Jak smażyć pączki, by nie wchłaniały tłuszczu? [7 ZASAD]

Jak usmażyć dobre i nietłuste pączki? Istnieje kilka sposobów na zminimalizowane zawartości tłuszczu w tych ostatkowych smakołykach. Oto sprawdzone zasady smażenia pączków.
Zdjęcie z artykułu: Jak smażyć pączki, by nie wchłaniały tłuszczu? [7 ZASAD]
Jak smażyć pączki, by nie wchłaniały tłuszczu? [7 ZASAD]źródło:Thinkstockphotos.com

Pączki to bomba kaloryczna, a więc jeden z największych wrogów osób na diecie. Aby zwierały nieco mniej tłuszczu, należy przestrzegać kilku poniższych zasad.

Jak smażyć nietłuste pączki?

tłuszcz powinien mieć odpowiednią temperaturę – optymalna temperatura do smażenia pączków to 180ºC; gdy będzie zbyt niska, pączki wchłoną zbyt dużo tłuszczu (będą jeszcze bardziej kaloryczne i niesmaczne), w za wysokiej – mogą być w środku surowe; w wyższej temperaturze olej zaczyna się palić; dokładną temperaturę tłuszczu można sprawdzić termometrem cukierniczym, bardziej tradycyjny sposób polega na wrzuceniu małego kawałka ciasta – jeśli zacznie skwierczeć, wypłynie na wierzch i w ciągu minuty zrobi się złote temperatura tłuszczu jest odpowiednia do smażenia pączków

.. Wszystko o pączkach

pączki należy smażyć w dużej ilości oleju – jeśli będzie go mało, pączki zaczną szybciej nim nasiąkać

nie powinno smażyć się zbyt dużo pączków jednocześnie – doprowadza to do obniżenia się temperatury oleju

przed smażeniem można pączki obgotować – zamiast od razu wrzucać pączki do oleju, można je najpierw umieścić we wrzącej wodzie; czekamy jak wypłyną i gotujemy ok. 2 minuty, wyjmujemy z wody, czekamy aż dokładnie ociekną i smażymy na gorącym tłuszczu

.. Wszystko na tłusty czwartek

do ciasta można dodać trochę spirytusu lub octu (ok. 2 łyżeczki na kilogram mąki)

• do oleju można wlać kieliszek spirytusu lub octu

już po usmażeniu pączków możemy odsączyć z nich trochę tłuszczu; ciepłe jeszcze pączki trzeba ułożyć na ręcznikach papierowych, które wchłoną nadmiar tłuszczu.

.. Wszystko o faworkach

Redakcja 28/01/2016

Zobacz też

Nagie miasto, odc. 3.: Sydney. Jakie sekrety kryją gmachy i ulice metropolii nad zatoką? Nagie miasto, odc. 3.: Sydney. Jakie sekrety kryją gmachy i ulice metropolii nad zatoką? Sydney niemalże pęka w szwach – jest domem dla jednej piątek populacji Australii, a liczba jego mieszkańców wciąż rośnie. Uwięzione pomiędzy Górami Błękitnymi a oceanem, rozkwita na najsuchszym zamieszkałym kontynencie na Ziemi, otaczając jedną z największych na Ziemi naturalnych zatok. Jak to możliwe, że Sydney rozwinęło się w tak niegościnnym miejscu? Baader-Meinhof - o czym jest ten film? Baader-Meinhof - o czym jest ten film? W filmie Baader-Meinhof zobaczymy Niemcy w 1970 roku. Mordercze ataki bombowe, zagrożenie terroryzmem i strach przed wrogiem wewnętrznym trzęsą podstawami wciąż niestabilnej niemieckiej demokracji. W tym czasie wzmagają się działania grupy Baader-Meinhof. Wszystko o penisie – wydaje ci się, że dobrze go znasz? Sprawdź! Wszystko o penisie – wydaje ci się, że dobrze go znasz? Sprawdź! Wszystko o penisie to film, który wyjaśni ci to, co zawsze chciałeś wiedzieć o penisie, ale bałeś się zapytać. W różnych kulturach ludzie różnie traktowali penisa - w jednych kłaniali się mu, w innych poddawali go obrzezaniu. Wszędzie mężczyźni szukali sposobów, aby powiększyć swój męski narząd. Wszystko o penisie to prawdziwa historia penisa. Kobieta o wielkich nogach. Jak żyć z nogami 3 razy grubszumi niż normalnie? WIDEO Kobieta o wielkich nogach. Jak żyć z nogami 3 razy grubszumi niż normalnie? WIDEO Kobieta o wielkich nogach to poruszająca historia kobiety walczącej o godne i normalne życie. Bohaterką dokumentu jest Brytyjka Mandy Sellars, której nogi i stopy są trzy razy większe niż u przeciętnej osoby. Jak wygląda codzienne życie, kiedy trzeba męczyć się z monstrualnymi kończynami ważącymi 95 kg?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!