Jak odzyskać skasowane SMSy: Usunięte SMS-y czy można je przywrócić?

JAK ODZYSKAĆ SMS? W dobie telefonów komórkowych częstym sposobem komunikacji międzyludzkiej są SMS-y (Short Message Service). Zdarza się, że przez przypadek usuwamy ważną dla nas wiadomość. I co wtedy? Czy możemy je odzyskać?

Jak odzyskać SMS? Z pomocą programu

Wykasowanie SMS-a z telefonu komórkowego to tylko kilka kliknięć. Gdy przypadek wykasujemy ważną dla nas wiadomość, wydaje się nam, że już jej nie odzyskamy. Nieprawda: w dobie postępującej technologii powstały również specjalne programy, które mogą nam w takiej sytuacji przyjść z pomocą. 

Jakie programy do odzyskiwania SMS-ów?

Pierwszy z tych programów to Paraben Device Seizure (www.paraben.com). Jest bardzo drogi (ok. 4380zł), ale na szczęście istnieje również bezpłatna wersja testowa. Zainstalowanie programu pozwoli nam odzyskać nie tylko utracone wiadomości, ale również zdjęcia czy kontakty

Kolejny, dużo tańszy program to O&O UnErase (www.pcinspector.de). Kosztuje ok. 120 zł. Z jego pomocą odzyskamy też utracone zdjęcia i filmy video. Jest bardzo prosty w obsłudze. 

Bezpłatnym programem do odzyskiwania utraconych SMS-ów jest aplikacja o nazwie PC Inspektor File Recovery.

Jak odzyskać SMS? A może... jak go nie utracić?

Warto wiedzieć, że zwykle w telefonach komórkowych możemy w ustawieniach wiadomości wybrać opcję „zapisz na karcie SIM”. Wtedy SMS-y kasowane są tylko z pamięci telefonu komórkowego, więc po przełożeniu naszej karty do innego telefonu będziemy mogli je odczytać.  

Tagi: fokus tv,

Redakcja 04/04/2013

Zobacz też

KOKO EURO SPOKO HIT Euro 2012 JARZĘBINA z Kocudzy. GDZIE leży wieś Kocudza? KOKO EURO SPOKO HIT Euro 2012 JARZĘBINA z Kocudzy. GDZIE leży wieś Kocudza? Wieś Kocudza zasłynęła z zespołu "Jarzębiny", który zaśpiewał HIT biało-czerwonych Koko Euro Spoko. Skąd pochodzi zespół, który zaśpiewa na meczu otwarcia Euro 2012? Ich rodzinna wieś położona jest w województwie lubelskim (powiat janowski, gmina Dzwola) i jest największym sołectwem w gminie. GDZIE JEST BURZA: Mapy burz w Polsce - gdzie szukać, jak czytać? GDZIE JEST BURZA: Mapy burz w Polsce - gdzie szukać, jak czytać? Jak sprawdzić, czy nadchodzi burza? Gdzie są mapy burzy? Jak ma mapie znaleźć burzę i sprawdzić gdzie będzie kolejna? Burze można śledzić na specjalnych stronach internetowych. Zobacz, na których. Jak sprawdzić, gdzie w danym momencie jest burza? Ile trzeba zapłacić za smartfon? Czy kupić podstawowy model czy urządzenie klasy premium? Ile trzeba zapłacić za smartfon? Czy kupić podstawowy model czy urządzenie klasy premium? Smartfony ze względu na większe możliwości personalizacji mają wyższe ceny od najprostszych telefonów komórkowych. Ceny za nowy, nieużywany smartfon wahają się w granicach od 300 do nawet 4 tysięcy złotych. Którzy mężczyźni mają najkrótsze penisy? Kogo wybrać - Koreańczyka czy mieszkańca Kongo? Którzy mężczyźni mają najkrótsze penisy? Kogo wybrać - Koreańczyka czy mieszkańca Kongo? Mówi się, że wielkość nie ma znaczenia. Informacja o rozmiarach męskiego przyrodzenia dla wielu osób jest jednak istotna. W dodatku, nie do końca prawdą jest, iż jest to sprawa zupełnie indywidualna. Wystarczy spojrzeć na długości penisów mieszkańców naszego globu. Sprawdź, którym natura poskąpiła. Kto jest hojniej wyposażony przez naturę?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!