Jak się rozgrzać zimą: AJURWEDA

Ajurweda to system medycyny indyjskiej, spisany w siódmym wieku przed naszą erą, który oznacza po prostu „wiedzę o życiu”. Korzystanie z jej metod pomoże nam rozgrzać się i naładować nową energią, której zimą czasem brakuje.

Sanskrycki termin ajurweda oznacza „wiedzę o życiu”, a w jej arsenale znajdują się przede wszystkim masaże pobudzające przepływ energii w najbardziej podatnych na stres częściach ciała. Ułatwiają trawienie, usuwają toksyny, odblokowują ciało i przywracają równowagę zaburzonej energii. Wykorzystują lecznicze oleje, sproszkowane zioła, gorące stemple, aromatyczne olejki. Zalecane jest też poddawanie się sezonowemu oczyszczaniu z wykorzystaniem olejków nawilżających.

>>> Jak się rozgrzać zimą? [KLIKNIJ po WIĘCEJ POMYSŁÓW!]

Na licznych kursach medycyny ajurwedyjskiej  poznamy dobroczynny wpływ ajurwedy na ciało i umysł, a na kilkudniowych warsztatach nauczymy się także, na czym polegają te niezwykłe techniki masażu. Wiele ośrodków ajurwedy łączy jej metody z innymi dziedzinami wiedzy ze Wschodu. Dlatego znajdziemy na nich zapewne także elementy jogimasaże tajskie kalaryjskie masaże stopami.

>>> Ajurweda – co to jest? Jak ją stosować? [KLIKNIJ po WIĘCEJ]

Spośród wielu stosowanych metod najsłynniejszy  jest zabieg na „trzecie oko”, podczas którego przez pół godziny gorącymi olejkami polewa się punkt między brwiami. Korzyści są niepoliczalne. A zabiegi i masaże głęboko relaksujące.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!