Jak się rozgrzać zimą: NORDIC WALKING

Gdy ci zimą zimno idź... na spacer. Zadbaj tylko, by nie było to dreptanie w śniegu z rękami w kieszeni, a prawdziwa aktywna rekreacja. Nordic walking pozawala rozgrzać się i świetnie bawić o każdej porze roku

Wędrówka przez skute mrozem przestrzenie nie musi oznaczać odmrożenia kończyn. Wystarczy nauczyć się odpowiedniej techniki marszu i wyposażyć się w sprzęt do nordic walkingu. Maszerowanie z kijkami angażuje bowiem wszystkie partie mięśni, sprawiedliwie rozdzielając wysiłek związany z poruszaniem się, dzięki czemu jesteśmy mniej zmęczeni niż przy zwykłym marszu.

>>> Jak się rozgrzać zimą? [KLIKNIJ po WIĘCEJ POMYSŁÓW!]

Nordicowe wypady możemy organizować samodzielnie w najbliższej okolicy albo też zamieszkać w hotelu typu SpA & Wellness, który oferuje pakiety łączące zabiegi relaksacyjne i masaże  z aktywnym wypoczynkiem. Jednym z takich miejsc jest hotel Maridor w Tatrach.

Pobyt w jednym z takich hoteli to dobra opcja dla osób początkujących, które nie miały dotąd do czynienia z chodzeniem z kijkami. Na miejscu jest bowiem zazwyczaj instruktor, który pomoże nam dobrać model odpowiedni do naszej budowy ciała. Nie ma wówczas problemu z wypożyczeniem kijków, więc odpada ryzyko z związane z kupowaniem drogiego sprzętu na aktywność, która potencjalnie może nie przypaść nam do gustu. 

>>> Wszystko o nordic walking [KLIKNIJ!]

W przypadku nordic walking rzadko się tak jednak zdarza. Większość osób odkrywa zalety tego sportu bardzo szybko i praktykuje go regularnie, nawet by rozgrzać się zimą.

Redakcja 24/01/2014

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!