Jak pozbyć się sms-ów z reklamami, konkursami, loteriami? Komórkowy SPAM

Drażnią cię ciągłe smsy z reklamami, konkursami i loteriami? Chciałbyś pozbyć się tego komórkowego SPAMU raz na zawsze? Mówimy, jak pozbyć się niechcianych wiadomości tekstowych i zyskać święty spokój.

Smsowy spam, który otrzymujemy można podzielić na dwie kategorie. Pierwsza to smsy promocyjne od operatorów sieci komórkowych i z tym problemem można sobie łatwo poradzić. W drugim przypadku będziesz musiał się niestety trochę "nagimnastykować". Zaliczają się tu przede wszystkim smsy, które otrzymujesz od firm zewnętrznych. Jednak zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku można ograniczyć ilość spamu przychodzącego na twój telefon do minimum. 

Zablokuj smsy u operatora

Drażniące cię smsy możesz usunąć u większości operatorów. W zależności od tego, w jakiej sieci masz swój telefon musisz powziąć inne kroki. W przypadku sieci Plus, Era i Heyah wystarczy jedynie wysłać konkretnego smsa pod dany numer telefonu. Operator zablokuje wówczas wysyłanie swoich ofert na twój numer. I tak:

  • PLUS: SMS o treści "sprzeciw" pod numer 80000
  • ERA: SMS o treści "nie" pod numer 80888
  • HEYAH: SMS o treści "n" pod numer 8002.

Sprawa wygląda nieco bardziej skomplikowanie w przypadku pozostałych operatorów, jak Orange, PLAY itd. W tym przypadku musisz zwrócić się z bezpośrednią prośbą do Biura Obsługi Klienta.

Zgłoś się bezpośrednio do nękającej cię firmy

Jeżeli skontaktowałeś się już z operatorem i wymusiłeś na nim obietnicę usunięcia twojego numeru telefonu z listy promocyjnej, a na twój telefon nadal przychodzą niechciane wiadomości, musisz sięgnąć gdzie indziej. Pod adresem http://www.money.pl/u/file.php?id=16063 znajduje się plik PDF z nazwami firm i adresami, które zajmują się przesyłaniem smsowych spamów. Sprawdź z jakich numerów telefonów dostajesz wiadomości i kto jest za to odpowiedzialny. Następnie musisz bezpośrednio zwrócić się do danej firmy z prośbą o usunięcie twojego numeru telefonu z ich listy.

Jak napisać mail z prośbą o usunięcie danych osobowych?

Aby tego dokonać wystosuj do nich email, w treści którego zawrzesz prośbę o usunięcie numeru telefonu z listy, którą to prośbę umotywujesz ustawą o ochronie danych osobowych (Dz.U. 1997 Nr 133 poz. 883), dzięki której masz możliwość usunięcia swoich danych. Aby upewnić się, że twoja prośba została odpowiednio zrozumiana zakończ email ostrzeżeniem, że w przypadku nie zastosowania się do twojej prośby sprawę przekażesz do Głównego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (GIODO). Gdy nie uzyskasz żadnej odpowiedzi zrealizuj swoją groźbę. Możesz dodatkowo podać firmę do sądu za bezprawne operowanie twoimi danymi osobowymi.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!