Jak SPRZĄTAĆ MIESZKANIE? Od czego zacząć?

Sprzątanie nie jest twoją ulubioną czynnością, ale drażni cię bałagan? Co zrobić żeby sprzątać szybko i skutecznie? Zanim zaczniesz sprzątać, ustal kolejność prac. Dobry plan pomoże ci w domowych porządkach.

Jak sprzątać mieszkanie?

Po pierwsze nie rzucaj się sama w wir porządków, każdy z domowników powinien mieć obowiązki związane ze sprzątaniem. Warto się pozbyć przekonania, że sama zrobisz wszystko najlepiej. Rozplanuj kolejność zajęć i rozłóż je między członków rodziny. Aby w mieszkaniu zapanował ład i porządek zacznij od "odgracania".

>>> Jak posprzątać mieszkanie w 15 minut?

Rozejrzyj się i znajdź miejsce na rzeczy, które leżą porozrzucane i wprowadzają wrażenie chaosu. Pozbieraj "walające się" w pokoju gazety, książki, ubrania, poukładaj je i odłóż na właściwe miejsce. Nieużywaną odzież sezonową zapakuj i umieść w schowku, garderobie, na wyższych półkach. Kiedy masz już wszystko poukładane, sprzątanie zacznij od górnych partii, czyli np. zetrzyj kurz z górnych półek, szafek, parapetów, a skończ na odkurzaniu i myciu podłogi.

>>> Jak pozbyć się niepotrzebnych rzeczy z domu?

Warto do czyszczenia różnych powierzchni używać odpowiednich preparatów. Meble drewniane przetrzyj środkiem do ich pielęgnacji. Kuchenne szafki umyj wodą z płynem do mycia naczyń i wytrzyj. Piekarnik i kuchenkę umyj preparatem przeznaczonym do ich czyszczenia, wtedy szybko i skutecznie usuniesz tłuste i przypalne miejsca. Zabierając się za odkurzanie, odsuń lekkie meble i zwiń dywan, by skutecznie usunąć kurz z trudno dostępnych zakamarków. Rozejrzy się i zobacz, czy pajęczyny nie pojawiły się na ścianach. Na koniec umyj podłogi, pomocny okaże się mop. Kiedy mieszkanie będzie lśnić, kup świeże kwiaty do wazonu i zadbaj o ładne zapachy.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 15/11/2011

Zobacz też

Jak uzyskać odszkodowanie z polisy sprawcy wypadku? Jak uzyskać odszkodowanie z polisy sprawcy wypadku? Polecamy poradnik dla osób, które doznały uszczerbku na zdrowiu bądź straciły mienie w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Sprawdź, co poszkodowany musi zrobić, aby ubiegać się o odszkodowanie z polisy sprawcy wypadku. Jakie informacje ma zawierać wniosek o ubezpieczenie, po co są świadkowie. Jakie są dyscypliny olimpijskie? Pełna lista z Londynu 2012 i Rio 2016 Jakie są dyscypliny olimpijskie? Pełna lista z Londynu 2012 i Rio 2016 Ile jest dyscyplin olimpijskich? W jakich konkurencjach rozgrywane są zawody na igrzyskach letnich? Wbrew pozorom program igrzysk olimpijskich za każdym razem jest nieco inny. W 2012 roku w Londynie sportowcy zmagali się w 36 dyscyplinach podzielonych na 301 konkurencji, w roku 2016 w Rio dyscyplin jest mniej, bo 31, ale konkurencji więcej – 306. Jakie zmiany zaszły w programie igrzysk? Kim jest MADOX z programu "Mam talent"? Jaka jest jego pierwsza płyta? Kim jest MADOX z programu "Mam talent"? Jaka jest jego pierwsza płyta? Madox to nowa sensacja na polskiej scenie popowej. 4 października ukazała się debiutancka płyta młodego artysty, zatytułowana "La revolution Sexuelle". Czy kontrowersyjnego wokalistę, gwiazdę „Mam talent”, można już określić mianem polskiej Lady Gagi? EGZAMIN NA STUDIA. Jak przygotować się do egzaminu na studia architektoniczne? EGZAMIN NA STUDIA. Jak przygotować się do egzaminu na studia architektoniczne? Decydując się na studia na Wydziale Architektury, skoncentruj się na przygotowaniach do praktycznego egzaminu z rysunku i wybierz do zdawania na maturze rozszerzoną matematykę oraz język obcy. Pamiętaj, na studia architektoniczne może dostać się osoba słabsza z rysunku, ale mająca lepsze wyniki z matury.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!