Jak rozbić nowe buty?

Kupiłaś buty i po kilku godzinach noszenia, okazało się, że są za ciasne? Mówimy, jakie są domowe sposoby na szybkie dopasowanie obuwia do kształtu stopy.

Nowe buty przymierzane w sklepie, leżały jak ulał. Niestety, wystarczyło pochodzić w nich parę godzin i już czujemy, że uwierają i ocierają stopy. Na szczęście możemy temu zaradzić.

>>> BUTY - Jak zaimpregnować? Co zrobić, żeby nie przemakały? Jak szybko wysuszyć buty? [KLIKNIJ]

Usługę rozbicia butów oferuje większość szewców, ale są domowe metody.

  • Czasami wystarczy spryskać nowe obuwie specjalną pianką ułatwiającą rozciąganie, dostępną w sklepach obuwniczych. Chodzimy w nich po domu tak długo, aż poczujemy że but dostosował się do wielkości stopy.

  • Zamszowe i skórzane obuwie możemy rozciągnąć, trzymając je nad parującą, gorąca wodą, a później nakładamy je na stopy ubrane w nasączone alkoholem skarpety. Nosimy je około 15 minut.

  • Jeśli mamy pewność, że buty się nie zniszczą, możemy zmiękczyć je wcierając w materiał trochę alkoholu i delikatnie masować lub namoczyć w ciepłej wodzie przez kilka minut. Mokre łatwiej dopasują się do stopy. Dłuższe, ale skuteczne jest użycie drewnianego prawidła do rozciągania, zwłaszcza w przypadku butów, których nie można moczyć.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!