JAK ODSTRASZYĆ KOMARY? Czy wiesz jak się ich pozbyć? Sposoby na komara - sprawdzone porady

W lecie każdy z nas chciałby spędzać jak najwięcej czasu na dworze ciesząc się piękną pogodą. Spacer do lasu, piknik, przyjęcie w ogrodzie i nieustanne odganianie się od komarów. A w domu? Otwarte okno to jedyne zaproszenie, którego potrzebują irytujący krwiopijcy. Jak skutecznie odstraszyć komary? Czy wiesz jak to zrobić?

Zabezpiecz dom przed komarami

Na szczęście matka natura nie zastawiła nas bezbronnych w walce z komarami. Istnieje wiele roślin, które odstraszają te irytujące owady. Popularna pelargonia w ogrodzie czy na balkonie będzie omijana przez komary szerokim łukiem. Podobnie kocimiętka i bazylia. Inną metoda walki są środki chemiczne dostępne w sklepach, które umieszczone w strategicznych miejscach naszego domu odstraszą komary.

Warto także w najczęściej otwieranych oknach zamontować moskitierę, szczególnie, jeśli nie chcemy by zbudziło nas uporczliwe bzyczenie nad uchem a lubimy spać w nocy przy uchylonym oknie.

Chroń własną skórę przed komarami 

Jeśli wybieramy się latem na spacer czy popracować w ogrodzie koniecznie zadbajmy o ochronę naszej skóry przed ukąszeniami komarów. Postarajmy się ubrać się w jasne, stonowane kolory i nie używajmy kwiatowych, słodkich perfum. Możemy natrzeć się cytryną czy olejkiem cynamonowym lub zastosować preparat chemiczny (tego typu produkty najlepiej kupować w sklepach dla myśliwych i wędkarzy).

Pamiętajmy, że komary wabi zapach naszego potu, dlatego przed wyjściem na dwór watro wziąć prysznic i użyć antyperspirantu. Dodatkowo jedzenie czosnku i cebuli lub przyjmowanie witaminy B6 zmieni zapach naszego potu i przestanie być on atrakcyjny dla krwiopijców.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 23/05/2012

Zobacz też

Kim jest mecenas Rafał Rogalski, były pełnomocnik Kaczyńskiego w śledztwie ws. przyczyn katastrofy smoleńskiej? Kim jest mecenas Rafał Rogalski, były pełnomocnik Kaczyńskiego w śledztwie ws. przyczyn katastrofy smoleńskiej? MECENAS RAFAŁ ROGALSKI. Były prawnik Jarosława Kaczyńskiego zasłynął tezami dotyczącymi "sztucznej mgły" i helu na lotnisku w Smoleńsku. Kim jest Rafał Rogalski? Co dziś mecenas Rogalski sądzi na temat przyczyn katastrofy smoleńskiej? Horoskop tygodniowy klasyczny od 13.05 do 19.05.13. Horoskop tygodniowy dla każdego znaku zodiaku. Co czeka znaki od 13.05 do 19.05.13? Horoskop tygodniowy klasyczny od 13.05 do 19.05.13. Horoskop tygodniowy dla każdego znaku zodiaku. Co czeka znaki od 13.05 do 19.05.13? Sprawdź, co cię czeka w życiu prywatnym i zawodowym - przeczytaj horoskop tygodniowy dla każdego znaku zodiaku. Horoskop tygodniowy klasyczny 13.05.13 - 19.05.13 opracowała Wróżka Xena z portalu wrozbyonline.pl Jak usunąć naklejkę rejestracyjną z szyby samochodu? CO ROBIĆ, żeby nie uszkodzić szyby? Jak usunąć naklejkę rejestracyjną z szyby samochodu? CO ROBIĆ, żeby nie uszkodzić szyby? NAKLEJKA REJESTRACYJNA: Ukradli ci tablice? Chcesz przerejestrować auto? Niezależnie od powodów, dla których musisz usunąć nalepkę rejestracyjną z przedniej szyby samochodu, przygotuj się na kilka godzin ciężkiej pracy. Oto sprawdzone sposoby, które ułatwią usunięcie naklejki rejestracyjnej Kradzież tablic rejestracyjnych - co zrobić? Jakie są procedury? Jak wyrobić nowe tablice rejestracyjne po kradzieży? Kradzież tablic rejestracyjnych - co zrobić? Jakie są procedury? Jak wyrobić nowe tablice rejestracyjne po kradzieży? Kradzież tablic rejestracyjnych to jedna z bardziej przykrych sytuacji, jaka może spotkać właściciela samochodu. Co robić, jeśli zdarzy się to właśnie tobie? Jak się zachować, gdy ktoś nam ukradnie tablice rejestracyjne? Jak wyrobić nowe tablice rejestracyjne po kradzieży starych?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!