Jak się rozgrzać zima: TERMY w JASKINI

Coraz bardziej popularne stają się wyjazdy zimą na Słowację. Nie tylko ze względu na dobre warunki narciarskie, ale też baseny termalne, w których rozgrzać się bardzo łatwo. Amatorów takiego wypoczynku Słowacy zapraszają w specjalne miejsce – termy w jaskini.

Nasi odlegli przodkowie przed zimą kryli się w jaskiniach. My możemy pójść w ich ślady i schronienia przed mrozem szukać w skalnej grocie. Szczególnie, jeśli bije w niej źródło o temperaturze 42°C. Jest takie w słowackiej miejscowości Sklene Teplice, gdzie gorące wody wypełniają wnętrze jaskini Parenica. Wiele spośród słowackich wód termalnych odkryto w XIX wieku podczas poszukiwań złó ropy nafotowej. Parenica jest od współczesnych kurortów dużo starsza. Pierwsze doniesienia o leczniczych własnościach pochodzący stąd wód pochodzą już z 1350 r.

>>> Jak się rozgrzać zimą? [KLIKNIJ po WIĘCEJ POMYSŁÓW!]

Dziś działa tu niewielkie uzdrowisko, w którym możemy zapomnieć o zgiełku codzienności i poddać się ożywczym wpływom wód głębinowych. Poza wyjątkowym na skalę światową basenem geotermalnym znajdującym się wewnątrz jaskini, znajdziemy tu kąpielisko czynne przez cały rok i mnóstwo zabiegów przywracających równowagę ciała i ducha. To doskonałe mijesce dla osób które lubią relaks w SPA i chcą nabrać sił witalnych, a także dla tych, którzy poszukują nowych i niezwykłych wrażeń.

>>> Wody termalne – jak stosować je w domu? [KLIKNIJ!]

Tagi: fokus tv,

Redakcja 24/01/2014

Zobacz też

PRACA W NIEMCZECH - co powinieneś wiedzieć, zanim wyruszysz za Odrę? PRACA W NIEMCZECH - co powinieneś wiedzieć, zanim wyruszysz za Odrę? Od maja 2011 roku Polacy mogą legalnie pracować w Niemczech, o ile oczywiście znajdą dla siebie zatrudnienie. Wbrew pozorom, możliwość pracy u naszego sąsiada nie wywołała exodusu za Odrę. Praca w Niemczech to nadal poletko do wzięcia, ale trzeba się do tego kroku odpowiednio przygotować. Mówimy, jakie formalności trzeba załatwić przed wyjazdem do Niemiec, gdzie szukać pracy i ile kosztuje wynajęcie mieszkania. Harold Camping i koniec świata 21 października. Co musisz o tym wiedzieć? Harold Camping i koniec świata 21 października. Co musisz o tym wiedzieć? W 2011 roku aż dwa razy ludzkość szykowała się na ostateczną zagładę. Wszystko przez samozwańczego proroka z USA, Harolda Campinga, który najpierw ogłosił, że koniec świata nastąpi 21 maja 2011 r., a potem przesunął tę datę na 21 października 2011. Apokalipsa nie nastąpiła, ale strach pozostał. Co teraz przepowiada Harold Camping? NUMEROLOGIA. Co oznaczają liczby? NUMEROLOGIA. Co oznaczają liczby? Numerologia opiera się na przekonaniu, że życie człowieka jest zapisane w liczbach. Niektóre liczby są przypisane nam na stałe (tak jak liczba urodzenia), a inne zmieniają się w trakcie trwania życia. Każda zmiana nazwiska, imienia, miejsca zamieszkania, data ślubu czy rozwodu ma wpływ na życie. DOMINIKA WODZIANKA, Dominika Zasiewska: Kim jest, co osiągnęła hostessa w programie Kuby Wojewódzkiego  DOMINIKA WODZIANKA, Dominika Zasiewska: Kim jest, co osiągnęła hostessa w programie Kuby Wojewódzkiego Dominika Wodzianka to ulubienica portali plotkarskich. W programie Kuby Wojewódzkiego…podaje gościom wodę. Czy to wystarczy dziś by stać się celebrytką? Dowiedz się z czego jeszcze jest znana nowa gwiazdka telewizji.

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!