Jak SPRZĄTAĆ MIESZKANIE? Od czego zacząć?

Sprzątanie nie jest twoją ulubioną czynnością, ale drażni cię bałagan? Co zrobić żeby sprzątać szybko i skutecznie? Zanim zaczniesz sprzątać, ustal kolejność prac. Dobry plan pomoże ci w domowych porządkach.

Jak sprzątać mieszkanie?

Po pierwsze nie rzucaj się sama w wir porządków, każdy z domowników powinien mieć obowiązki związane ze sprzątaniem. Warto się pozbyć przekonania, że sama zrobisz wszystko najlepiej. Rozplanuj kolejność zajęć i rozłóż je między członków rodziny. Aby w mieszkaniu zapanował ład i porządek zacznij od "odgracania".

>>> Jak posprzątać mieszkanie w 15 minut?

Rozejrzyj się i znajdź miejsce na rzeczy, które leżą porozrzucane i wprowadzają wrażenie chaosu. Pozbieraj "walające się" w pokoju gazety, książki, ubrania, poukładaj je i odłóż na właściwe miejsce. Nieużywaną odzież sezonową zapakuj i umieść w schowku, garderobie, na wyższych półkach. Kiedy masz już wszystko poukładane, sprzątanie zacznij od górnych partii, czyli np. zetrzyj kurz z górnych półek, szafek, parapetów, a skończ na odkurzaniu i myciu podłogi.

>>> Jak pozbyć się niepotrzebnych rzeczy z domu?

Warto do czyszczenia różnych powierzchni używać odpowiednich preparatów. Meble drewniane przetrzyj środkiem do ich pielęgnacji. Kuchenne szafki umyj wodą z płynem do mycia naczyń i wytrzyj. Piekarnik i kuchenkę umyj preparatem przeznaczonym do ich czyszczenia, wtedy szybko i skutecznie usuniesz tłuste i przypalne miejsca. Zabierając się za odkurzanie, odsuń lekkie meble i zwiń dywan, by skutecznie usunąć kurz z trudno dostępnych zakamarków. Rozejrzy się i zobacz, czy pajęczyny nie pojawiły się na ścianach. Na koniec umyj podłogi, pomocny okaże się mop. Kiedy mieszkanie będzie lśnić, kup świeże kwiaty do wazonu i zadbaj o ładne zapachy.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!