Jak pozbyć się zapachu papierosów w domu?

Nieprzyjemny zapach dymu papierosowego wsiąka nie tylko w ubranie, ale osiada również na meblach, wykładzinie i firankach. Przykry zapach tytoniu w domu unosi się bardzo długo. Oto sprawdzone sposoby, jak skutecznie się go pozbyć.

Co zrobić, by pozbyć się przykrego zapachu dymu tytoniowego?

  • Stosować specjalne odświeżacze powietrza w sprayu. - sprawdzają się również świeczki zapachowe, ale trzeba ich zapalić kilka i co najmniej na pół godziny, żeby oczyściły pomieszczenie z dymu.
  • Zatęchły zapach pomogą usunąć także miseczki z amoniakiem lub octem ustawione w kilku miejscach na kilka godzin.
  • W pomieszczeniu można też zawiesić wilgotną gąbkę nasączoną zapachem z lawendy, a do popielniczki nasypać proszku do pieczenia.
  • Najskuteczniejsze, ale niestety dość drogie, są przenośne, elektryczne oczyszczacze powietrza z filtrem węglowym i HEPA (ok. 500 zł).

Redakcja 20/11/2011

Zobacz też

Jak się chronić przed meszkami? Sposoby na meszki: jak nie dać się pogryźć? Jak się chronić przed meszkami? Sposoby na meszki: jak nie dać się pogryźć? Meszki to drobne owady, które w okresie wiosenno-letnim są prawdziwym utrapieniem. Żywią się krwią i są w stanie zabić nawet dorosłego konia. Śladami po ukąszeniach meszek są bardzo swędzące bąble i obrzęki. Jak się chronić przed meszkami? Jakie są sposoby na meszki? Przelewy błyskawiczne - czy jest szansa, żeby było taniej? TABELE Express Elixir i Blue Crash Przelewy błyskawiczne - czy jest szansa, żeby było taniej? TABELE Express Elixir i Blue Crash Wszyscy, którzy posiadają konto osobiste z systemem bankowości elektronicznej, z pewnością korzystają z wygodnych przelewów przez Internet. W niektórych sytuacjach – szczególnie jeżeli goni nas czas – warto skorzystać z przelewów błyskawicznych. Problem polega na tym, że mimo tego, iż są one dostępne są na naszym rynku prawie rok (a w przypadku Blue Media nawet 2 lata), to nadal kosztują tyle samo. Kto jest najbogatszym człowiekiem na świecie? Najbogatsi ludzie świata 2013 Kto jest najbogatszym człowiekiem na świecie? Najbogatsi ludzie świata 2013 Najbogatszym człowiekiem na świecie jest Bill Gates, twórca Microsoftu. Majątek miliardera wart jest szacunkowo 72,7 mld dolarów. W 2012 roku powiększył się o 10 mld dolarów. Na drugim miejscu listy najbogatszych ludzi na świecie jest Meksykanin Carlos Slim z majątkiem 72,1 mld dolarów. Trzecim na liscie jest Warren Buffett, czwartym Amancio Ortega, piąty to Ingvar Kampard. Najbogatsi ludzie świata 2013 Kim jest poseł Bartosz Kownacki? Do jakich ugrupowań należał Bartosz Kownacki? [SYLWETKA] Kim jest poseł Bartosz Kownacki? Do jakich ugrupowań należał Bartosz Kownacki? [SYLWETKA] Przeczytaj, kim jest Bartosz Kownacki, polityk i adwokat, członek klubu Prawo i Sprawiedliwość.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!