Jak sprawdzić, czy prawo jazdy jest do odbioru?

Zdałeś właśnie egzamin na prawo jazdy i z niecierpliwością czekasz, aż będziesz mógł odebrać upragniony dokument? Nie ma się co zastanawiać, bo bez problemu można to sprawdzić w sieci.

Żeby sprawdzić, czy można już odebrać prawo jazdy po zdanym egzaminie, wystarczy wejść na stronę Polskiej Wytwórni Papierów Wartosciowych, która odpowiada za przygotowanie twojego dokumentu.

Po wpisaniu w przegladarkę adresu www.kierowca.pwpw.pl zostaniemy automatycznie przeniesieni na stronę, na której można sprawdzić, czy prawo jazdy jest już do odbioru.

Następnie w wyznaczone rubryki trzeba wpisać PESEL oraz imię i nazwisko. Jeśli otrzymamy komunikat "Przyjęto wniosek - trwa postępowanie administracyjne", oznacza to, że należy jeszcze uzbroić się w cierpliwość. Natomiast wiadomość "Przyjęto dokument w urzędzie, dokument do odbioru" oznacza, że już niebawem będziemy mogli usiąść za kółkiem.

Czas oczekiwania na prawo jazdy to od 1 tygodnia do nawet 1,5 miesiąca. Zwykle jednak dokument można odebrać po ok. 2-3 tygodniach.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 08/09/2012

Zobacz też

JULIA PIETRUCHA: kim jest Julia Pietrucha, która gra w serialu „Blondynka”? JULIA PIETRUCHA: kim jest Julia Pietrucha, która gra w serialu „Blondynka”? Jesienią w ramówce TVP widzowie będą mogli oglądać kolejny sezon serialu „Blondynka”, w którym główną rolę gra Julia Pietrucha. Kim jest młoda aktorka? Gdzie jeszcze można ją zobaczyć? Jakie sukcesy osiągnęła na polu zawodowym? Mówimy, kim jest Julia Pietrucha, odtwórczyni roli Sylwii Kubus. Dlaczego single wolą mieszkać z rodzicami? Dlaczego single wolą mieszkać z rodzicami? W Japonii mówi się o nich "parasite singles", czyli "pasożyty", bo mimo że są dorośli, wolą mieszkać z rodzicami, niż żyć na własny rachunek. Istnieje też model włoskiego singla - mężczyzny, który woli mieszkać z mammą, niż z własną dziewczyną. Istnieje też polska wersja singla, który nie chce się usamodzielnić. Hokkaido – dlaczego warto tam pojechać? Hokkaido – dlaczego warto tam pojechać? Jeżeli chcesz poznać Japonię z zupełnie innej strony, Hokkaido jest miejscem dla ciebie. W świadomości Japończyków ta najbardziej wysunięta na północ wyspa japońskiego archipelagu jest ciągle nieodkrytym miejscem, wyznaczającym granice ich świata. Agnieszka RADWAŃSKA NAGO - BEZ NICZEGO! Jakie są OPINIE INTERNAUTÓW o nagiej sesji? Agnieszka RADWAŃSKA NAGO - BEZ NICZEGO! Jakie są OPINIE INTERNAUTÓW o nagiej sesji? Naga sesja Agnieszki Radwańskiej obiegła już cały internet. Rozebrana i uśmiechnięta Agnieszka tapla się w basenie wśród piłek do tenisa. Czy tenisistka rzeczywiście "idzie szeroką drogą, która prowadzi do czeluści"? Co piszą internauci o nagich zdjęciach Radwańskiej? Radwańska NAGO - podzielcie się waszym zdaniem.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!