Jak poradzić sobie z suchym powietrzem w domu? Nawilżanie powietrza

Profesjonalne nawilżacze, pojemniki z wodą zawieszone na kaloryferach, rozszczelnione okna. To tylko niektóre ze sposobów na walkę z suchym powietrzem w mieszkaniu. Sprawdź, jak skutecznie nawilżać powietrze w domu.

Domowe sposoby na nawilżanie powietrza

Najprostszym sposobem na poprawę jakości powietrza w pomieszczeniu oraz jego nawilżanie jest zawieszenie na kaloryferach pojemników z wodą. Doraźnie można na ciepłe grzejniki położyć mokre ręczniki. Woda parując pod wpływem ciepłą, zmieni się w parę i nawilży suche powietrze w pokoju.

Nawilżacze powietrza

Dobrym rozwiązaniem są też profesjonalne nawilżacze powietrza. Do wyboru mamy wiele rodzajów i modeli takich urządzeń. Najbardziej popularne są nawilżacze termiczne. Mają zbiornik, w którym podgrzewana jest woda, a na zewnątrz wydostaje się para wodna, nawilżająca powietrze.

Na rynku dostępne są też ultradźwiękowe nawilżacze powietrza, które zamiast grzałki mają wewnątrz element wytwarzający ultradźwięki rozbijające cząsteczki wody. W ten sposób powstaje chłodna, nawilżająca powietrze mgiełka emitowana przez specjale lejki lub otwory.

Można zdecydować się też na tzw. jonizator, który nie tylko wpływa na wilgotność powietrza, ale także oczyszczaj je z kurzu. Jonizator emituje korzystne dla ludzkiego organizmu jony ujemne (sprzęt RTV emituje jony dodatnie), powodując, że powietrze nie sprawia wrażenia przesuszonego.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

>> Jak nawilżyć powietrze w pokoju dziecka? Dlaczego zbyt suche powietrze szkodzi?

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!