Jak samodzielnie zrobić kopertę?

Jak zrobić kopertę? Chociaż coraz rzadziej korzystamy z poczty tradycyjnej i zamiast listów piszemy e-malie, zdarza się, że czasem musimy coś wysłać. I wtedy często pojawia się problem – w domu nie ma koperty. Co robić? Najszybciej – wykonać ją samemu.

Czego potrzeba do zrobienia koperty?

Aby wykonać prostą kopertę, potrzebujesz naprawdę bardzo niewiele. Wystarczy biała lub kolorowa kartka papieru w formacie A4, klej i nożyczki. Z takiej kartki błyskawicznie (w mniej więcej 2 minuty) wykonasz prostokątną  kopertę o wymiarach 15,5 x12 cm.

Jak zrobić kopertę?

Na początku bierzemy kartkę A4 i wycinamy z niej kwadrat o bokach 21 cm. Ołówkiem zaznaczamy przekątne kwadratu. Zaginamy do środka dowolny róg, tak aby wierzchołek powstałego w ten sposób trójkąta równoramiennego przekraczał linię przekątnej o ok. 1 cm.  Następnie boki trójkąta smarujemy klejem. Mamy już dolną część koperty. 

Boki koperty tworzymy, zaginając 2 boczne wierzchołki kartki. Należy je tak złożyć, aby dolne ramię powstałych trójkątów zachodziło na część posmarowaną klejem. Mocno dociskamy książką, tak aby klej dobrze połączył części. Z ostatniego wierzchołka tworzymy zamknięcie koperty. I gotowe. Kopertę możesz również ozdobić według własnego pomysłu.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 16/11/2011

Zobacz też

Pustynie i życie: Pustkowia Australii. Poznaj przyrodę rozległego interioru Pustynie i życie: Pustkowia Australii. Poznaj przyrodę rozległego interioru Ogromne pustynie to jedne z najbardziej niebezpiecznych i dzikich miejsc na Ziemi. Jak radzić sobie z życiem na piasku, który potrafi rozgrzać się nawet do 80 stopni? Z czego żyją współcześni Beduini? Każdy odcinek serialu skupia się na mieszkańcach innej pustyni: Namib w Afryce, Gobi w Mongolii, Atakamie w Chile, Wielkiej Pustyni Indyjskiej i Australijskiej oraz Judzkiej w Izraelu.. Gry uliczne - lata 70. w filmie Krzysztofa Krauzego Gry uliczne - lata 70. w filmie Krzysztofa Krauzego Dwaj pracownicy prywatnej telewizji specjalizują się w gorących, sensacyjnych tematach. Ktoś podrzuca im nagranie, z którego wynika, że znany polityk był w latach 70. agentem SB i to on ponosi odpowiedzialność za śmierć swojego przyjaciela Stanisława Pyjasa. Scenariusz filmu oparty jest na prawdziwej historii. Słonie w hotelu - poznaj Wonky Tusk i jej rodzinę! Słonie w hotelu - poznaj Wonky Tusk i jej rodzinę! Co roku turyści w Zambii są świadkami, jak grupa dzikich słoni dowodzonych przez słonicę zwaną Wonky Tusk wchodzi do foyer luksusowego hotelu. Aby zrozumieć, co sprawia, że słonie stale odwiedzają zambijski hotel, dokumentaliści przez cztery lata obserwowali rodzinę Wonky Tusk. Czy udało im się rozwiązać zagadkę? Nerwy ze stali, odc. 6 - Monterzy sieci wysokiego napięcia. Opis odcinka Nerwy ze stali, odc. 6 - Monterzy sieci wysokiego napięcia. Opis odcinka Elektrownie często znajdują się bardzo wysoko, albo daleko od siedzib ludzkich. Prowadzą od nich linie wysokiego napięcia, które przenoszą zasilanie do konsumentów. Budowa tych linii energetycznych to bardzo skomplikowana sprawa. Odpowiadają za nią monterzy sieci wysokiego napięcia. Trzeba mieć prawdziwe nerwy ze stali, by podołać temu zajęciu.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!