Jak smażyć pączki, by nie wchłaniały tłuszczu? [7 ZASAD]

Jak usmażyć dobre i nietłuste pączki? Istnieje kilka sposobów na zminimalizowane zawartości tłuszczu w tych ostatkowych smakołykach. Oto sprawdzone zasady smażenia pączków.
Zdjęcie z artykułu: Jak smażyć pączki, by nie wchłaniały tłuszczu? [7 ZASAD]
Jak smażyć pączki, by nie wchłaniały tłuszczu? [7 ZASAD]źródło:Thinkstockphotos.com

Pączki to bomba kaloryczna, a więc jeden z największych wrogów osób na diecie. Aby zwierały nieco mniej tłuszczu, należy przestrzegać kilku poniższych zasad.

Jak smażyć nietłuste pączki?

tłuszcz powinien mieć odpowiednią temperaturę – optymalna temperatura do smażenia pączków to 180ºC; gdy będzie zbyt niska, pączki wchłoną zbyt dużo tłuszczu (będą jeszcze bardziej kaloryczne i niesmaczne), w za wysokiej – mogą być w środku surowe; w wyższej temperaturze olej zaczyna się palić; dokładną temperaturę tłuszczu można sprawdzić termometrem cukierniczym, bardziej tradycyjny sposób polega na wrzuceniu małego kawałka ciasta – jeśli zacznie skwierczeć, wypłynie na wierzch i w ciągu minuty zrobi się złote temperatura tłuszczu jest odpowiednia do smażenia pączków

.. Wszystko o pączkach

pączki należy smażyć w dużej ilości oleju – jeśli będzie go mało, pączki zaczną szybciej nim nasiąkać

nie powinno smażyć się zbyt dużo pączków jednocześnie – doprowadza to do obniżenia się temperatury oleju

przed smażeniem można pączki obgotować – zamiast od razu wrzucać pączki do oleju, można je najpierw umieścić we wrzącej wodzie; czekamy jak wypłyną i gotujemy ok. 2 minuty, wyjmujemy z wody, czekamy aż dokładnie ociekną i smażymy na gorącym tłuszczu

.. Wszystko na tłusty czwartek

do ciasta można dodać trochę spirytusu lub octu (ok. 2 łyżeczki na kilogram mąki)

• do oleju można wlać kieliszek spirytusu lub octu

już po usmażeniu pączków możemy odsączyć z nich trochę tłuszczu; ciepłe jeszcze pączki trzeba ułożyć na ręcznikach papierowych, które wchłoną nadmiar tłuszczu.

.. Wszystko o faworkach

Redakcja 28/01/2016

Zobacz też

Wielki Tydzień – czym jest? Co symbolizuje? Wielki Tydzień – czym jest? Co symbolizuje? Święta Wielkanocne to najważniejsze wydarzenie w kalendarzu chrześcijańskim. Choć w większości domów najbardziej świętuje się głównie Niedzielę Wielkanocną i Poniedziałek Wielkanocny, ważny jest cały Wielki Tydzień. Sprawdź, co symbolizuje ten okres. Sala operacyjna 3, odcinek 3: Mój grzech, obżarstwo. Ksiądz Marcin pokona nałóg? Sala operacyjna 3, odcinek 3: Mój grzech, obżarstwo. Ksiądz Marcin pokona nałóg? 40-letni ksiądz Marcin od lat zmaga się z demonami przeszłości. Jako dziecko doznał przemocy psychicznej i fizycznej od ojca. Był chorobliwie otyłym dzieckiem, co z kolei powodowało odrzucenie przez rówieśników. Ostatecznie popadł w depresję. Obecnie uczęszcza na terapię i ma olbrzymią wolę życia. Wymaga jednak także pomocy chirurgów – niezbędna jest operacja zmniejszenia żołądka. Symbolika i obchody Wielkiego Tygodnia. Przez mękę do zmartwychwstania Symbolika i obchody Wielkiego Tygodnia. Przez mękę do zmartwychwstania Święta Wielkanocne to najważniejsze wydarzenie w kalendarzu chrześcijańskim. Choć w większości domów najbardziej świętuje się głównie Niedzielę Wielkanocną i Poniedziałek Wielkanocny, ważny jest cały Wielki Tydzień. Sprawdź, co symbolizuje ten okres. Triduum Paschalne – od Wielkiego Czwartku do Niedzieli Zmartwychwstania Triduum Paschalne – od Wielkiego Czwartku do Niedzieli Zmartwychwstania Triduum Paschalne, inaczej Triduum Sacrum, to trzy najważniejsze dni w roku liturgicznym katolików, podczas których celebrują oni Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa. Triduum Paschalne rozpoczyna się mszą świętą Wieczerzy Pańskiej, a kończy liturgią Wigilii Paschalnej. Dowiedz się więcej o uroczystościach Triduum Paschalnego.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!