Jak odblokować zablokowane strony internetowe? Czy da się obejść blokadę?

Szef blokuje Ci Facebooka? Nie możesz oglądać filmów na nudnym dyżurze bo dział IT zablokował wszystkie witryny internetowe z filmami? Żaden problem, ograniczenie można z łatwością ominąć. Pamiętaj jednak, że w sieci nie jesteś anonimowy.

Najprostszą metodą by poradzić sobie z zablokowanymi stronami internetowymi jest ... nie korzystanie z zablokowanego firmowego komputera tylko ze smartphona, tabletu czy laptopa. Jeśli jednak nie mamy takie możliwości, jest inny sposób.

Jak obejść blokadę strony internetowej?

W internecie są setki stron, które służą do tzw ”bezpiecznego przeglądania”. Przykładem może być strona vtunnel.com. Wchodzimy na nią, w miejsce na link wklejamy ścieżkę dostępu do zablokowanej strony i już. Oczywiście co sprytniejsi administratorzy sieci blokują najpopularniejsze tego typu strony, więc może się zdarzyć, że będziemy musieli sporo się naszukać zanim znajdziemy taką, która zadziała na naszym komputerze. Oczywiście, nadal nie jesteśmy anonimowi. Administrator jeśli będzie chciał, jest w stanie stwierdzić, że wchodziliśmy na zablokowaną stronę za pośrednictwem innej strony i … zablokować nam ją. Jeśli tak się stanie... wracamy do szukania kolejnej niezablokowanej strony.

Oto kilka miejsc, z kótrych możesz wejść na zablokowane strony:

  • www.btunnel.com
  • www.vtunnel.com
  • www.beatfiltering.com
  • www.vtunnel.com
Tagi: fokus tv,

Redakcja 11/12/2012

Zobacz też

Rafalala – kim jest? [VIDEO: RAFALALA i ZAWISZA] Rafalala – kim jest? [VIDEO: RAFALALA i ZAWISZA] Filmik, na którym widać, jak najbardziej znany warszawski transwestyta Rafalala bije Krzysztofa Maleckiego, obiegł internet w kilka godzin. Teraz furorę robi video ze starciem Rafalali z Arturem Zawiszą. Mówimy, kim jest Rafalala. Henryk VIII. Umysł tyrana, odc. 1 - dzieciństwo i młodość przyszłego króla Anglii Henryk VIII. Umysł tyrana, odc. 1 - dzieciństwo i młodość przyszłego króla Anglii Objęcie tronu przez Henryka VIII powitano w państwie z wielką radością. Wysoki, wysportowany i przystojny osiemnastolatek był przeciwieństwem swojego ojca, srogiego, ponurego, bezwzględnego władcy. Zmiana napełniła poddanych nadzieją na lepszą przyszłość. Jednak 38 lat później, w chwili śmierci króla nikt nie miał już złudzeń co do tego, że nadzieje były płonne. W trakcie swojego panowania Henryk VIII zyskał reputację despotycznego i bezwzględnego władcy. Jak to się stało, że tak bardzo się zmienił? Korea Północna z ukrycia. Jak wygląda ukryte przed oczyma świata życie tego kraju? Korea Północna z ukrycia. Jak wygląda ukryte przed oczyma świata życie tego kraju? Korea Północna to jeden z najpilniej strzegących swoich tajemnic krajów na świecie. Niewiele o nim wiadomo. Zrealizowanie filmu w obiektywny sposób pokazującego prawdziwe oblicze tego państwa i codzienne życie jego mieszkańców to nie lada wyzwanie. Mimo to czasami udaje się tego dokonać. Zajrzyjmy za niewidzialną zasłonę skrywającą prawdziwe życie mieszkańców tego tajemniczego azjatyckiego państwa. 20 zł z Piłsudskim. O co chodzi? [ZDJĘCIA BANKNOTU] 20 zł z Piłsudskim. O co chodzi? [ZDJĘCIA BANKNOTU] NBP wprowadzi do obiegu kolekcjonerski banknot 20-złotowy z wizerunkiem marszałka Piłsudskiego. W ten sposób upamiętniona zostanie setna rocznica powstania Legionów Polskich.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!