Jak sprawdzić NUMER IMEI BEZ WYŁĄCZANIA telefonu komórkowego?

Numer IMEI, podobnie jak numer PESEL, zawiera podstawowe dane na temat obiektu, którego dotyczy. W każdym telefonie komórkowym, niezależnie od modelu. Zobacz, jakie informacje przenosi numer IMEI i gdzie go można znaleźć.

Co to jest numer IMEI i do czego służy?

Skrót IMEI pochodzi od pierwszych liter angielskiego zwrotu International Mobile Equipment Identity, co w wolnym tłumaczeniu oznacza: międzynarodowy numer identyfikacyjny telefonu komórkowego. Numer ten nadawany jest telefonom z dwóch najpopularniejszych standardów sieci telefonów komórkowych: GSM i UMTS. Do każdego z tych telefonów przypisany jest indywidualny, 15-cyfrowy kod produkcji, który niesie ze sobą podstawowe informacje na temat telefonu, jak dane o producencie, modelu telefonu czy kraju produkcji. Numer ten jest również bardzo pomocy przy sprawdzaniu, czy dany telefon nie został skradziony, a w przypadku, gdy policja ma do czynienia z przestępstwem, za pomocą numeru IMEI może dany telefon zablokować. W Polsce niestety niedozwolone jest zlecanie blokady telefonu przez IMEI.

Jak możesz odczytać numer IMEI w swoim telefonie?

Numer IMEI znajduje się w każdym telefonie, niezależnie od modelu. Można go odczytać na dwa sposoby:

  1. Znajduje się on na naklejce, zazwyczaj pod baterią. Każdy telefon posiada numer naklejkę z numerem identyfikacyjnym, jednak umiejscowienie tej naklejki może się nieco różnić, w zależności od modelu. Należy jej jednak szukać w okolicach baterii.

  2. Kod IMEI można sprawdzić wpisując na wyświetlaczu uniwersalny, dla wszystkich modeli, kod: *#06#. Po wprowadzeniu tego numeru kod IMEI powinien pojawić się automatycznie.

Na stronie internetowej www.pasjagsm.pl, po wpisaniu numer IMEI swojego telefonu można przeczytać najważniejsze informacje na temat swojego telefonu komórkowego. Należą do nich między innymi:

  • macierzysty operator telefonu komórkowego

  • typ telefonu

  • ilość zakresów, w jakich dany telefon pracuje

  • przybliżona data produkcji

  • pierwotny rynek

  • wersja telefonu

  • jego pełny numer seryjny.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 18/11/2011

Zobacz też

Jak obliczyć dni urlopu? Ile urlopu ci przysługuje? Jak obliczyć dni urlopu? Ile urlopu ci przysługuje? Urlop wypoczynkowy to prawo przysługujące każdemu pracownikowi. Jego wymiar zależy od rodzaju umowy i stażu pracy. Sprawdź, ile przysługuje ci dni urlopu wypoczynkowego. Jak długo Polacy będą musieli pracować po reformie emerytalnej? SPRAWDŹ wiek emerytalny mężczyzn, którzy urodzili się między styczniem 1948 a październikiem 1953 r. Jak długo Polacy będą musieli pracować po reformie emerytalnej? SPRAWDŹ wiek emerytalny mężczyzn, którzy urodzili się między styczniem 1948 a październikiem 1953 r. Różny wiek emerytalny dla kobiet i mężczyzn. Jeśli proponowane przez premiera przepisy wejdą w życie, to mężczyźni wiek emerytalny będą osiągali dwa lata później niż obecnie. Jak długo Polki będą musiały pracować po reformie emerytalnej? SPRAWDŹ wiek emerytalny kobiet, które urodziły się między styczniem 1953 a październikiem 1973 r. Jak długo Polki będą musiały pracować po reformie emerytalnej? SPRAWDŹ wiek emerytalny kobiet, które urodziły się między styczniem 1953 a październikiem 1973 r. Według obowiązującego prawa kobiety osiągają wiek emerytalny po ukończeniu 60 lat. A kiedy kobiety będą przechodziły na emeryturę po reformie emerytalnej szykowanej przez rząd Donalda Tuska? Projekt zmian zakłada, że kobiety, które urodziły się w październiku 1973 r. lub później, będą musiały pracować 67 lat. Kiedy na emeryturę przejdą Polki, które urodziły się wcześniej? SPRAWDŹ nowy wiek emerytalny kobiet urodzonych między 1953 a 1973 r. NEIL ARMSTRONG powiedział jeden mały KROK DLA CZŁOWIEKA, wielki skok dla ludzkości podczas lądowania na...? NEIL ARMSTRONG powiedział jeden mały KROK DLA CZŁOWIEKA, wielki skok dla ludzkości podczas lądowania na...? 20 lipca 1969 roku człowiek po raz pierwszy stanął na Księżycu. To wydarzenie oraz słowa wypowiedziane przez amerykańskiego astronautę Neila Armstronga, dowódcę misji Apollo 11 przeszły do historii. "Dla człowieka to jeden mały krok, dla ludzkości skok ogromny" - That's one small step for [a] man, one giant leap for mankind. (ang.) - lub w innym tłumaczeniu: "To jest mały krok dla człowieka, ale wielki skok dla ludzkości".  

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!