Jak oduczyć psa sikania w domu?

Co zrobić, gdy twój pies sika w domu, zamiast załatwiać swoje potrzeby na dworze? Na niesfornego pupila są metody. Na pewno nie można krzyczeć na psa, bo skutek będzie odwrotny do zamierzonego. Trzeba też pamiętać, że czasem sikanie psa w domu może być przyczyną jakiejś choroby.

Nie wolno agresywnie reagować na sikanie psa w domu - nie wolno karać psa wsadzaniem nosa w kałużę ani też przeganiać go z miejsca, gdzie nasikał. Pies nie zrozumie, że nie wolno mu sikać w domu, zacznie natomiast unikać sikania przy właścicielu. Wówczas nie będziemy już mieli wpływu na zachowanie zwierzaka i będziemy mieć problem z utrzymaniem czystości w mieszkaniu, bo sami będziemy musieli wcielić się w rolę psa tropiącego... śmierdzące kałuże lub ślady po nich.

Jak oduczyć psa sikania w domu?

Trzeba po prostu nauczyć psa sikania na dworze, wychodząc z nim na spacer. Jeśli nasz pupil załatwi się poza domem, należy go pochwalić i nagrodzić smakołykiem. Jeśli sikanie psa w domu nie wynika ze zbyt rzadkich spacerów, może alarmować o infekcji dróg moczowych, a wtedy nie obejdzie się bez wizyty u weterynarza.

Zdarza się też, że psy o wrażliwej psychice mogą posikiwać przy witaniu z człowiekiem. Wtedy należy witać się mniej wylewnie. Jeśli sikanie psa w domu jest reakcją na stres, należy zapewnić pupilowi więcej ruchu. Aktywność pozwoli mu rozładować napięcie.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Zobacz też

KAZIMIERZ ZIOBRO, poseł PiS - KIM JEST poseł PiS z Nowej Wsi. Zobacz SYLWETKĘ posła KAZIMIERZ ZIOBRO, poseł PiS - KIM JEST poseł PiS z Nowej Wsi. Zobacz SYLWETKĘ posła Kazimierz Ziobro, poseł Sejmu VII kadencji. Wybrany w list Prawa i Sprawiedliwości, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 22 (OKW Krosno). Teolog, działacz Solidarności, a także samorządowiec i działacz lokalnych struktur partii. Jego dewizą jest: „Rzetelna praca na rzecz rozwoju Podkarpacia i stworzenia warunków do godnego życia jego mieszkańców w tym zwłaszcza młodzieży, a nie populistyczne obiecanki przed wyborami”.  Kim był Alfred Nobel? Poznaj bliżej historię fundatora NAGRODY NOBLA Kim był Alfred Nobel? Poznaj bliżej historię fundatora NAGRODY NOBLA Kim był Alfred Nobel? Dlaczego zdecydował się przeznaczyć cały swój majątek na nagrody dla tych, którzy zasłużyli się dla ludzkości? MARIA ZUBA, posłanka PiS - KIM JEST posłanka PiS z Suchedniowa. Zobacz SYLWETKĘ posła MARIA ZUBA, posłanka PiS - KIM JEST posłanka PiS z Suchedniowa. Zobacz SYLWETKĘ posła Maria Zuba, posłanka Sejmu VII kadencji. Wybrana z list Prawa i Sprawiedliwości, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 33 (OKW Kielce). Inżynier elektryk i działaczka samorządowa. W jedny z wywiadów mówi" "ja bym chciała wszystko zwyciężać dobrocią. Na chamstwo i arogancję nie można odpowiadać takimi samymi działaniami". Miejmy nadzieję, że w Sejmie ta "dobroć" nie będzie jej przeszkadzać...Przeczytaj wszystko o posłance z PiS-u. GRZEGORZ WOŹNIAK, poseł PiS - KIM JEST poseł PiS z Garwolina. Zobacz SYLWETKĘ posła GRZEGORZ WOŹNIAK, poseł PiS - KIM JEST poseł PiS z Garwolina. Zobacz SYLWETKĘ posła Grzegorz Woźniak, poseł Sejmu VII kadencji. Wybrany w list Prawa i Sprawiedliwości, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 18 (OKW Siedlce). Geograf, przedsiębiorca i samorządowiec.

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!