Jak rozpoznać, że chłopak jest tobą zainteresowany? Jak sprawdzić, CZY MU NA TOBIE ZALEŻY?

Ktoś, kogo spotykałaś codziennie na osiedlu, na uczelnianym korytarzu, w pracy, zaczyna nagle coraz częściej pojawiać się w polu twojego widzenia. To może być przypadek, ale może świadczyć także o tym, że jest tobą zainteresowany. Po czym jeszcze można to poznać?

Widywaliście się codziennie, rzucaliście niezobowiązujące: ”cześć”, spotykaliście się przypadkowo na zajęciach, na imprezach czy służbowych odprawach – to była taka luźna znajomość. Teraz nagle zauważasz, że coś się zmienia – tych „przypadkowych” widzeń zaczyna być coraz więcej, rozmowy nie ograniczają się już do spraw obojętnych. On już nie jest tylko kolegą – najwyraźniej chce zmienić swój status na „przyjaciela”, a może nawet „partnera”. Sprawdź, co może wskazywać na to, że jest tobą zainteresowany. 

On szuka pretekstu do osobistych kontaktów

Częściej niż zwykle spotykasz go przy drukarce czy automacie do kawy. Stara się wtedy nawiązać z tobą rozmowę, zatrzymać cię choć na kilka chwil. Pojawia się na imprezach, na których i ty bywasz. Stara się znaleźć wspólne zainteresowania, wspominając o filmach, które ostatnio oglądał, albo o książkach, które mógłby ci (albo od ciebie) pożyczyć. Podczas takich spotkań, kiedy jest fizycznie blisko, szuka pretekstu, by cię - niby przypadkiem – dotknąć.

Jego ciało mówi: weź mnie!

O zainteresowaniu świadczy także mowa ciała. Kiedy stoicie lub siedzicie naprzeciwko siebie i rozmawiacie, zwróć uwagę na to, jak się zachowuje. Mężczyzna, który chce zrobić na kobiecie wrażenie, odruchowo prostuje tors, stara się wyglądać na wyższego i postawniejszego, niż jest. Kiedy rozmawiacie, nieświadomie naśladuje twoje gesty, patrzy w oczy, kiwa ze zrozumieniem głową, uśmiecha się.

Jest dla ciebie miły

Stara się świadczyć ci drobne przysługi – zrobi kawę, poniesie zakupy, odprowadzi po imprezie do domu. Mówi komplementy (od dyskretnych typu: „o, jak ładnie dziś wyglądasz” – po bardziej śmiałe np. ”lubię twój zapach").

Rozśmiesza cię

Wysyła zabawne maile i sms-y, opowiada dowcipne anegdoty, zdobywa się nawet na autoironię. Każdy sposób jest dobry, żeby cię rozśmieszyć – on po prostu uwielbia, kiedy się śmiejesz.

Bardziej niż zwykle dba o swój wygląd

Jako kobieta na pewno to zauważysz: nowa elegancka marynarka, czyste buty, zapach interesującej wody po goleniu... Różnicę będzie widać zwłaszcza wtedy, gdy kandydat na twojego partnera nie był do tej pory szczególnie dbały o swój wygląd. 

Zaczepia cię, kiedy nie chcesz go zauważyć

Przysłowie mówi: „kto się lubi, ten się czubi” – i coś w tym jest. Kiedy nie może zdobyć cię „miękkimi” sposobami, bo uparcie udajesz, że go nie zauważasz, stosuje zaczepki  - np. przy okazji ogólnych spotkań czy dyskusji staje w opozycji do twojego zdania. Ale nie robi tego tak, by ci sprawić przykrość czy zdezawuować cię w oczach innych dyskutantów. Chodzi mu o to, byś go wreszcie zauważyła!

Wizualizuje pragnienia

Na etapie nieco większej poufałości, kiedy już cię nieco oswoi, w szczególny sposób mówi, na co by miał ochotę. To takie wizualizacje, które komunikują ci jego pragnienie zbliżenia, ale są sformułowane w sposób ostrożny, pozornie obojętny (np. "Ciekawe, czy dałbym radę cię unieść, gdybym chciał cię wziąć na ręce?", albo" Śniło mi się, że pływaliśmy nago w jeziorze").

Deklaruje uczucie bez słów

Jeśli na spotkanie on przyniesie kwiaty, ofiaruje ci jakiś drobiazg (np. maskotkę), stara się poznać ciebie ze swoimi przyjaciółmi albo zaprosi cię do domu, abyś mogła poznać jego rodzinę - to sygnały, które jednoznacznie świadczą o  uczuciowym zaangażowaniu, nawet jeśli wprost nie padną słowa: kocham cię.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 23/10/2012

Zobacz też

TANIE WAKACJE. Jak jeździć TANIEJ POCIĄGAMI? TANIE WAKACJE. Jak jeździć TANIEJ POCIĄGAMI? Chcesz pozwiedzać Polskę, ale po zorientowaniu się w cenach przejazdów i po przeliczeniu gotówki, ochota na to mija? Nie odpuszczaj - poszperaj w ofertach i promocjach, a zobaczysz, że koszty wojaży możesz znacznie obniżyć. Przewozy Regionalne mają naprawdę korzystną ofertę dla podróżujących kolejami.  TANIE WAKACJE. Jak tanio zwiedzić kawał świata? Sposoby na PODRÓŻOWANIE BEZ PIENIĘDZY TANIE WAKACJE. Jak tanio zwiedzić kawał świata? Sposoby na PODRÓŻOWANIE BEZ PIENIĘDZY Marzą ci się wakacje życia, zwiedzanie Europy, a nawet innych kontynentów, tylko nie stać cię na to? A może jednak twoja wyprawa jest możliwa? Przeczytaj, jak tanio zwiedzić świat - i uwierz, to jest możliwe! Horoskop tygodniowy dla każdego znaku zodiaku. Co czeka znaki na okres od 28 maja do 3 czerwca? Horoskop tygodniowy dla każdego znaku zodiaku. Co czeka znaki na okres od 28 maja do 3 czerwca? Sprawdź, co cię czeka w życiu prywatnym i zawodowym - horoskop tygodniowy dla każdego znaku zodiaku. Horoskop na na okres od 28 maja do 3 czerwca przygotowała Margita z portalu wrozbyonline.pl Czy mecz Polska Słowacja był dobrym widowiskiem? Czy mecz Polska Słowacja był dobrym widowiskiem? Dwudziestego szóstego maja, na czternaście dni przed rozpoczęciem Euro 2012, reprezentacja Polski zmierzyła się ze Słowacją. Jak mówił sam Franciszek Smuda, miał być to sprawdzian, po którym będzie w stanie wytypować dwudziestu trzech zawodników, których weźmie na Mistrzostwa Europy. Czy zatem warto było oglądać mecz Polska - Słowacja? Czego dowiedzieli się kibce, którzy poświęcili ponad półtorej godziny swojego sobotniego popołudnia na obejrzenie tego starcia?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!