Jak stworzyć stronę fanpage na Facebooku?

Darmowy fanpage w największym portalu społecznościowym Facebook sprawi, że twoja firma lub działalność artystyczna będzie miała szansę być dostrzeżona przez 500 milionów osób z całego świata! Dlatego warto założyć darmowy fanpage - mówimy jak to zrobić!

Aby stworzyć fanpage należy być użytkownikiem Facebooka. Jeżeli nie masz jeszcze konta to musisz je założyć, wypełniając kwestionariusz osobowy.

Po zarejestrowaniu się na dole pojawią się nam zakładki m. in.: "O facebooku" , "Reklama" czy "Twórcy aplikacji". Klikamy na "reklama". Potem pojawią nam się do wyboru trzy kategorie: "dotrzyj do swoich idealnych klientów", "Pogłęb swoje związki" i "kontroluj swoje wydatki".

W kategorii "pogłęb swoje wydatki" wybierz "strona na facebooku". W prawym górnym rogu pojawi się przycisk "utwórz stronę" - powinieneś w niego kliknąć. W tej zakładce pokażą Ci się dwie kategorie. Wybierz tę po prawej, czyli "strona oficjalna" wybierając potem rodzaj działalności, która jest dla twojego zajęcia najbliższa. Potem potwierdź i gotowe.

Póki co jednak twój fanpage jest pusty. Musisz dodać zdjęcie, co uczyni go atrakcyjniejszym. Dlatego najpierw kliknij w: "zmień zdjęcie", potem w "dodaj zdjęcie" i wybierz jedno ze zdjęć zapisanych na twoim komputerze.

Potem należy fanpage spersonalizować. W zakładce "informacje" opisz czego to jest fanpage, podaj adres firmy, jeżeli to konieczne. W adresie strony www dostaniesz spersonalizowany adres internetowy swojej strony na facebooku. Możesz go zamieszczać na swojej regularnej stronie www. I dalej działaj tak jak przy normalnym profilu na Facebooku dodając zdjęcia, wpisując bieżące informacje i komentując wpisy.

Najważniejsze jednak, aby strona miała swoich fanów. Możesz to zrobić odpłatnie wkupując reklamy na Facebooku lub mniej oficjalnie reklamując go wśród swoich znajomych i prosząc, aby reklamowali go wśród swoich.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!