Jak pozbyć się psiej sierści z mebli i ubrań?

Jak pozbyć się psiej sierści? Sierść to dla naszego czworonoga ozdoba i ubranie, dla nas jednak - dodatkowy punkt wśród domowych obowiązków. Jak łatwo i skutecznie oczyścić z niej dom lub mieszkanie?

Wspaniała sierść dodaje psu wdzięku, ale w domu i na ubraniu nie wygląda estetycznie. Zainwestujemy więc w produkty, które pozwolą nam się pozbyć tego uciążliwego problemu. W usuwaniu sierści z podłogi o gładkiej powierzchni, na przykład z parkietu, paneli czy płytek, pomaga miotła gumowa, z włosami na dywanie poradzi sobie zaś specjalna szczotka do sierści dołączana do niektórych modeli odkurzaczy.

W miejscach trudno dostępnych, na przykład między siedziskami kanapy, warto użyć welurowej rękawicy - sierść, włosy i inne drobne zabrudzenia idealnie się do niej przyklejają.

Z kolei wałek pozwoli usunąć sierść z ubrań, tapicerowanych mebli oraz siedzeń w samochodzie - by dłużej nam służył, można do niego dokupić kilka wkładów.

Najskuteczniejszym domowym sposobem na pozbycie się sierści jest użycie wilgotnej gąbki. Można też użyć kawałka plastra lub taśmy klejącej. Plaster nawija się na palec stroną lepiącą się na zewnątrz, a przy większych powierzchniach - na kawałek tektury lub całą dłoń.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!