Jak się rozgrzać zimą: NORDIC WALKING

Gdy ci zimą zimno idź... na spacer. Zadbaj tylko, by nie było to dreptanie w śniegu z rękami w kieszeni, a prawdziwa aktywna rekreacja. Nordic walking pozawala rozgrzać się i świetnie bawić o każdej porze roku

Wędrówka przez skute mrozem przestrzenie nie musi oznaczać odmrożenia kończyn. Wystarczy nauczyć się odpowiedniej techniki marszu i wyposażyć się w sprzęt do nordic walkingu. Maszerowanie z kijkami angażuje bowiem wszystkie partie mięśni, sprawiedliwie rozdzielając wysiłek związany z poruszaniem się, dzięki czemu jesteśmy mniej zmęczeni niż przy zwykłym marszu.

>>> Jak się rozgrzać zimą? [KLIKNIJ po WIĘCEJ POMYSŁÓW!]

Nordicowe wypady możemy organizować samodzielnie w najbliższej okolicy albo też zamieszkać w hotelu typu SpA & Wellness, który oferuje pakiety łączące zabiegi relaksacyjne i masaże  z aktywnym wypoczynkiem. Jednym z takich miejsc jest hotel Maridor w Tatrach.

Pobyt w jednym z takich hoteli to dobra opcja dla osób początkujących, które nie miały dotąd do czynienia z chodzeniem z kijkami. Na miejscu jest bowiem zazwyczaj instruktor, który pomoże nam dobrać model odpowiedni do naszej budowy ciała. Nie ma wówczas problemu z wypożyczeniem kijków, więc odpada ryzyko z związane z kupowaniem drogiego sprzętu na aktywność, która potencjalnie może nie przypaść nam do gustu. 

>>> Wszystko o nordic walking [KLIKNIJ!]

W przypadku nordic walking rzadko się tak jednak zdarza. Większość osób odkrywa zalety tego sportu bardzo szybko i praktykuje go regularnie, nawet by rozgrzać się zimą.

Redakcja 01/05/2016

Zobacz też

Krokodyl Dundee i Krokodyl Dundee 2. Między australijską głuszą a dżunglą Nowego Jorku Krokodyl Dundee i Krokodyl Dundee 2. Między australijską głuszą a dżunglą Nowego Jorku Komedia „Krokodyl Dundee” i jej kontynuacja - „Krokodyl Dundee 2” Nominowana do Oscara, pełna przygód i humoru komedia opowiadająca o zderzeniu dwóch światów. Piękna i młoda dziennikarka z Nowego Jorku przybywa do australijskiej głuszy, aby przeprowadzić wywiad z człowiekiem, który wygrał starcie z krokodylem. Odludek Mike i przebojowa Sue przeżyją emocjonujące chwile w buszu i na ulicach wielkiego miasta. Rewolucyjne odkrycia. Poznaj drogę wiodącą do przełomowych wynalazków. ZDJĘCIA Rewolucyjne odkrycia. Poznaj drogę wiodącą do przełomowych wynalazków. ZDJĘCIA Każdy odcinek serii „Rewolucyjne odkrycia” w FOKUS TV prezentuje naukowców pracujących nad wynalazkami o potencjalnie przełomowym znaczeniu. Od szczepionki przeciwko wirusowi Ebola, przez leki zapobiegające udarom mózgu, po nowe metody gromadzenia wody w afrykańskich wioskach dotykanych suszą. Elitarni. Jak żyje się i służy w Legii Cudzoziemskiej, Brygadzie Golani i innych oddziałach specjalnych? ZDJĘCIA Elitarni. Jak żyje się i służy w Legii Cudzoziemskiej, Brygadzie Golani i innych oddziałach specjalnych? ZDJĘCIA Całkowite oddanie sprawie, niewiarygodna sprawność fizyczna i odporność na stres. To tylko niektóre warunki, które musi spełnić idealny kandydat rekrutowany do oddziałów sił specjalnych. Wyłącznie najlepsi przetrwają i odniosą sukces w świecie elitarnych wojowników. Planeta Egipt. Jak rodziło się i rozwijało imperium faraonów? ZDJĘCIA Planeta Egipt. Jak rodziło się i rozwijało imperium faraonów? ZDJĘCIA Starożytny Egipt wytworzył niezwykłą, fascynującą, bardzo wysoko rozwiniętą cywilizację. W okresie największego rozkwitu obok doliny i delty Nilu obejmował także Nubię, Punt i Syropalestynę. Właśnie to położenie i korzystne sąsiedztwo stało się drogą do wielkości państwa.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!