JAK POZBYĆ SIĘ osadu i nalotów z kamienia w łazience?

Sprzątanie łazienki jest pracochłonne. Czym wyczyścić kafelki i fugi, umywalkę, wannę, baterie? Jak usunąć nalot z kamienia, który powstaje najczęściej wokół baterii łazienkowych, na ściankach kabiny prysznicowej, czy na obrzeżach miski ustępowej. Popowiadamy jakie są tanie i skuteczne sposoby na porządki?

Jak pozbyć się osadu i kamienia w łazience?

Lśniąca łazienka to idealne miejsce relaksu. Jednak sprzątanie łazienki jest dość czasochłonne. Najczęściej narzekamy na trudny do usunięcia nalot z kamienia, który tworzy się w miejscach, gdzie cieknie woda. Nalot z kamienia brzydko wygląda wokół baterii łazienkowych, na obrzeżach muszli ustępowej, czy ściankach prysznica. Jak się go pozbyć?

Usuwamy nalot z kamienia w łazience

Jest kilka domowych sposobów na usnięcie nalotu z kamienia w łazience. Na kamień w łazience polecamy okład z octu. Wystarczy np. wokół baterii położyć watę nasączoną octem i zostawić na kilka godzin, po tym czasie kamień i osad zejdą idealnie. Przyda się też cola-cola. Szklanka coca-coli wlana do muszli klozetowej po blisko 2 godzinach usunie kamień. Cola usuwa też rdzę i tłuste plamy.

Dobrym sposobem na pozbycie się nalotów z kamienia w łazience jest użycie sody. Pastą z sody (2/3) i octu (1/3) można wyczyścić kafelki i usunąć kamień z kabiny prysznicowej i baterii. Do sprzątania łazienki przyda się też proszek do pieczniea. Wilgotną szmatką zanużoną w proszku możemy wyczyścić fugi.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 15/11/2011

Zobacz też

Czy można przeżyć zimę w samochodzie? Jak spędzić dwa miesiące pod śniegiem i wyjść bez szwanku? Czy można przeżyć zimę w samochodzie? Jak spędzić dwa miesiące pod śniegiem i wyjść bez szwanku? Przypadkowy przechodzień znalazł przysypany śniegiem samochód, a w nim owiniętego w śpiwór człowieka, który jak się potem okazało leżał tam drugi miesiąc, znosząc 30-stopniowe mrozy i żywiąc się tylko śniegiem. Specjaliści twierdzą, że udało mu się przeżyć, bo w samochodzie zadziałał efekt igloo, a organizm mężczyzny zapadł w hibernację.   Kim jest MONIKA GŁODEK, była partnerka Roberta Janowskiego? Kim jest MONIKA GŁODEK, była partnerka Roberta Janowskiego? Monika Głodek to była już narzeczona Roberta Janowskiego, prowadzącego teleturniej "Jaka to melodia". Po aferze z kradzieżą ubrań w sklepie na Florydzie, w którą zamieszana jest Głodek, prezenter wydał oficjalne oświadczenie: "Z uwagi na dobro swoich dwóch małoletnich córek postanowiłem zakończyć związek z panią Moniką Głodek". Dowiedz się, kim jest była dziewczyna Janowskiego i co spowodowało rozpad ich związku. Jak walczyć z parującymi szybami w samochodzie? Jak walczyć z parującymi szybami w samochodzie? Parujące szyby to jeden z najpoważniejszych problemów w codziennej eksploatacji auta, można jednak z nim walczyć dość prostymi metodami. Gumowe dywaniki, stale włączony nawiew czy codzienne używanie klimatyzacji to najprostsze z nich. Czy warto myć auto w zimie? Jak to robić? Czy warto myć auto w zimie? Jak to robić? Wielu kierowców nie myje samochodu przez kilka miesięcy zimy. To nie jest dobra praktyka. W zimie auto należy myć bardzo regularnie, ponieważ sól drogowa bardzo niszczy lakier i elementy podwozia. Żeby nie mieć problemów, warto wiedzieć jednak, jak uniknąć problemów z zamarzniętym zamkiem lub szybami.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!