? Jak wiązać krawat?

Pięknie związać krawat nie jest łatwo, jest bardzo trudno! Kto nie ma biegłości w dłoniach albo zrezygnowany nie chce się już tego nauczyć, może skorzystać z rad, jak dorobić się pięknie wiązanych krawatów.

Już Fryderyk Chopin pisał z przekąsem, że Polacy znają się na wszystkim tylko nie na wiązaniu krawatów. Miał na myśli wszechobecne mądrzenie się na różne tematy i... pewne braki w garderobach. Cóż, w ten sposób dotknął pięty Achillesowej wielu mężczyzn. Potrafi ów Herkules zbudować dom, naprawić samochód, zarobić na wycieczkę na Wyspy Kanaryjskie, a z krawatem ani rusz. Wiąże, przekłada, wygładza i wychodzi co najwyżej... harcerski węzeł.

Czego się trzeba nauczyć? Proste rady na pokonanie tego krawaciarskiego gordyjskiego węzła:


- Kupować krawat z usługą. Należy poprosić sprzedawcę, by wykonał wiązanie krawata. Nigdy nie odmawiają, a wiążą po mistrzowsku.

- Skorzystać z instrukcji wiązania krawatów. W Internecie popularna jest specjalna strona dla krawatowych majsterkowiczów: www.krawat.pl. Można na tej stronie znaleźć nawet filmową instrukcję wiązania węzła prostego zwanego po angielsku four in hand.

- Korzystać z okazji i poprosić brata, ojca, kolegę, by obstalował krawat raz na całego życie „zwisu męskiego” – jak to nazywał krawaty handel w PRL-u.

Ostatnia rada dla desperatów: Nie nosić krawatów, nosić muszki.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 07/05/2012

Zobacz też

Krzysztof Krauze: kim był reżyser filmu Dług? Krzysztof Krauze: kim był reżyser filmu Dług? Krzysztof Krauze miał niezwykłą wrażliwość, która pozwalała mu podejmować trudne tematy i robić z nich bardzo dobre, głębokie filmy. Jego dzieła to m.in. „Dług”, „Mój Nikifor” czy „Plac Zbawiciela”, „Papusza”. Tym razem FOKUS TV zaprasza na słynny Dług! Dług - wstrząsający film Krzysztofa Krauze. Dlaczego warto zobaczyć Dług? Dług - wstrząsający film Krzysztofa Krauze. Dlaczego warto zobaczyć Dług? W świecie, w którym rządzi pieniądz, nie ma miejsca na sentymenty. Coraz częściej słyszymy o bezwzględnych porachunkach, o wyrokach, szantażach, zabójstwach - ktoś np. stracił życie dlatego, że nie spłacił na czas zaciągniętego długu. Myślimy jednak: To przydarza się innym - gangsterom, skorumpowanym policjantom, podejrzanym biznesmenom. A co by się stało, gdyby podobna historia przytrafiła się właśnie nam? Film Krzysztofa Krauze to odpowiedź dla tych, którzy uważają, że polskie kino ma dług wobec rzeczywistości. Tę historię naprawdę napisało życie. Sala operacyjna sezon 2, odcinek 9. Operacja guza piersi. Aldona wróci do zdrowia? WIDEO Sala operacyjna sezon 2, odcinek 9. Operacja guza piersi. Aldona wróci do zdrowia? WIDEO Guzy piersi zabijają rocznie 5 tysięcy Polek, codziennie umiera z tego powodu 13 kobiet. Jednak statystyki nie muszą być tak dramatyczne, jeśli rak piersi jest wcześnie wykryty. Tak było w przypadku Aldony, bohaterki 9 odcinka Sali operacyjnej. Zobacz, jak zwiększyły się szanse Aldony, dzięki wczesnemu wykryciu guza! Niesamowite przypadki medyczne odc. 6, sezon 3. Co się wydarzy? Niesamowite przypadki medyczne odc. 6, sezon 3. Co się wydarzy? Niesamowite przypadki medyczne to serial, w którym mamy możliwość poznanania nowych procedur medycznych pomagających chorym na rzadkie i bardzo często niezwykle utrudniające życie schorzenia. Poznajmy też nowe techniki chirurgiczne, stosowane u pacjentów z rozległymi i nietypowymi urazami. Komu lekarze pomoga w 6 odcinku 3 serii Niesamowitych przypadków medycznych?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!