Jak odblokować zablokowane strony internetowe? Czy da się obejść blokadę?

Szef blokuje Ci Facebooka? Nie możesz oglądać filmów na nudnym dyżurze bo dział IT zablokował wszystkie witryny internetowe z filmami? Żaden problem, ograniczenie można z łatwością ominąć. Pamiętaj jednak, że w sieci nie jesteś anonimowy.

Najprostszą metodą by poradzić sobie z zablokowanymi stronami internetowymi jest ... nie korzystanie z zablokowanego firmowego komputera tylko ze smartphona, tabletu czy laptopa. Jeśli jednak nie mamy takie możliwości, jest inny sposób.

Jak obejść blokadę strony internetowej?

W internecie są setki stron, które służą do tzw ”bezpiecznego przeglądania”. Przykładem może być strona vtunnel.com. Wchodzimy na nią, w miejsce na link wklejamy ścieżkę dostępu do zablokowanej strony i już. Oczywiście co sprytniejsi administratorzy sieci blokują najpopularniejsze tego typu strony, więc może się zdarzyć, że będziemy musieli sporo się naszukać zanim znajdziemy taką, która zadziała na naszym komputerze. Oczywiście, nadal nie jesteśmy anonimowi. Administrator jeśli będzie chciał, jest w stanie stwierdzić, że wchodziliśmy na zablokowaną stronę za pośrednictwem innej strony i … zablokować nam ją. Jeśli tak się stanie... wracamy do szukania kolejnej niezablokowanej strony.

Oto kilka miejsc, z kótrych możesz wejść na zablokowane strony:

  • www.btunnel.com
  • www.vtunnel.com
  • www.beatfiltering.com
  • www.vtunnel.com
Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!