JAK ODSTRASZYĆ KOMARY? Czy wiesz jak się ich pozbyć? Sposoby na komara - sprawdzone porady

W lecie każdy z nas chciałby spędzać jak najwięcej czasu na dworze ciesząc się piękną pogodą. Spacer do lasu, piknik, przyjęcie w ogrodzie i nieustanne odganianie się od komarów. A w domu? Otwarte okno to jedyne zaproszenie, którego potrzebują irytujący krwiopijcy. Jak skutecznie odstraszyć komary? Czy wiesz jak to zrobić?

Zabezpiecz dom przed komarami

Na szczęście matka natura nie zastawiła nas bezbronnych w walce z komarami. Istnieje wiele roślin, które odstraszają te irytujące owady. Popularna pelargonia w ogrodzie czy na balkonie będzie omijana przez komary szerokim łukiem. Podobnie kocimiętka i bazylia. Inną metoda walki są środki chemiczne dostępne w sklepach, które umieszczone w strategicznych miejscach naszego domu odstraszą komary.

Warto także w najczęściej otwieranych oknach zamontować moskitierę, szczególnie, jeśli nie chcemy by zbudziło nas uporczliwe bzyczenie nad uchem a lubimy spać w nocy przy uchylonym oknie.

Chroń własną skórę przed komarami 

Jeśli wybieramy się latem na spacer czy popracować w ogrodzie koniecznie zadbajmy o ochronę naszej skóry przed ukąszeniami komarów. Postarajmy się ubrać się w jasne, stonowane kolory i nie używajmy kwiatowych, słodkich perfum. Możemy natrzeć się cytryną czy olejkiem cynamonowym lub zastosować preparat chemiczny (tego typu produkty najlepiej kupować w sklepach dla myśliwych i wędkarzy).

Pamiętajmy, że komary wabi zapach naszego potu, dlatego przed wyjściem na dwór watro wziąć prysznic i użyć antyperspirantu. Dodatkowo jedzenie czosnku i cebuli lub przyjmowanie witaminy B6 zmieni zapach naszego potu i przestanie być on atrakcyjny dla krwiopijców.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!