Jak pozbyć się kamienia z czajnika? JAK TO ZROBIĆ?

Ocet i kwasek cytrynowy - te dwa babcine sposoby na odkamienienie czajnika są nadal niezawodne.

Zanim zabierzemy się za usuwanie kamienia z czajnika, warto zrobić wszystko, żeby pojawił się jak najpóźniej i był jak najmniejszy. Jest to bardzo proste – nie przechowujmy w czajniku wody, to właśnie stojąca woda jest przyczyną odkładania się kamienia. Lejmy tyle wody, ile chcemy wykorzystać, nadwyżki zużyjmy w inny sposób lub po prostu wylejmy.

Najpopularniejszym sposobem czyszczenia czajnika jest zalanie go wodą z octem, kilka łyżek stołowych na czajnik. Im większe stężenie octu, tym silniej będzie działała mikstura. Czajnik należy zostawić tak na cała noc, a rano dokładnie wypłukać zimną wodą. Należy też co najmniej trzy razy zagotować w nim wodę, za każdym razem ją zmieniając.

Innym sposobem jest zagotowanie w czajniku wody, a następnie dosypanie do niej kilku łyżeczek kwasku cytrynowego. Po zagotowaniu czajnik należy odstawić na ok. trzy godziny (im dłużej, tym lepsze efekty). Następnie podobnie jak w przypadku octu wypłukać i kilkakrotnie zagotować wodę.

Można też oczywiście użyć specjalnych, dostępnych w handlu odkamieniaczy. Należy wtedy jednak bardzo uważać, by przypadkiem nie spożyć wody z chemikaliami.

Redakcja 01/02/2012

Zobacz też

REKORDY igrzysk w LONDYNIE. Dlaczego rekordziści w sporcie są coraz młodsi? Doping czy zasługa treningu? REKORDY igrzysk w LONDYNIE. Dlaczego rekordziści w sporcie są coraz młodsi? Doping czy zasługa treningu? Igrzyska Olimpijskie w Londynie są wyjątkowe pod kilkoma względami, m.in. środków bezpieczeństwa, liczby polskich reprezentantów czy wyników młodych sportowców. Czy „młodość” zacznie rządzić na światowych imprezach? Kto z najmłodszych zawodników pobił rekord świata na Igrzyskach w Londynie? Czym różni się SIATKÓWKA PLAŻOWA od SIATKÓWKI HALOWEJ? Czym różni się SIATKÓWKA PLAŻOWA od SIATKÓWKI HALOWEJ? Na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie Polacy grają zarówno w turnieju siatkówki halowej, jak i plażowej. Żeby lepiej odbierać tę drugą dyscyplinę, tworzymy specjalny przewodnik po różnicach pomiędzy nimi. Czym różni się siatkówka plażowa od jej halowej odmiany? Jak działają LOKATY w złoto w AMBER GOLD? Czy lokaty Amber Gold to piramida finansowa? Jak działają LOKATY w złoto w AMBER GOLD? Czy lokaty Amber Gold to piramida finansowa? Po zawieszeniu przez OLT Express wszystkich połączeń głośno zrobiło się o firmie AMBER GOLD, która jest właścicielem tych linii. 23 lipca 2012, niespełna po 4 miesiącach działalności, OLT Express poinformowało o zawieszeniu wszystkich regularnych lotów. Amber Gold znane jest też z wyjątkowo wysoko oprocentowanych „lokat w złoto”. Komisja Nadzoru Finansowego odradza korzystanie z jej usług, a finansiści sugerują, że lokaty Amber Gold mogą działać na zasadzie piramidy finansowej. Jak rozłożyć namiot? Jak rozbić namiot? Jak rozłożyć namiot? Jak rozbić namiot? Jedziesz na biwak i po raz pierwszy będziesz rozstawiać namiot? Z nami nie sprawi ci to żadnego problemu, bo rozstawianie namiotu nie jest trudne - trzeba tylko wiedzieć co, jak i gdzie.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!