Jak pozbyć się MUSZEK OWOCÓWEK? Sposoby na muszki owocówki

Muszki owocówki to prawdziwa zmora! Pojawiają sie chmarami i bardzo denerwują prawie każdego. Teraz w domach jest ich naprawdę sporo. Lecą głównie do owoców, wina, octu i dżemu. A jak z nimi walczyć?

Muszki owocówki to prawdziwe utrapienie w kuchni,  szczególnie latem, kiedy trzymamy dużo owoców. Jak się ich pozbyć?

Sposób na muszki owocówki

Prosty, stary sposób jest taki:n ależy włożyć do miski kilka skórek owoców i przykryć folią aluminiową. Potem nakłuć widelcem w folii dziurki. Muszki przez nie wlecą wlecą, ale już nie wylecą.

Na rynku można też znaleźć produkty pomagające w walce z muszkami owocówkami. Są dość tanie, dlatego tym bardziej warto się w nie zaopatrzyć.

Lepiej jednak zapobiegać niż walczyć. Dlatego trzeba pamiętać o tym, aby usuwać jedzenie i inne źródła, w których mogą rozmnażać się muszki owocówki, a świeże owoce szczelnie przykrywać i chować do lodówki. Pojemniki z sosami, octem jabłkowym zamykać szczelnie po użyciu i jeśli to możliwe - przechowywać w lodówce.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 31/08/2012

Zobacz też

Jachty niezwykłe (2) hai HALIBUT. Rekin zwany HALIBUTEM. Historia jachtu o imieniu Halibut Jachty niezwykłe (2) hai HALIBUT. Rekin zwany HALIBUTEM. Historia jachtu o imieniu Halibut Nasz bohater HALIBUT to polski hai, czyli - po niemiecku - rekin. Taką konstrukcję opracowano przed drugą wojną w Finlandii, a potem rozprzestrzeniła się po całym Bałtyku jako jacht do pływań po morskich wodach osłoniętych i szkierach. W przedwojennej Polsce haie wodowane były m.in. w Gdyni i Tczewie. Jak ocalał Halibut? Jaka jest najszybsza limuzyna na świecie? Jaka jest najszybsza limuzyna na świecie? Mercedes-Benz od wielu lat cieszy się niebywałym prestiżem. Marka wytwarza zaawansowane technicznie pojazdy, które mogą pochwalić się ponad przeciętnymi osiągami. Z takich właśnie powodów najszybszym sedanem świata jest właśnie auto spod symbolu gwiazdy w logotypie. Jaki to model? Jachty niezwykłe (1) AVEL. Tchnie, kędy chce... Historia kutra gaflowego AVEL Jachty niezwykłe (1) AVEL. Tchnie, kędy chce... Historia kutra gaflowego AVEL AVEL - nazwa wiatru - to słowo występujące tylko w narzeczu Bretończyków, celtyckiej ludności północno-zachodniej Francji. Owo narzecze rozumieją ponoć i po drugiej stronie La Manche. Pewnie i w angielskim Gosport, gdzie narodził się nasz bohater, na którym teraz pływają siostry Gucci. Kuter gaflowy AVEL. Kim jest Natalia Nguyen, jurorka programu "Bitwa o dom"? Kim jest Natalia Nguyen, jurorka programu "Bitwa o dom"? Natalia Nguyen jest jurorką "Bitwy o dom", nowego programu TVN, który wejdzie na antenę 7 kwietnia. Czy wiesz, że Natalia Nguyen prowadziła wcześniej inna produkcję telewizyjną? Sprawdź, kim jest Natalia Nguyen, która oceni uczestników "Bitwy o dom" razem z Małgorzatą Rozenek i Tomaszem Pągowskim.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!