Jak pozbyć się zapachu stęchlizny z ubrań? Jak usunąć zapach stęchlizny

Sposób na pozbycie się zapachu stęchlizny z ubrań. Zapach stęchlizny przyjemny nie jest. A na dodatek trudno go usunąć. Zazwyczaj samo pranie nie wystarczy. Na szczęście jest kilka sposobów, by pozbyć się tego zapachu. Okropny zapach stęchlizny na ubraniach pojawia się zazwyczaj gdy nie wysuszysz dobrze ubrania i zamkniesz je np. w szafie.

Nieprzyjemny zapach stęchlizny jest często efektem przetrzymywania mokrych ubrań w zamkniętym, często wilgotnym pomieszczeniu. Jak się pozbyć zapachy?

Pierwszy sposób na usunięcie zapachu stęchlizny:

Do prania należy dodać kilka kropli olejku sosnowego. Olejek ten bardzo dobrze wchłania zapach stęchlizny i przede wszystkim jest bezpieczny dla naszych ubrań. Poza tym wywabia plamy.


Drugi sposób na usunięcie zapachu stęchlizny:


Do prania należy dodać kilka łyżeczek sody oczyszczonej. Podobnie jak olejek soda wchłania zapachy a na dodatek pomaga wywabić plamy z naszych ubrań.


Trzeci sposób na usunięcie zapachu stęchlizny:


Kilka łyżeczek sody oczyszczonej należy rozpuścić w ciepłej wodzie, wlać do butelki z atomizerem i spryskać ubrania a potem je uprać i dobrze wysuszyć.


Czwarty sposób na usunięcie zapachu stęchlizny:


Do prania należy używać detergentów w proszku, a nie w płynie. 

Pamiętaj.

Nie należy trzymać ubrań w zamknięciu, bez dostępu powietrza!

Po praniu najlepiej suszyć na powietrzu. Najlepiej na słońcu.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 20/12/2012

Zobacz też

Przemoc w rodzinie. Gdzie szukać pomocy, gdy mąż cię bije? Przemoc w rodzinie. Gdzie szukać pomocy, gdy mąż cię bije? Whitney Houston przez 15 lat była żoną Bobby'ego Browna, który nie tylko wciągnął ją w narkotyki i alkoholizm, ale też stosował w stosunku do niej przemoc fizyczną. Coraz więcej kobiet pada ofiarą przemocy mężów. Czy takim tragediom można zapobiec? Mówimy, gdzie szukać pomocy, gdy mąż bije. Dobre CV, czyli jakie? Jak napisać dobre Curriculum Vitae? Dobre CV, czyli jakie? Jak napisać dobre Curriculum Vitae? W dzisiejszych czasach, w dobie dużej konkurencji na rynku pracy, profesjonalne i nowoczesne CV to podstawa. Dobre CV może zdecydować o zaproszeniu kandydata do dalszego etapu rekrutacji. Zobacz, jak powinno wyglądać takie Curriculum vitae. Czy małżeństwo może zniszczyć karierę? Skąd wzięły się uzależnienia Amy Winehouse i Whitney Houston, które złamały im kariery i życie Czy małżeństwo może zniszczyć karierę? Skąd wzięły się uzależnienia Amy Winehouse i Whitney Houston, które złamały im kariery i życie Amy Winehouse i Whitney Houston były wielkimi piosenkarkami, które odeszły za wcześnie. Choć Witney była starsza od Amy o 20 lat , ich życiowe ścieżki przebiegały podobnie. Zobacz, co łączyło Whitney Houston z Amy Winehouse! Jakie uzależnienia złamały im kariery i życia? Kto je wprowadził do życia gwiazd? OCET - ekologiczny środek czyszczący. Do czego można go wykorzystać? OCET - ekologiczny środek czyszczący. Do czego można go wykorzystać? Ten popularny artykuł spożywczy jest zarazem skutecznym środkiem czyszczącym. Znakomicie usuwa kamień z czajnika i muszli klozetowej, brud z szafek kuchennych. Nadaje piękny połysk szybom i szklankom. W przeciwiństwie do niektórych środków chemicznych nie podrażania skóry i dróg oddechowych.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!