Jak się rozgrzać zimą: CZEKOLADOWE SPA

Kąpiele czekoladowe. Masaże klasyczne, refleksyjne, limfatyczne czy gorącymi kamieniami lawowymi. Okłady z miodu, winogron, jogurtu, zielonej herbaty, alg i czekolady. Kto by pomyślał, ze rozgrzać się zimą można w tak przyjemny dla zmysłów sposób.

Od zanurzenia się w gorących źródłach zimą bardziej ożywcza i napełniająca wigorem może się okazać kąpiel w czekoladzie. Powstały z miazgi kakaowej przysmak starożytnych Majów już dawno przestał być wyłącznie rozkoszą podniebienia.

>>> Jak się rozgrzać zimą? [KLIKNIJ po WIĘCEJ POMYSŁÓW!]

Czekolada ma znakomite właściwości odżywcze i nawilżające. Spowalnia także procesy starzenia i poprawia koloryt skóry, pobudza krążenie, a co za tym idzie, powoduje szybsze spalanie tkanki tłuszczowej. Zawarta w czekoladzie teobromina uwalnia tzw. „hormony szczęścia” – endorfiny, dzięki czemu po masażu czy kąpieli poczujemy przypływ energii, kóry pozwoli nam rozgrzać się na dłużej i zapomnieć o zimie.

Takie zabiegi w czekoladowym SPA w połączeniu z warsztatami pilatesu romantyczną kolacją oferuje czeskie uzdrowisko Buchlovice. Kontynuując wyjazd tematyczny, wybierzmy się jeszcze do muzeum czekolady w Pradze, gdzie poznamy tajemnice powstawania tego smakołyku i przywieziemy ze sobą niezwykłe pamiątki, np. czekoladową szminkę. To doskonała opcja dla czechofilów i wszystkich pragnących choć odrobinę rozgrzać się zimą.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!