Jak SPRZĄTAĆ MIESZKANIE? Od czego zacząć?

Sprzątanie nie jest twoją ulubioną czynnością, ale drażni cię bałagan? Co zrobić żeby sprzątać szybko i skutecznie? Zanim zaczniesz sprzątać, ustal kolejność prac. Dobry plan pomoże ci w domowych porządkach.

Jak sprzątać mieszkanie?

Po pierwsze nie rzucaj się sama w wir porządków, każdy z domowników powinien mieć obowiązki związane ze sprzątaniem. Warto się pozbyć przekonania, że sama zrobisz wszystko najlepiej. Rozplanuj kolejność zajęć i rozłóż je między członków rodziny. Aby w mieszkaniu zapanował ład i porządek zacznij od "odgracania".

>>> Jak posprzątać mieszkanie w 15 minut?

Rozejrzyj się i znajdź miejsce na rzeczy, które leżą porozrzucane i wprowadzają wrażenie chaosu. Pozbieraj "walające się" w pokoju gazety, książki, ubrania, poukładaj je i odłóż na właściwe miejsce. Nieużywaną odzież sezonową zapakuj i umieść w schowku, garderobie, na wyższych półkach. Kiedy masz już wszystko poukładane, sprzątanie zacznij od górnych partii, czyli np. zetrzyj kurz z górnych półek, szafek, parapetów, a skończ na odkurzaniu i myciu podłogi.

>>> Jak pozbyć się niepotrzebnych rzeczy z domu?

Warto do czyszczenia różnych powierzchni używać odpowiednich preparatów. Meble drewniane przetrzyj środkiem do ich pielęgnacji. Kuchenne szafki umyj wodą z płynem do mycia naczyń i wytrzyj. Piekarnik i kuchenkę umyj preparatem przeznaczonym do ich czyszczenia, wtedy szybko i skutecznie usuniesz tłuste i przypalne miejsca. Zabierając się za odkurzanie, odsuń lekkie meble i zwiń dywan, by skutecznie usunąć kurz z trudno dostępnych zakamarków. Rozejrzy się i zobacz, czy pajęczyny nie pojawiły się na ścianach. Na koniec umyj podłogi, pomocny okaże się mop. Kiedy mieszkanie będzie lśnić, kup świeże kwiaty do wazonu i zadbaj o ładne zapachy.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 15/11/2011

Zobacz też

Azbest – miliony ludzi wciąż narażone są na jego szkodliwe działanie Azbest – miliony ludzi wciąż narażone są na jego szkodliwe działanie Chociaż użycie azbestu jest dziś zakazane w 53 krajach, aż 70 procent ludzi na całym świecie wciąż wdycha azbestowy pył, ryzykując zdrowiem i życiem. FOKUS TV zaprasza na film dokumentalny „Azbest - zabójczy pył". Za darmo, online! 3. sezon serialu Prawdziwa historia rodu Borgiów jest już dostępny w serwisie fokus.tv! Za darmo, online! 3. sezon serialu Prawdziwa historia rodu Borgiów jest już dostępny w serwisie fokus.tv! Za darmo, online, w całości i całkowicie legalnie! Zapraszamy do oglądania trzeciego sezonu serialu „Prawdziwa historia rodu Borgiów" w serwisie fokus.tv! Kolejne spiski, coraz bardziej wyrafinowane intrygi, seks, władza i demoniczna rodzina Borgiów! Oni po prostu mają to we krwi! Kompetencje prezydenta RP - co tak naprawdę może prezydent Polski Kompetencje prezydenta RP - co tak naprawdę może prezydent Polski Słuchając obietnic wyborczych Andrzeja Dudy i Bronisława Komorowskiego powinniśmy pamiętać o ograniczeniach, które przy stanowieniu prawa ma prezydent RP. Może co prawda zgłosić do Sejmu każdy projekt, tyle że musi on później zdobyć poparcie większości. Mówimy, jakie kompetencje ma prezydent RP. Katastrofy lotnicze – poszkodowani w wypadkach, eksperci i specjaliści w programie poświęconym największym tragediom w przestworzach Katastrofy lotnicze – poszkodowani w wypadkach, eksperci i specjaliści w programie poświęconym największym tragediom w przestworzach Katastrofy lotnicze – zapewne nie da się całkowicie ich wyeliminować. Można jednak minimalizować ich ryzyko, zwiększać bezpieczeństwo pasażerów i wyciągać wnioski z tragedii, do których doszło w przestworzach. FOKUS TV zaprasza na program poświęcony wypadkom lotniczym, ich przyczynom, przebiegowi i następstwom.

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!