Jak praktykować czarną magię?

Czarna magia według tradycji jest rodzajem praktyk magicznych wykorzystujących siły demoniczne. Czy praktykowanie czarnej magii jest groźne? Jak to można robić?

Według nauki Kościoła wszelkie rodzaje magii są złe i podział między magią czarną a białą jest sztuczny. „Biała magia” wymyślona została przez tych, którzy pragnąc parać się magią podkreślają przy tym swoje dobre intencje, chcąc uspokoić sumienie.

Również wielu współczesnych magów  uważa, że magia nie ma „koloru”, jednak jej nie potępia, uważając że może być dobra albo zła, bo sposób jej wykorzystania zależy od woli maga, czarownicy, czarownika, szamana czy szamanki. Do „białej magii” zalicza się na przykład zaklęcia miłosne czy czary pomagające odnaleźć zagubione przedmioty czy zlokalizować miejsce pobytu szukanych osób.

Zła, czarna magia to taka, której celem jest wyrządzenie szkody człowiekowi. Jedną z najbardziej popularnych praktyk jest palenie kukieł (albo włosów lub paznokci osoby, której chce się wyrządzić krzywdę).

Czarownicy rzucają też klątwy i zaklęcia. Ich skutek w dużej mierze zależny jest od tego jaką siłą woli i emocji dysponuje mag. Bardzo często jednak czarna magia obraca się przeciwko temu, kto ją stosuje. Złe intencje przyciągają złą energię, która choć wysłana w kierunku innych, wcześniej czy później wróci do tego, kto ją wysyłał.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!