Jak sprawdzić lub zmienić IP komputera?

Adres IP to adres, za pomocą którego nasz komputer jest identyfikowany w sieci. Jak sprawdzić IP komputera? Jak zmienić adres IP komputera?

Adres IP komputera składa się z czterech liczb oddzielonych ze sobą kropkami i wygląda na przykład tak: 123.213.215.122.

Każdy komputer może mieć więcej niż jeden adres IP, ale nie może być tak, że dwa urządzenia podłączone do sieci mają jeden i ten sam adres IP. W tym drugim przypadku mielibyśmy bowiem do czynienia z konfliktem, co mogłoby zaburzyć działanie całej sieci.

Komputer, przy którym teraz siedzisz, ma prawdopodobnie adres IP wewnętrznej, domowej sieci (np. 192.168.1.2) oraz adres zewnętrznej sieci (np. 83.122.32.11). Ten pierwszy funkcjonuje wyłącznie w obrębie twojej własnej sieci: w domu, w pracy, w kafejce. Ten drugi jest adresem internetowym, widocznym przez wszystkie urządzenia w internecie.

Innymi słowy: urządzenia w internecie NIE WIEDZĄ, jaki masz adres w wewnętrznej sieci, ale widzą cię pod adresem zewnętrznym.

Adres zewnętrzny możesz sprawdzić na stronie whatismyip.org.

Jak zmienić adres zewnętrzny IP?

Najlepsza metoda, aby zmienić zewnętrzny adres IP, to:

1. Odłącz komputer od modemu (urządzenia, które jest pomiędzy internetem a twoim komputerem), ale nie wyłączaj niczego z prądu.

2. Podłącz do modemu inny komputer, np. laptopa.

3. Zresetuj router, trzymając przez 30 sekund przycisk reset.

Po resecie powinieneś otrzymać inny adres IP. Jeśli to się nie udało, musisz odczekać od 24 godzin (neostrada tp) aż do 3-12 miesięcy (Aster, UPC). Po tym okresie - ściśle zależnym od dostawcy internetu - adres IP powinien się zmienić.

UWAGA, niektórzy dostawcy internetu na stałe przypisują adresy IP do routerów i nie pomagają żadne resety. W takiej sytuacji pomóc może zmiana adresu MAC, ale jest to trudna procedura.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 28/11/2011

Zobacz też

Jak wybrać buty do biegania? BEZPIECZNE BIEGANIE zależy od butów Jak wybrać buty do biegania? BEZPIECZNE BIEGANIE zależy od butów Bieganie to jedna z najbardziej popularnych dyscyplin sportu. Jogging może być zdrową formą relaksu i odpoczynku, ale tylko jeśli dobierzemy odpowiednie buty. Wybór obuwia jest jednak tak duży, że możemy kupić nieodpowiednie. Sprawdź, jak dobrać właściwe buty? Na co zwrócić uwagę przy wyborze wygodnego obuwia? ZASADY udzielania kredytów RODZINA NA SWOIM. Dla kogo są dopłaty do kredytu "Rodzina na swoim"? ZASADY udzielania kredytów RODZINA NA SWOIM. Dla kogo są dopłaty do kredytu "Rodzina na swoim"? Od 31 sierpnia 2011 r. zmieniono zasady udzielania kredytów z dopłatą w ramach programu „Rodzina na swoim”. O kredyt z dopłatą mogą się ubiegać nie tylko małżeństwa i osoby samotnie wychowujące dzieci, ale także single. Wprowadzono też limit wieku. Czy dotyczy on wszystkich kredytobiorców? Jakie inne warunki muszą spełnić, żeby skorzystać z programu "Rodzina na swoim"? Jakie AFRODYZJAKI działają na kobiety, a jakie na mężczyzn? Jakie AFRODYZJAKI działają na kobiety, a jakie na mężczyzn? Afrodyzjaki mają wywoływać pożądanie, wzmagać podniecenie, zapewniać bardziej intensywną rozkosz. I w wielu przypadkach faktycznie tak jest. Jednak większość seksuologów jest zdania, że afrodyzjaki działają na zasadzie placebo. Zwolennicy afrodyzjaków twierdzą, że inne produkty i przyprawy zwiększają ochotę na seks u mężczyzn, a inne u kobiet. Jak wzmocnić erekcję, jak sprawić by jego penis stanął na wysokości zadania? Jak wzmocnić erekcję, jak sprawić by jego penis stanął na wysokości zadania? To może się zdarzyć nawet najlepszym kochankom. Wszystko idzie jak najlepiej, a tu naraz - klops! On więdnie i nie może dokończyć. Jeśli taka sytuacja przytrafia się coraz częściej, na pewno należy skontaktować się z lekarzem. Jeśli jednak ma miejsce sporadycznie, można temu łatwo zaradzić. Radzimy, jak się uporać z tym problemem.

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!