Jak nauczyć się JEŹDZIĆ NA ŁYŻWACH? Nauka jazdy na łyżwach dla początkujących

Chciałbyś się nauczyć jeździć na łyżwach? Nie jest to wcale takie trudne. Przy odrobinie dobrych chęci w kilka dni możesz śmigać po lodowisku. Podpowiadamy, jakie kroki trzeba opanować na początku nauki jazdy na łyżwach.

Łyżwiarstwo to wspaniały sport. Nie tylko poprawia kondycję, mięśnie nóg i nastrój, ale też pozwala fantastycznie spędzić czas w gronie rodziny i przyjaciół. Oczywiście, niektórzy mogą powiedzieć, że ten sport bywa czasami dość bolesny, szczególnie na początku, ale cóż – trzeba się z tym po prostu pogodzić. Przyjemność jeżdżenia w 100% zrekompensuje ci zdobyte na początku niczym medale siniaki.

Od czego zacząć naukę jazdy na łyżwach?

Lód jest bardzo śliski. Wszystko na nim dzieje się znacznie szybciej niż na twardym gruncie. Na początku nauki jazdy na łyżwach trzeba się po prostu zaznajomić z lodem, poznać go i zrozumieć, że na nim trudniej utrzymać równowagę. To pierwszy krok do sukcesu. Drugi to koordynacja ruchów i panowanie nad własnym ciałem.

Chodzenie po lodzie

Przed rozpoczęciem nauki jazdy na łyżwach naucz się najpierw stania i chodzenia na lodzie. To podstawa. Staraj się nogi unosić do góry, odrywając je od lodu. Pamiętaj o tym, aby postawa była w miarę wyprostowana. Na początku ważne jest poczucie bezpieczeństwa. Dlatego staraj się nie wchodzić nikomu w drogę – to zresztą ważna zasada na lodowisku nie tylko dla początkujących.

Jazda do przodu

Jeżeli już opanowałeś chodzenie, możesz spróbować jazdy na łyżwach do przodu. Pamiętaj o zgięciu kolan i niepochylaniu się zbyt mocno do przodu. Odpychaj się nogami, kierując stopy na zewnątrz, tak aby zostawiane przez ciebie ślady przypominały jodełkę.

Beczułki

Ciekawym i dobrym ćwiczeniem jazdy na lodzie są tak zwane beczułki. Ćwiczenie to polega na rozjeżdżaniu się stóp, a następnie ich przybliżaniu, tak aby ślady przez ciebie utworzone przypominały kształt koła. Jeśli to już opanujesz, przed tobą nauka przeplatanki.
PRZECZYTAJ TAKŻE:

>> Ferie zimowe. Jak wybrać dobre łyżwy? NAUKA JAZDY NA ŁYŻWACH [WIDEO]

Tagi: fokus tv,

Redakcja 25/01/2013

Zobacz też

Jak zrobić strój kota? Kostium karnawałowy łatwy do wykonania Jak zrobić strój kota? Kostium karnawałowy łatwy do wykonania Nie wiesz, jak wykonać strój kota na szkolny bal karnawałowy? Jeśli twoje dziecko zamarzyło, by na balu zostać kotem, masz szczęście, że tylko kotem. Tak naprawdę strój ten jest jednym z najłatwiejszych do wykonania. Zobacz jedną z propozycji wykonania stroju kota. Kiedy na emeryturę po reformie? Tabela: wiek emerytalny kobiet i mężczyzn Kiedy na emeryturę po reformie? Tabela: wiek emerytalny kobiet i mężczyzn Rząd PiS obiecał obniżenie wieku emerytalnego do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. Prace nad projektem partii Jarosława Kaczyńskiego trwają. Już teraz jednak wiadomo, że nowe rozwiązanie ma tworzyć jedynie uprawnienie do wcześniejszego przechodzenia na emeryturę – praca do 65. roku życia w przypadku kobiet i 67. roku życia u mężczyzn nadal będzie możliwa, zaś dłuższy w takim przypadku okres składkowy będzie się przekładał na wysokość świadczenia. Izabela Podolec, partnerka Apoloniusza Tajnera. Kim jest? Co osiągnęła? Izabela Podolec, partnerka Apoloniusza Tajnera. Kim jest? Co osiągnęła? Izabela Podolec – tak nazywa się partnerka Apoloniusza Tajnera. O pięknej brunetce jeszcze niedawno plotkarskie media spekulowały, że to Pakistanka o imieniu Pamela. Kim naprawdę jest i czym się zajmuje Izabela Podolec? Kiedy rozebrać choinkę? Tradycyjne daty: 6 stycznia, 2 lutego i... Kiedy rozebrać choinkę? Tradycyjne daty: 6 stycznia, 2 lutego i... Kiedy rozebrać choinkę? Sprawa wydaje się prosta – bożonarodzeniowe drzewko należy wyrzucić wtedy, gdy przestanie wyglądać świeżo i dekoracyjnie. Tradycyjnie jednak choinka w polskim domu stoi do jednego z trzech świąt: Trzech Króli, Niedzieli Chrztu Pańskiego lub Matki Bożej Gromnicznej. Jakie to daty?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!