Jak stracić dziewictwo – całkowita abstynencja, proteza błony dziewiczej, bale dziewic, dziewictwo na aukcji

Edukatorzy seksualni, kobiety, wystawiają dziewictwo na aukcji, ludzie, którzy je licytują, zwolennicy całkowitej abstynencji oraz młodzi mężczyźni i kobiety, którzy podjęli świadomą decyzję, by nie rozpoczynać życia seksualnego - wszyscy oni pojawią się w filmie „Jak stracić dziewictwo", ażeby opowiedzieć swoje historie. Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o dziewictwie, ale boicie się zapytać. Czy dziewictwo to drogocenny skarb, czy powód do wstydu?


Czy dziewictwo to dziś obiekt pożądania każdego mężczyzny i kobiety, czy raczej coś, czego jak najszybciej trzeba się pozbyć? Therese Shechter – dokumentalistka, zajmująca się m.in. sprawami kobiet – bierze pod lupę ten trudny temat, wokół którego narosło tak wiele mizoginicznych mitów i nieprawdopodobnych legend. Stawia pytanie, dlaczego w pół wieku po rewolucji seksualnej, w czasach wyzwolenia seksualnego, kwestia dziewictwa wciąż jest tematem kontrowersyjnym, a nawet tematem tabu.

Nurtują ją zresztą także inne kwestie, które narosły wokół tego tematu. A jest ich wiele. Shechtert sprawdzi, jak dziewictwo postrzegano w dawnych wiekach i dowie się, jaką ma ono wartość dziś, w dobie wyzwolenia seksualnego, gdy jednocześnie tak wielką popularnością cieszą się operacje plastyczne przywracające błonę dziewiczą oraz bale dziewic. Spróbuje ustalić dlaczego tak wielką popularnością cieszą się protezy błony dziewiczej i grupy gromadzące abstynentów seksualnych. Czy uda jej się choć w niewielkim stopniu „odczarować" temat dziewictwa? Czy zdoła obalić choć część mitów i fałszywych przekonań narosłych wokół tego tematu? Koniecznie sprawdźcie sami!

Redakcja 30/11/2014

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!