Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z szafy?

Każdy lubi, gdy otworzy szafę - poczuć przyjemną woń. Co zrobić aby nasze ubrania i pościel wyjęte z szafy miały ładny zapach? Mówimy, jak pozbyć się brzydkiego zapachu z szafy.

Musimy pamiętać,  że w szafie nie można trzymać ubrań, które były już noszone. Najlepszym sposobem na utrzymanie przyjemnego zapachu w szafie jest wkładanie do niej czystej bielizny, wypłukanej w pachnącym płynie. Do prasowania możemy używać wody perfumowane do żelazek, dzięki czemu prasowane rzeczy będą dłużej pachnące. 

Jak sprawić, aby w szafie ładnie pachniało?

Praktycznym pomysłem są wieszaki obszyte materiałem, wypełnione naturalnymi mieszankami zapachowymi. Ładny zapach w szafie można wydobyć również z woreczków bądź saszetek (na zawieszkach) z perfumowanymi ziołami lub suszonymi płatkami kwiatów. Z kolej dzięki specjalnym perfumom do pościeli i tkanin w naszych bieliźniarkach lub garderobach unosić się będzie przyjemna świeża woń. Ciekawym rozwiązaniem są również perełki zapachowe, które umieszczone w plastikowym etui możemy włożyć miedzy bieliznę. Do tego celu również nadają się zapachowe mydełka.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!