Jak sprawdzić NUMER IMEI BEZ WYŁĄCZANIA telefonu komórkowego?

Numer IMEI, podobnie jak numer PESEL, zawiera podstawowe dane na temat obiektu, którego dotyczy. W każdym telefonie komórkowym, niezależnie od modelu. Zobacz, jakie informacje przenosi numer IMEI i gdzie go można znaleźć.

Co to jest numer IMEI i do czego służy?

Skrót IMEI pochodzi od pierwszych liter angielskiego zwrotu International Mobile Equipment Identity, co w wolnym tłumaczeniu oznacza: międzynarodowy numer identyfikacyjny telefonu komórkowego. Numer ten nadawany jest telefonom z dwóch najpopularniejszych standardów sieci telefonów komórkowych: GSM i UMTS. Do każdego z tych telefonów przypisany jest indywidualny, 15-cyfrowy kod produkcji, który niesie ze sobą podstawowe informacje na temat telefonu, jak dane o producencie, modelu telefonu czy kraju produkcji. Numer ten jest również bardzo pomocy przy sprawdzaniu, czy dany telefon nie został skradziony, a w przypadku, gdy policja ma do czynienia z przestępstwem, za pomocą numeru IMEI może dany telefon zablokować. W Polsce niestety niedozwolone jest zlecanie blokady telefonu przez IMEI.

Jak możesz odczytać numer IMEI w swoim telefonie?

Numer IMEI znajduje się w każdym telefonie, niezależnie od modelu. Można go odczytać na dwa sposoby:

  1. Znajduje się on na naklejce, zazwyczaj pod baterią. Każdy telefon posiada numer naklejkę z numerem identyfikacyjnym, jednak umiejscowienie tej naklejki może się nieco różnić, w zależności od modelu. Należy jej jednak szukać w okolicach baterii.

  2. Kod IMEI można sprawdzić wpisując na wyświetlaczu uniwersalny, dla wszystkich modeli, kod: *#06#. Po wprowadzeniu tego numeru kod IMEI powinien pojawić się automatycznie.

Na stronie internetowej www.pasjagsm.pl, po wpisaniu numer IMEI swojego telefonu można przeczytać najważniejsze informacje na temat swojego telefonu komórkowego. Należą do nich między innymi:

  • macierzysty operator telefonu komórkowego

  • typ telefonu

  • ilość zakresów, w jakich dany telefon pracuje

  • przybliżona data produkcji

  • pierwotny rynek

  • wersja telefonu

  • jego pełny numer seryjny.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 18/11/2011

Zobacz też

MATURA 2013  - egzamin z wiedzy o społeczeństwie - gdzie znajdziesz arkusze egzaminacyjne i odpowiedzi? MATURA 2013 - egzamin z wiedzy o społeczeństwie - gdzie znajdziesz arkusze egzaminacyjne i odpowiedzi? Martaton maturalny w toku. 13 maja maturzyści pisali egzamin z wiedzy o społeczeństwie. Sprawdź, jak im poszło. Co to jest Dolina Charlotty? Gdzie leży? Jakie atrakcje? Co to jest Dolina Charlotty? Gdzie leży? Jakie atrakcje? Dolina Charlotty to hotel, pensjonat i rybaczówka w miejscowości Strzelinko. Całość położona jest na wyspie jeziora Zamełowskiego. W ostatnich dniach kompleks hotelowy w Dolinie Charlotty stał się sławny z powodu zatargu z Magdą Gessler. Mówimy, gdzie się znajduje i jakie atrakcje oferuje Dolina Charlotty! Internet w telefonie: ile danych pobiera? Jak obniżyć transfer danych w telefonie? Internet w telefonie: ile danych pobiera? Jak obniżyć transfer danych w telefonie? Internet w telefonie staje się coraz popularniejszy, jednak użytkownicy nie do końca wiedzą, ile danych zabiera odwiedzanie różnych stron. A przekroczenie limitów narzuconych przez operatora wiąże się często z dużymi opłatami. Przeczytaj więc, ile danych pochłania sprawdzenie poczty czy Facebooka. Czy strefy wolne od dzieci to dobry pomysł? Czy strefy wolne od dzieci to dobry pomysł? Ostatnio coraz głośniej o pomysłach, by do niektórych miejsc zakazać przychodzenia z dziećmi lub – delikatniej – by powstawały strefy wolne od dzieci. Pewien znany pan z TV (angielskojęzycznej) postulował, by można było kupować bilety lotnicze z gwarancją, że na pokładzie samolotu nie będzie dzieci! Czy po latach boomu na miejsca przyjazne dzieciom mają teraz powstać enklawy, do których nie będą mogły wchodzić? Mówimy, dlaczego tak się dzieje i jakie argumenty wytaczają obie strony zaczynającego się tlić konfliktu!

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!