Jak szybciej SPŁACIĆ DŁUGI?

Spłacanie długów wymaga dyscypliny i właściwej kolejności. Najpierw zabezpiecz kredyt hipoteczny, potem spłać kredyty konsumpcyjne, potem długi u znajomych.

Spłacanie długów wymaga dyscypliny. Przyjmijmy, że długi są zaciągnięte u znajomych, na kartach debetowych i kredytowych, oraz z tytułu kredytu hipotecznego. Kolejność wychodzenia z długów może być następująca:

  • Zgromadź mały fundusz: oszczędności, by na pewno spłacać zobowiązania wobec banku. Kredyt hipoteczny to mieszkanie, w którym mieszkasz, a wiec priorytet! Oszczędności ulokuj na lokacie. To twoje zabezpieczenie na wypadek słabszych zarobków, utraty pracy, niespodziewanych wydatków. Masz z czego dołożyć do kredytu. Ile – co najmniej na miesiąc życia, najlepiej na 3 miesiące.

  • Spłać karty debetowe i kredytowe, bo są obciążone wysokim oprocentowaniem. W razie potrzeby skonsoliduj te długi, by jednym niższym oprocentowaniem zyskać na tej operacji.

  • Teraz twoi znajomi. Do tej pory udawało ci się uprosić ich, by zechcieli jeszcze trochę poczekać na zwrot pieniędzy. Jeśli masz odłożone oszczędności, spłacone kredyty konsumpcyjne – możesz spłacić twoich wierzycieli.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!