Jak się rozgrzać zima: TERMY w JASKINI

Coraz bardziej popularne stają się wyjazdy zimą na Słowację. Nie tylko ze względu na dobre warunki narciarskie, ale też baseny termalne, w których rozgrzać się bardzo łatwo. Amatorów takiego wypoczynku Słowacy zapraszają w specjalne miejsce – termy w jaskini.

Nasi odlegli przodkowie przed zimą kryli się w jaskiniach. My możemy pójść w ich ślady i schronienia przed mrozem szukać w skalnej grocie. Szczególnie, jeśli bije w niej źródło o temperaturze 42°C. Jest takie w słowackiej miejscowości Sklene Teplice, gdzie gorące wody wypełniają wnętrze jaskini Parenica. Wiele spośród słowackich wód termalnych odkryto w XIX wieku podczas poszukiwań złó ropy nafotowej. Parenica jest od współczesnych kurortów dużo starsza. Pierwsze doniesienia o leczniczych własnościach pochodzący stąd wód pochodzą już z 1350 r.

>>> Jak się rozgrzać zimą? [KLIKNIJ po WIĘCEJ POMYSŁÓW!]

Dziś działa tu niewielkie uzdrowisko, w którym możemy zapomnieć o zgiełku codzienności i poddać się ożywczym wpływom wód głębinowych. Poza wyjątkowym na skalę światową basenem geotermalnym znajdującym się wewnątrz jaskini, znajdziemy tu kąpielisko czynne przez cały rok i mnóstwo zabiegów przywracających równowagę ciała i ducha. To doskonałe mijesce dla osób które lubią relaks w SPA i chcą nabrać sił witalnych, a także dla tych, którzy poszukują nowych i niezwykłych wrażeń.

>>> Wody termalne – jak stosować je w domu? [KLIKNIJ!]

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!