Jak sprawdzić NUMER IMEI BEZ WYŁĄCZANIA telefonu komórkowego?

Numer IMEI, podobnie jak numer PESEL, zawiera podstawowe dane na temat obiektu, którego dotyczy. W każdym telefonie komórkowym, niezależnie od modelu. Zobacz, jakie informacje przenosi numer IMEI i gdzie go można znaleźć.

Co to jest numer IMEI i do czego służy?

Skrót IMEI pochodzi od pierwszych liter angielskiego zwrotu International Mobile Equipment Identity, co w wolnym tłumaczeniu oznacza: międzynarodowy numer identyfikacyjny telefonu komórkowego. Numer ten nadawany jest telefonom z dwóch najpopularniejszych standardów sieci telefonów komórkowych: GSM i UMTS. Do każdego z tych telefonów przypisany jest indywidualny, 15-cyfrowy kod produkcji, który niesie ze sobą podstawowe informacje na temat telefonu, jak dane o producencie, modelu telefonu czy kraju produkcji. Numer ten jest również bardzo pomocy przy sprawdzaniu, czy dany telefon nie został skradziony, a w przypadku, gdy policja ma do czynienia z przestępstwem, za pomocą numeru IMEI może dany telefon zablokować. W Polsce niestety niedozwolone jest zlecanie blokady telefonu przez IMEI.

Jak możesz odczytać numer IMEI w swoim telefonie?

Numer IMEI znajduje się w każdym telefonie, niezależnie od modelu. Można go odczytać na dwa sposoby:

  1. Znajduje się on na naklejce, zazwyczaj pod baterią. Każdy telefon posiada numer naklejkę z numerem identyfikacyjnym, jednak umiejscowienie tej naklejki może się nieco różnić, w zależności od modelu. Należy jej jednak szukać w okolicach baterii.

  2. Kod IMEI można sprawdzić wpisując na wyświetlaczu uniwersalny, dla wszystkich modeli, kod: *#06#. Po wprowadzeniu tego numeru kod IMEI powinien pojawić się automatycznie.

Na stronie internetowej www.pasjagsm.pl, po wpisaniu numer IMEI swojego telefonu można przeczytać najważniejsze informacje na temat swojego telefonu komórkowego. Należą do nich między innymi:

  • macierzysty operator telefonu komórkowego

  • typ telefonu

  • ilość zakresów, w jakich dany telefon pracuje

  • przybliżona data produkcji

  • pierwotny rynek

  • wersja telefonu

  • jego pełny numer seryjny.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 18/11/2011

Zobacz też

Marcin Mroczek wziął ślub. Kim jest Marlena Muranowicz, żona Mroczka? Marcin Mroczek wziął ślub. Kim jest Marlena Muranowicz, żona Mroczka? Marcin Mroczek, aktor znany z serialu „M jak Miłość”, wziął ślub! Jego wybranka to Marlena Muranowicz – dziewczyną, z którą spotykał się od 4 lat. Związek aktora z tajemniczą pięknością pełen był wzlotów i upadków. Para postanowiła jednak z lipcu sformalizować swój związek. Mówimy, z kim ożenił się Mroczek. Ile zarabiają sejmowi emeryci? EMERYTURY obecnych POSŁÓW i SENATORÓW Ile zarabiają sejmowi emeryci? EMERYTURY obecnych POSŁÓW i SENATORÓW Jak donosi „Super Express”, świadczenia polskich polityków w wieku emerytalnym znacząco przewyższają wysokość emerytury zwykłego Polaka. Na czele najbogatszych polityków-emerytów w sejmie i senacie stoją Józef Racki z PSL oraz Zbigniew Meres z PO. Mówimy, jakie emerytury pobierają polscy politycy. ZMIANY w OFE. Czy rząd zlikwiduje 3-filarowy system emerytalny? 3 WARIANTY ZMIAN ZMIANY w OFE. Czy rząd zlikwiduje 3-filarowy system emerytalny? 3 WARIANTY ZMIAN ZMIANY w OFE. W środę minister finansów Jacek Rostowski zaprezentował raport dotyczący funkcjonowania OFE. Już teraz wiadomo, że szykują się zmiany w emeryturach. Premier Donald Tusk zastrzega, że ostateczne decyzje zapadną dopiero w pierwszych dniach lipca. Mówimy, jakie zmiany mogą zostać wprowadzone. Jak napisać podanie? Pisanie podania KROK PO KROKU Jak napisać podanie? Pisanie podania KROK PO KROKU Choć większość spraw jesteśmy w stanie załatwić dziś mejlowo lub telefonicznie, nadal wiele kwestii nie może być rozwiązanych bez drogi formalnej, czyli napisania podania. Jak takie podanie napisać? Jakie są stałe elementy podania? Mówimy, jak prawidłowo napisać podanie.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!