Jak odzyskać skasowane SMSy: Usunięte SMS-y czy można je przywrócić?

JAK ODZYSKAĆ SMS? W dobie telefonów komórkowych częstym sposobem komunikacji międzyludzkiej są SMS-y (Short Message Service). Zdarza się, że przez przypadek usuwamy ważną dla nas wiadomość. I co wtedy? Czy możemy je odzyskać?

Jak odzyskać SMS? Z pomocą programu

Wykasowanie SMS-a z telefonu komórkowego to tylko kilka kliknięć. Gdy przypadek wykasujemy ważną dla nas wiadomość, wydaje się nam, że już jej nie odzyskamy. Nieprawda: w dobie postępującej technologii powstały również specjalne programy, które mogą nam w takiej sytuacji przyjść z pomocą. 

Jakie programy do odzyskiwania SMS-ów?

Pierwszy z tych programów to Paraben Device Seizure (www.paraben.com). Jest bardzo drogi (ok. 4380zł), ale na szczęście istnieje również bezpłatna wersja testowa. Zainstalowanie programu pozwoli nam odzyskać nie tylko utracone wiadomości, ale również zdjęcia czy kontakty

Kolejny, dużo tańszy program to O&O UnErase (www.pcinspector.de). Kosztuje ok. 120 zł. Z jego pomocą odzyskamy też utracone zdjęcia i filmy video. Jest bardzo prosty w obsłudze. 

Bezpłatnym programem do odzyskiwania utraconych SMS-ów jest aplikacja o nazwie PC Inspektor File Recovery.

Jak odzyskać SMS? A może... jak go nie utracić?

Warto wiedzieć, że zwykle w telefonach komórkowych możemy w ustawieniach wiadomości wybrać opcję „zapisz na karcie SIM”. Wtedy SMS-y kasowane są tylko z pamięci telefonu komórkowego, więc po przełożeniu naszej karty do innego telefonu będziemy mogli je odczytać.  

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Zobacz też

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!