Jak rozbić nowe buty?

Kupiłaś buty i po kilku godzinach noszenia, okazało się, że są za ciasne? Mówimy, jakie są domowe sposoby na szybkie dopasowanie obuwia do kształtu stopy.

Nowe buty przymierzane w sklepie, leżały jak ulał. Niestety, wystarczyło pochodzić w nich parę godzin i już czujemy, że uwierają i ocierają stopy. Na szczęście możemy temu zaradzić.

>>> BUTY - Jak zaimpregnować? Co zrobić, żeby nie przemakały? Jak szybko wysuszyć buty? [KLIKNIJ]

Usługę rozbicia butów oferuje większość szewców, ale są domowe metody.

  • Czasami wystarczy spryskać nowe obuwie specjalną pianką ułatwiającą rozciąganie, dostępną w sklepach obuwniczych. Chodzimy w nich po domu tak długo, aż poczujemy że but dostosował się do wielkości stopy.

  • Zamszowe i skórzane obuwie możemy rozciągnąć, trzymając je nad parującą, gorąca wodą, a później nakładamy je na stopy ubrane w nasączone alkoholem skarpety. Nosimy je około 15 minut.

  • Jeśli mamy pewność, że buty się nie zniszczą, możemy zmiękczyć je wcierając w materiał trochę alkoholu i delikatnie masować lub namoczyć w ciepłej wodzie przez kilka minut. Mokre łatwiej dopasują się do stopy. Dłuższe, ale skuteczne jest użycie drewnianego prawidła do rozciągania, zwłaszcza w przypadku butów, których nie można moczyć.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 02/09/2013

Zobacz też

Rewolucja w kredytach - jakie są nowe zasady udzielania kredytów konsumenckich? Rewolucja w kredytach - jakie są nowe zasady udzielania kredytów konsumenckich? W związku z harmonizacją prawa, które powinno obowiązywać na terenie całej Unii Europejskiej, której Polska jest członkiem od 2004 roku, zmianie ulegają również regulacje w zakresie warunków udzialania kredytów. Dyrektywa europejska wymusiła na lokalnych rynkach nowe prawodawstwo. SPRAWDŹ nowe zasady udzielania kredytów konsumenckich. Co to jest gąbka florystyczna i do czego służy? Co to jest gąbka florystyczna i do czego służy? Gąbka florystyczna (pianka florystyczna, gąbka sucha, pianka do kwiatów, cegła florystyczna, kostka florystyczna, cegła z pianki) służy do układania kompozycji z kwiatów w różnego rodzaju i kształtu naczyniach: wazonach, misach, podkładkach, talerzach itp. ZWROT VAT ZA MATERIAŁY BUDOWLANE. Czy aby uzyskać zwrot, trzeba mieć pozwolenie na budowę? ZWROT VAT ZA MATERIAŁY BUDOWLANE. Czy aby uzyskać zwrot, trzeba mieć pozwolenie na budowę? Planujesz remont lub budowę domu? Czy wiesz, że część lub nawet wszystkie materiały budowlane możesz kupić nie mając pozwolenia na budowę? Ustawodawca nie uzależnia prawa do zwrotu od tego, czy materiały zostały kupione przed budową, czy trakcie jej trwania. Mówimy kiedy możesz uzyskać zwrot VAT za materiały budowlane. Banki internetowe - co oferują, jak z nich korzystać? Banki internetowe - co oferują, jak z nich korzystać? Od daty powstania mBanku – pierwszego w pełni internetowego banku w Polsce – minęło już 11 lat. Przez ten czas sporo się zmieniło – internet jest dzisiaj niemal w każdym domu, a system bankowości elektronicznej jest podstawowym składnikiem wszystkich kont osobistych. Ale czy na rynku działają inne banki czysto internetowe? Odpowiedź brzmi tak. Zatem przyjrzyjmy się im z bliska.

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!