Jak przygotować auto do sprzedaży ?

Przygotowanie auta do sprzedaży to nie tylko mycie samochodu, silnika i polerowanie lakieru. Jednak dokładne jego wyczyszczenie może sprawić sprzedaż samochodu zadaniem łatwiejszym. Jak przygotować auto do sprzedaży? Jak przygotować do sprzedaży samochód używany?

Zaniedbane brudne auto może być ciężko sprzedać za satysfakcjonującą kwotę. Jeśli samochód jest mocno zniszczony, to wiele nie zyskamy, ale staranne mycie samochodu, samodzielne polerowanie lakieru i woskowanie nie będzie dużo kosztowało, a efekt może być zaskakujący. Jak porządnie przygotować samochód do sprzedaży?

Mycie samochodu, polerowanie lakieru

W czasie eksploatacji lakier traci swój blask. Wpływa na to pogoda, szczotki w myjniach, nieodpowiednie kosmetyki oraz wiele innych czynników. Chcąc przygotować auto do sprzedaży można go trochę odświeżyć. Efekt lśniącego lakieru można osiągnąć przez polerowanie auta przy pomocy mleczka lub pasty. Wcześniej samochód trzeba dokładnie umyć. Spłukujemy najpierw kurz i większe zabrudzenia, następnie przy pomocy szczotki i dobrego szamponu myjemy karoserię, na koniec spłukiwanie i suszenie. Można do tego użyć gumowej wycieraczki oraz irchowej ścierki. Pastę lub mleczko nabłyszczające nakładamy na lakier za pomocą miękkiej szmatki, dobra do tego będzie flanelowa pielucha. Pasę trzeba nanieść na blachy i wypolerować po kilku minutach, usuwając nadmiar pasty. Natomiast mleczko polerujemy najczęściej od razu. Podczas nabłyszczania trzeba uważać aby nie zabrudzić tymi środkami czarnych plastikowych i gumowych części.

Dobry efekt wizualny można osiągnąć dzięki konserwacji gumowych i plastikowych elementów nadwozia. Specjalne spreje silikonowe można dostać sklepach motoryzacyjnych. Cienka warstwa preparatu od razu poprawi wygląd tych elementów.

Podczas mycia i polerowania warto zwrócić uwagę na części mniej dostępne, ale często oglądane podczas kupowania samochodu. Nie zapominajmy o chlapaczach, progach, nadkolach. Po dokładnym umyciu opony również warto je spryskać specjalnym sprejem konserwującym. Dzięki temu nabiorą one ładnego czarnego koloru.

Odkurzanie i czyszczenie wnętrza

Przed sprzedażą samochodu plamy po rozlanych napojach, jedzeniu, czy inne zanieczyszczenia najlepiej jest usunąć w zakładzie oferującym kompleksowe pranie tapicerki. Samodzielnie całe wnętrze trzeba dokładnie odkurzyć, zwracając szczególną uwagę na wszystkie zakamarki. Dywaniki welurowe można wyprać ręcznie za pomocą proszku do prania, natomiast gumowe można wyszorować szczotką. Elementy plastikowe można umyć mokrą miękką szmatką lub szczotką z dodatkiem płynu do mycia naczyń. Po zakończeniu mycia, trzeba plastiki wytrzeć mokrą szmatką maczaną w czystej wodzie. Pędzelek przyda się do wyczyszczenia głębokich szczelin i kratek wentylacyjnych.

Po umyciu plastikowe elementy wnętrza można delikatnie spryskać sprejem silikonowym.

Nie wolno zapominać o szybach i lusterku wstecznym. Trzeba je dokładnie umyć środkiem do mycia szyb i przetrzeć tak, aby nie było smug.

Czyszczenie silnika

Tę czynność najlepiej powierzyć specjaliście. Samemu można użyć sprejów do mycia silnika. Wystarczy przeczytać instrukcję na opakowaniu i pamiętać, że w komorze silnika jest wiele elementów, które nie lubią jak się je polewa wodą.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 15/05/2013

Zobacz też

Jak opanować się i poradzić sobie ze złością w miejscu pracy? Jak opanować się i poradzić sobie ze złością w miejscu pracy? Wydarzyło się to w New Jersey w USA. Dwóch pracowników Sor Testing Labs przycinało krzewy na terenie przedsiębiorstwa. Jeden z nich uderzył kolegę w twarz ostrzem sekatora, rozcinając mu lewy policzek na długości kilkunastu centymetrów. Nie był to jedyny w USA przypadek agresji w miejscu pracy. Mówimy jak zapanować nad sobą, gdy w miejscu pracy ogarnie nas złość. Śnieżyca, zamieć i zawieja. Sprawdź, co musisz zrobić, GDY ATAKUJE ZIMA Śnieżyca, zamieć i zawieja. Sprawdź, co musisz zrobić, GDY ATAKUJE ZIMA Śnieg jest przyjacielem tylko w ferie zimowe i bawi tylko dzieci lepiące bałwany, pozostali, gdy widzą gwałtowne opady powinni pędzić po zimowe opony, łańcuchy na koła i wciągać śniegowce. Czym grozi śnieżyca? Jak się zachować podczas burzy śnieżnej? Jak uniknąć wypadku? Jak poradzić sobie z zauroczeniem?  Jak poradzić sobie z zauroczeniem? Zauroczenie ma to do siebie, że potrafi skutecznie odebrać nam wszelki rozsądek. To, że przez jakiś czas będziemy funkcjonować jak w śnie, nie jest jest jeszcze najgorsze. Co zrobić w sytuacji, jeśli zauroczenie ma gorszy wpływ i np. może doprowadzić do rozpadu rodziny? Oto nasze wskazówki. SEKS przykrym OBOWIĄZKIEM? Jak odzyskać RADOŚĆ W SYPIALNI? OCHOTA NA SEKS SEKS przykrym OBOWIĄZKIEM? Jak odzyskać RADOŚĆ W SYPIALNI? OCHOTA NA SEKS Seks nie musi być przykrym obowiązkiem. Często naprawdę małe zmiany mogą przynieść ogromne rezultaty. Podpowiemy ci, co możesz zrobić by seks znów zaczął cię cieszyć, bo od tego przecież jest, prawda? Seks? A mnie tak boli głowa... koniec z tym. Jak odzyskać radość w sypialni?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!