Jak przewozić zwierzęta w samochodzie? Bezpieczny pies i kot w samochodzie

Właściciele psów i kotów często zadają sobie pytanie, jak najlepiej przewieźć w aucie swojego czworonoga? Ich odpowiednie ulokowanie w aucie  jest niezwykle ważne, bo zwierzęta tak samo jak ludzie, są narażone na niebezpieczeństwo. Jaki więc sposób najlepiej wybrać? Jak bezpiecznie przewozić psa i kota w samochodzie?

Nieodpowiednie przewożenie zwierząt w aucie niesie ze sobą niebezpieczeństwa. Podczas wypadku niezabezpieczony pies o wadze 9 kg siedzący za kierowcą, uderza w prowadzącego z siłą ponad 450 kg przy założeniu, że pojazd poruszał się z prędkością 90 km/ h. Szansę na przeżycie zwierzęcia są znikome, a masa z jaką porusza się ciało psa lub kota, zagraża podróżującym ludziom.

Jak najlepiej przewozić koty i małe psy?

Sposób przewożenia zwierząt jest uzależniony przede wszystkim od jego rozmiaru. Małe i średnie czworonogi, które mają tendencję do przemieszczania się po całym samochodzie, najlepiej przewozić w klatce transportowej. Wielkość kontenera powinna być odpowiednio dobrana do rozmiarów zwierzęcia (nie zbyt mała i nie za duża). Klatkę transportową obowiązkowo umieszcza się w bezpiecznym miejscu, tak by nie przemieszczała się przy ostrym hamowaniu lub w razie wypadku. Dla stabilności najlepiej postawić kontener na podłodze między kanapą a przednim fotelem. Średnich rozmiarów klatki transportowe ustawiamy na tylnym siedzeniu i zapinamy pasami bezpieczeństwa.

Alternatywnym rozwiązaniem dla przewożenia psów zarówno małych, jak i tych większych, jest przypięcie ich specjalnymi szelkami do pasów bezpieczeństwa. Takie szelki można kupić w sklepach z akcesoriami dla czworonogów. Zastosowanie takiego wyposażenia sprawi, że przy ostrym hamowaniu lub w razie wypadku pies będzie zabezpieczany.

Jak przewozić dużego psa w aucie?

Dla dużych i średnich psów optymalne rozwiązanie do podróżowania to samochód typu kombi. Duże bagażniki takich pojazdów bez trudu pomieszczą największe rasy psów oraz zmieszczą kontenery do przewozu. Taka klatka transportowa niezależnie od tego, czy znajduje się w bagażniku, czy na tylnych siedzeniach, nie może mieć możliwości przesuwania się. W przypadku psa, który nie toleruje zamknięcia, można przewozić go za tylnymi siedzeniami, ale przymusowe jest uniemożliwienie mu poruszania się, by w razie gwałtownego hamowania zwierzę nie było narażone na złamania i uszkodzenia ciała.

Praktycznym rozwiązaniem jest specjalna siatka lub mata, ograniczająca powierzchnię w bagażniku lub na tylnej kanapie. Dodatkowe szelki zapinane do pasów bezpieczeństwa (o których mowa była wyżej), także są jak najbardziej wskazane w przypadku przewożenia większych czworonogów.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

>> Czy pies może się przeziębić? Jak rozpoznać przeziębienie u psa?

Tagi: fokus tv,

Redakcja 18/10/2012

Zobacz też

Co to jest gąbka florystyczna i do czego służy? Co to jest gąbka florystyczna i do czego służy? Gąbka florystyczna (pianka florystyczna, gąbka sucha, pianka do kwiatów, cegła florystyczna, kostka florystyczna, cegła z pianki) służy do układania kompozycji z kwiatów w różnego rodzaju i kształtu naczyniach: wazonach, misach, podkładkach, talerzach itp. ZWROT VAT ZA MATERIAŁY BUDOWLANE. Czy aby uzyskać zwrot, trzeba mieć pozwolenie na budowę? ZWROT VAT ZA MATERIAŁY BUDOWLANE. Czy aby uzyskać zwrot, trzeba mieć pozwolenie na budowę? Planujesz remont lub budowę domu? Czy wiesz, że część lub nawet wszystkie materiały budowlane możesz kupić nie mając pozwolenia na budowę? Ustawodawca nie uzależnia prawa do zwrotu od tego, czy materiały zostały kupione przed budową, czy trakcie jej trwania. Mówimy kiedy możesz uzyskać zwrot VAT za materiały budowlane. Banki internetowe - co oferują, jak z nich korzystać? Banki internetowe - co oferują, jak z nich korzystać? Od daty powstania mBanku – pierwszego w pełni internetowego banku w Polsce – minęło już 11 lat. Przez ten czas sporo się zmieniło – internet jest dzisiaj niemal w każdym domu, a system bankowości elektronicznej jest podstawowym składnikiem wszystkich kont osobistych. Ale czy na rynku działają inne banki czysto internetowe? Odpowiedź brzmi tak. Zatem przyjrzyjmy się im z bliska. TAROT: jakie znaczenie ma karta Maga? TAROT: jakie znaczenie ma karta Maga? Karta Maga w tarocie jest symbolem początku, rozpoczynania czegoś nowego: nowego etapu w życiu, nowej pracy, nowego dnia, wszystkiego co nowe, a więc też Nowego Roku. Sprawdź, co oznaczają poszczególne symbole w tej karcie i czego mogą być drogowskazem.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!